"Strajk seksualny" dla mężczyzn? Kuriozalny pomysł PETA przeciwko spożyciu mięsa

Organizacja PETA wystąpiła z dość zaskakującym pomysłem. Chodzi dokładnie o zastosowanie wobec mężczyzn "strajku seksualnego" w sytuacji, kiedy spożywają oni mięso. PETA to organizacja, której przedmiotem działania jest walka na rzecz praw zwierząt.
/ pixabay.com

- Kobiety powinny nałożyć zakaz seksu na mężczyzn, którzy jedzą mięso, ponieważ są oni odpowiedzialni za większą emisję gazów cieplarnianych - powiedziała w środę grupa zajmująca się prawami zwierząt, cytowana przez "The Daily Telegraph".

Kary dla mężczyzn za jedzenie mięsa?

Z kolei oddział PETA z Niemiec swój postulat ma opierać na wynikach badania autorstwa czasopisma "Plus One", z którego ma wynikać, że "mężczyźni powodują o 41 proc. więcej zanieczyszczeń niż kobiety, ponieważ jedzą więcej mięsa" - przekazał brytyjski dziennik "The Daily Telegraph".

To jednak nie wszystko. PETA ma również postulować w Niemczech do wprowadzenia 41 proc. podatku od mięsa dla mężczyzn.

- Teraz istnieją naukowe dowody na to, że toksyczna męskość szkodzi klimatowi - mówił Cox.

Mężczyzna dodał także, że "zakaz seksu lub prokreacji dla wszystkich jedzących mięso mężczyzn byłby również celowy w tym kontekście".

Niemka zaskoczona postulatem PETA

Sprawa "strajku seksualnego" pojawiła się także w niemieckim magazynie "Bild", gdzie napisano: "Zgodnie z zimną logiką radykalnych obrońców praw zwierząt każdy, kto zamawia kiełbaskę na stadionie, lubi grillować stek latem lub nie chce się obejść bez sznycla, nie jest już godny reprodukcji".

O komentarz w tej sprawie zapytana została Jessica Stahl z północnego miasta Schneverdingen, która zarabia za sprawą sprzedaży kiełbasek.

 - Zaniemówiłam, jestem kompletnie zszokowana tym stwierdzeniem. Sprzedaję kiełbaski zawodowo i przychodzi do mnie więcej kobiet niż mężczyzn - powiedziała kobieta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe