20 tysiącom rosyjskich żołnierzy grozi otoczenie przez Ukraińców?

Trwa ukraińska kontrofensywa na wschodzie Ukrainy. W jej wyniku zostało już wyzwolone spod rosyjskiej okupacji strategicznie położone na północnym wschodzie Ukrainy miasto Izium. Według nieoficjalnych informacji ucieczką salwował się przywódca donieckich separatystów Denis Puszylin.
Nieoficjalnie 20 tysiącom rosyjskich żołnierzy grozi otoczenie przez Ukraińców?
Nieoficjalnie / grafika własna

Jednak i na południu w regionie Chersonia, Ukraińcom przy pomocy artylerii dalekiego zasięgu udało się zniszczyć lub znacząco uszkodzić elementy wojskowej infrastruktury sił rosyjskich okupujących miasto leżące na zachodnim brzegu Dniepru, jak również trasy komunikujące rosyjskie wojska w Chersoniu ze wschodnim brzegiem rzeki.

 

Okrążenie 20 tysięcy Rosjan?

- Oceniamy, że rosyjscy dowódcy będą teraz uważać około 20-tysięczne siły na Zachodnim Brzegu za niezwykle zagrożone i wycofanie się z tego terenu miałoby sens operacyjny (...) Ale obszar ten wyraźnie ma znaczenie polityczne i jest to jedyna stolica regionu, którą Putin zajął od początku inwazji

- mówi anglojęzycznej gazecie wydawanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich The National anonimowy urzędnik jednego z zachodnich państw.

Według anonimowych źródeł medium, rosyjskim żołnierzom grozi okrążenie i klęska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe