Miedwiediew: „Idioci w stanie spoczynku z generalskimi pagonami nie muszą nas straszyć”

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ponownie grozi Zachodowi. „Różni emerytowani idioci z generalskimi pagonami nie muszą straszyć nas mówieniem o uderzeniu NATO na Krym. Hipersoniczne [pociski] są gwarancją, że będziemy w stanie dosięgnąć znacznie szybciej celów w Europie i USA” – czytamy we wpisie polityka na komunikatorze Telegram.
Dmitrij Miedwiediew Miedwiediew: „Idioci w stanie spoczynku z generalskimi pagonami nie muszą nas straszyć”
Dmitrij Miedwiediew / fot. fot. World Economic Forum - Wikipedia CC BY-SA 2.0

W ostatnich dniach nie brakuje napięć na linii Ukraina–Rosja. Moskwa postanowiła przeprowadzić „referenda” na części terenów okupowanych, częściową mobilizację, a także kolejny raz straszy możliwością użycia broni jądrowej. 

Były prezydent Rosji w swoim najnowszym wpisie na Telegramie skomentował słowa byłego dowódcy sił USA, gen. Bena Hodgesa. 

Gen. Hodges twierdził, że jeżeli Rosja zdecyduje się użyć taktycznej broni atomowej na Ukrainie, Stany Zjednoczone mogą „zniszczyć Flotę Czarnomorską lub ukraińskie bazy na Krymie”.

Nowy wpis Miedwiediewa

Były prezydent Rosji opublikował wpis na Telegramie, w którym poinformował, że w wyniku decyzji prezydenta Rosji z 21 września 2022 roku dojdzie do referendów. W rezultacie republiki z Donbasu i inne tereny zostaną przyjęte do Rosji.

– Ochrona terytoriów, które dołączą, będzie znacząco wzmocniona dzięki Siłom Zbrojnym Rosji. Rosja ogłosiła, że nie tylko jej możliwości mobilizacyjne, ale też rosyjskie systemy uzbrojenia, w tym strategiczna broń atomowa i nowoczesne bronie, mogą być użyte do takiej ochrony – powiedział Miedwiediew. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe