Ks. Halwa u Świątka w TVP Info: Hipokrates zobowiązuje lekarzy przysięgą do obrony życia!

– Głównie te osoby, które mają na sumieniu zabicie dziecka, chcą, żeby inne osoby były w to uwikłane. Bo chcą poprzez uwielokrotnienie zła, uspokoić swoje sumienie – komentował protesty środowisk niezgadzających się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej ks. Ryszard Halwa z fundacji SOS Obrony Życia Poczętego w „Czterech stronach” TVP Info
 Ks. Halwa u Świątka w TVP Info: Hipokrates zobowiązuje lekarzy przysięgą do obrony życia!
/ screen tvp.info

Też mówią, że w przypadku jak będzie zakaz, to będzie dużo usunięć ciąży czyli sztucznych poronień w warunkach nielegalnych. To jest nieprawda. Ja pisałem dwie prace naukowe z socjologii i analizowałem to w różnych krajach.


- odwoływał się do swoich badań naukowych ks. Halwa


I tutaj od razu zwolniono prof. Chazana (…) Natomiast w przypadku kiedy to dziecko umierało na oczach ludzi, na oczach służby zdrowia, która nie utuliła tego dziecka, to nawet w czasach pogańskich przysięga Hipokratesa, z przełomu V/IV wiek p.n.e., Hipokrates zobowiązuje lekarzy przysięgą do obrony życia. I teraz nie została zwolniona dyrektor Szpitala Św. Rodziny, gdzie coś takiego zostało dokonane, gdzie dziecko cierpiało na oczach lekarzy? Jest to haniebne!


- mówił porównując przypadki dr. Chazana i dyrektor Szpitala im. Św. Rodziny, w którym dziecko, które przeżyło aborcję zostało pozostawione na smierć z zimna, głodu i samotności i którego płacz, a wręcz nieludzkie wycie, nie poruszył serc ludzi zobowiązanych do ratowania zdrowia i życia.

Załość audycji można obejrzeć TUTAJ

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe