ONZ: Siergiej Ławrow o spotkaniu z kard. Parolinem

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin spotkał się dziś z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Doszło do tego przy okazji ich udziału w 77. sesji Zgromadzania Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
Siergiej Ławrow ONZ: Siergiej Ławrow o spotkaniu z kard. Parolinem
Siergiej Ławrow / EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA

Wynik krucjaty NATO?

Poinformowało o tym rosyjskie MSZ, publikując oficjalny komunikat w tej sprawie na swej stronie internetowej. Według tej informacji minister "wyjaśnił przyczyny obecnego kryzysu między Rosją a Zachodem". Jego zdaniem jest on "wynikiem krucjaty NATO w celu zniszczenia Rosji i rozbicia świata".

- Działania podejmowane przez nasz kraj mają na celu zapewnienie niepodległości i bezpieczeństwa, a także przeciwdziałanie hegemonicznym aspiracjom Stanów Zjednoczonych do kontrolowania wszystkich procesów światowych - tłumaczył Ławrow.

"Odnotowano produktywny dialog"

Oświadczył również, że "zbliżające się referenda w donieckiej i ługańskiej republice ludowej, obwodzie zaporoskim i chersońskim są w pełni zgodne z prawem międzynarodowym i stanowią realizację słusznych praw mieszkańców tych terytoriów do samostanowienia i organizowania życia zgodnie z własnymi cywilizacyjnymi, kulturowymi i religijnymi tradycjami".

Komunikat głosi też, że "strony odnotowały produktywny rozwój dialogu rosyjsko-watykańskiego, w tym na wysokim i najwyższym szczeblu, zarówno na linii międzypaństwowej, jak i międzykościelnej" i że "poruszono także szereg aktualnych zagadnień współpracy dwustronnej i międzynarodowej".

pb (KAI) / Nowy Jork


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe