To koniec „Trzódki” Żakowskiego w Tok FM. Żakowski zdradził powód

Zmianie ulegnie kształt nowego programu publicystycznego, który do tej pory znaliśmy jako „Trzódka”. Jest to efektem umowy, którą zawarł przed laty Jacek Żakowski. Przez 19 lat był gospodarzem piątkowych poranków w Tok FM.
Trzódka Jacka Żakowskiego To koniec „Trzódki” Żakowskiego w Tok FM. Żakowski zdradził powód
Trzódka Jacka Żakowskiego / Screen z kanału YouTube Radio TOK FM

Jacek Żakowski pożegnał Tomasza Wołka i wyjawił przyczyny końca dotychczasowej formy programu. 

„Wszyscy wiedzą, że piątkowa Trzódka w Tok FM to było nasze wspólne, kontynuowane blisko dwie dekady dzieło wraz z Tomaszem Lisem i Wiesławem Władyką. Umówiliśmy się, że Trzódka będzie trwała, dopóki jeden z nas nie umrze. To jest ten moment” – czytamy słowa Jacka Żakowskiego w pożegnaniu Tomasza Wołka.

– To była uroczysta umowa. Nie pamiętam daty, ale już okrzepliśmy w tym gronie i zastanawialiśmy się, jak długo to może trwać. Ktoś powiedział: „Do śmierci”. I tak zostało – opowiedział Żakowski w rozmowie z Press.pl.

Czytaj więcej: Nie żyje dziennikarz Tomasz Wołek

Nietrzódka w piątkowym poranku

– Pisana razem. Będziemy we trójkę: Agnieszka (Agnieszka Wiśniewska, szefowa serwisu KrytykaPolityczna.pl), profesor (Wiesław Władyka, publicysta „Polityki”) i ja. W piątek będziemy przeżywać żałobę – ogłosił Żakowski.

Podkreślił, że po pożegnaniu Tomka Wołka nic już nie będzie takie samo.

– To będzie trudne i smutne spotkanie. W ostatni piątek Tomasz Wołek jeszcze z nami był. Nie widzieliśmy się co prawda, bo on nadawał z Kobyłki, a ja byłam na spotkaniu w Gdyni, ale od 19 lat był przecież stałym gościem piątkowych programów. Na pewno będziemy go wspominać. Ja go zapamiętałam jako fajnego i ciekawego człowieka – powiedziała Agnieszka Wiśniewska.

„Trzódkę” i jej komentarz bieżących wydarzeń mogliśmy oglądać od 2003 roku.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe