"Wspólnie rozliczmy Von der Leyen". Mocne słowa polskiego ministra [WIDEO]

Nie milkną komentarze na temat czwartkowej wypowiedzi szefowej Komisji Europejskiej – Ursuli von der Leyen, która w trakcie swojego pobytu w Stananach Zjednoczonych została zapytana o wybory parlamentarne we Włoszech, gdzie jednymi z głównych faworytów do przejęcia władzy są ugrupowania wchodzę w skład koalicji prawicowej.
/ Screen/Twitter/Von der Leyen, Kowalski

Teraz głos na ten temat za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zabrał nowy polski wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

Kontrowersyjne słowa Von der Leyen i reakcja Kowalskiego

– Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Jeśli sprawy idą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej w czwartek.

Do tych słów szefowej Komisji Europejskiej odniosło się już wielu polityków. Wśród nich można wymienić między innymi europosłów Beatę Szydło i Jacka Saryusza-Wolskiego. Do grona osób oburzonych opinią Ursuli von der Leyen dołączył także wiceminister Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Polityk na samym wstępie zwrócił się do Włochów.

– Bracia Włosi @FratellidItalia! Wygrajcie wybory, żeby @GiorgiaMeloni została premierem nowego, prawicowego rządu. Wspólnie rozliczmy szantażystkę @vonderleyen! - napisał Kowalski na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe