Sukces! „Tygodnik Solidarność” w czołówce najbardziej opiniotwórczej prasy w Polsce

Świetne informacje – w sierpniu 2022 r. „Tygodnik Solidarność” znalazł się w czołówce rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju. 
Okładki
Okładki "Tygodnika Solidarność" wydanego na 40. rocznicę tytułu oraz najnowszego numeru / foto. MK

 

Według badania Instytutu Monitorowania Mediów z 255 cytowaniami zajęliśmy czwarte miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych tygodników, wyprzedzając takie tytuły jak „Newsweek”, „Polityka”, „Do Rzeczy”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Dobry wynik odnotowaliśmy również w całym segmencie prasy drukowanej (dzienniki, tygodniki, miesięczniki itp.), zajmując 10. pozycję. 

– Cieszę się bardzo z najnowszych danych dotyczących wzrostu cytowalności „Tygodnika Solidarność”. Chciałbym przede wszystkim podziękować zespołowi, którym mam przyjemność kierować. To dzięki Waszej pracy coraz częściej możemy słyszeć o sukcesach „Tygodnika Solidarność” i portalu Tysol.pl. Wysokie miejsca w zestawieniach najczęściej cytowanych tygodników opinii publicznej i tytułów prasowych to przede wszystkim Wasza zasługa!

– tak wyniki ocenia Michał Ossowski, redaktor naczelny „TS”. 

– Od wielu lat staramy się przywrócić marce „Tygodnik Solidarność” prestiż i pozycję, na jaką zasługuje. To tytuł o wielkim wkładzie w historię odzyskania wolności przez Polskę, ale również tytuł, który nigdy nie wyparł się obrony wartości społecznych wpisanych w statut NSZZ „Solidarność”. Dlatego z nieukrywaną radością śledzimy wzrost cytowalności „Tygodnika Solidarność”, ale także wzrost liczby użytkowników portalu Tysol.pl. Po wielu latach „Tygodnik Solidarność” wraca na należne mu miejsce na rynku polskich mediów, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa... Podziękowania należą się również wszystkim członkom NSZZ „Solidarność”, bez wsparcia których nasza działalność nie byłaby możliwa

– dodaje Michał Ossowski.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Kaczyński powinien przeprosić”. Mocne słowa posła PiS Wiadomości
„Kaczyński powinien przeprosić”. Mocne słowa posła PiS

Uważam, że prezes Kaczyński powinien przeprosić rolników za piątkę dla zwierząt – twierdzi były szef resortu rolnictwa i poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski.

Amerykanie ostrzegają. Pieskow wskazał cele Rosji na Ukrainie Wiadomości
Amerykanie ostrzegają. Pieskow wskazał cele Rosji na Ukrainie

Dmitrij Pieskow wskazał aktualne cele Rosji w trwającej od lutego wojnie na Ukrainie. Słowa rosyjskiego polityka na ten temat przytoczył amerykański Instytut Studiów nad Wojną.

Tragedia na stadionie biathlonowym. Nie żyje 15-latka Wiadomości
Tragedia na stadionie biathlonowym. Nie żyje 15-latka

Ciało 15-letniej dziewczyny odnaleziono w czwartek ok. godz. 23:00 w pomieszczeniu przy stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach. Policja na razie nie ujawnia, jak doszło do tragedii. Nastolatka była sama – przekazała PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Makabryczne sceny w Przemyślu. Mężczyzna podpalił się w sądzie Wiadomości
Makabryczne sceny w Przemyślu. Mężczyzna podpalił się w sądzie

Do makabrycznego zdarzenia doszło w piątek około godz. 7:30 na parterze w budynku Sądu Okręgowego przy ul. Konarskiego w Przemyślu. Mężczyzna oblał się benzyną i następnie podpalił zapalniczką.

Ekspert: Pekin odchodzi od polityki „zero covid”, ale nie chce przyznać się do błędu Wiadomości
Ekspert: Pekin odchodzi od polityki „zero covid”, ale nie chce przyznać się do błędu

– Europa Środkowo-Wschodnia jest dziś bezpieczniejsza energetycznie m.in. dzięki budowie gazociągu Baltic Pipe i interkonektorów Polska-Litwa, Polska-Słowacja i Grecja-Bułgaria. W regionie powstają terminale LNG, istniejące są rozbudowywane, a UE jest gotowa wesprzeć te wysiłki – przekonywała unijna komisarz ds. energii Kadri Simson na konferencji zorganizowanej w Brukseli przez Central Europe Energy Partners (CEEP).

Wiadomości
Stabilny wzrost miedziowego giganta

Grupa KGHM udostępniła wyniki finansowe za III kwartały 2022 roku. Koncern utrzymał produkcję miedzi na zbliżonym do zeszłorocznego poziomie. Wzrosła produkcja srebra. W stosunku do trzech kwartałów ubiegłego roku grupa odnotowała też wzrost przychodów oraz zysku.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William jest wściekły na Harry’ego i Meghan Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William jest wściekły na Harry’ego i Meghan

Sytuacja w brytyjskiej rodzinie królewskiej ma być poważnie napięta. Wszystko za sprawą serialu dokumentalnego Netfliksa, w którym wystąpili Meghan Markle i książę Harry. Na ten moment brak oficjalnych komentarzy ze strony „Royal Family”, lecz informatorzy z Pałacu donoszą, że panuje wśród nich smutek i strach.

Prezes PiS ma powody do zadowolenia? Zobacz najnowszy sondaż Wiadomości
Prezes PiS ma powody do zadowolenia? Zobacz najnowszy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię IBRiS na zlecenie serwisu Onet.

Kreml jest wściekły na Polskę. „Zrujnowaliście to” Wiadomości
Kreml jest wściekły na Polskę. „Zrujnowaliście to”

Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w kategoriach „destrukcyjnej” oceniła rolę polskiego przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Według opinii rosyjskiej polityk Polska „systematycznie i przez długi czas niszczyła zasadę konsensusu”.

„Większości w PE nie interesuje prawda o Polsce” Wiadomości
„Większości w PE nie interesuje prawda o Polsce”

– Lewicowo-liberalnej większości w Parlamencie Europejskim nie interesuje prawda na temat sytuacji np. z praworządnością w Polsce. Rzetelna wiedza mogłaby podważyć stereotypy i frazesy, w których się poruszają – mówi w rozmowie z PAP prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe