KRRiT nałożyła karę na TVN. Chodzi o „Fakty”

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, TVP i Polsat nie są jedynymi stacjami, które zostały ukarane przez KRRiT. Okazuje się, że grzywnę otrzymał także TVN. Chodzi o „Fakty”.
Kłopoty TVN KRRiT nałożyła karę na TVN. Chodzi o „Fakty”
Kłopoty TVN / tvn / Wikipedia/TVN S.A. - tvn.pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Telewizję Polską i Polsat karą w wysokości 35 tys. zł. 

– Przewodniczący KRRiT wydał dwie decyzje w związku z promowaniem przez nadawców własnych imprez sylwestrowych w audycjach informacyjnych (co jest emisją ukrytego przekazu handlowego): na TVP SA została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestra Marzeń” w audycji „Wiadomości” (29 i 31 grudnia 2021 r.), na Telewizję Polsat sp. z o.o. została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestrowej Mocy Przebojów” w audycji „Wydarzenia” (30 grudnia 2021 r.) – mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

TVN ma kłopoty. Musi zapłacić wysoką grzywnę

Pierwsze skargi wpłynęły pod koniec 2021 r. Chodzi o grudniowe wydanie „Wiadomości”. W kwietniu KRRiT podjęła decyzję o nałożeniu kary, a jeszcze w sierpniu nie była pewna co do jej wysokości. Postanowiono również ukarać TVN grzywną w wysokości 30 tys. zł. Poinformowano, że chodzi o podobne naruszenie ustawy, jak w przypadku TVP i Polsatu. 

– W związku ze skargą dotyczącą autopromocji gali ramówki jesiennej w „Faktach” TVN 26 sierpnia 2022 r. przewodniczący KRRiT wydał decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Było to podobne naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji co w przypadku promowania imprez sylwestrowych w „Wiadomościach” i „Wydarzeniach”. Powyższe postępowania były prowadzone w związku ze skargami, które wpłynęły do KRRiT – dodała Brykczyńska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe