W Solcu Kujawskim odsłonięto pomnik ks. Jerzego

Uroczyste odsłonięcie pomnika księdza Jerzego Popiełuszki odbyło się 28 września. Jego fundatorem jest firma SOLBET, zaś autorem - Zbigniew Mikielewicz.
 W Solcu Kujawskim odsłonięto pomnik ks. Jerzego
/ fot. P. Grążawski/NSZZ "S" Region Toruńsko-Włocławski

Z udziałem biskupa bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka, wojewody kuj-pom Mikołaja Bogdanowicza, przewodniczącego ZR Toruńsko-Włocławskiego NSZZ”S” Tomasza Jeziorka, prezesa SOLBETU, pocztów sztandarowych i związkowców z naszego związku odsłonięto dziś w Solcu Kujawskim pomnik księdza Jerzego Popiełuszki.

Sam akt odsłonięcia i poświęcenia poprzedziła msza święta, zaś tę poprzedził dziarski, udany koncert orkiestry miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mszę Świętą – w obecności pocztów sztandarowych z naszych trzech Oddziałów – odprawił w koncelebrze m.in. regionalnego Duszpasterza Ludzi Pracy ks. Rajmunda Ponczka – ksiądz biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk i on też wygłosił kazanie odnoszące się w części do umiejętności modlitwy – tak jak to potrafił ks. Jerzy, a w części do życia i przykładu błogosławionego.

Po mszy wszyscy jej uczestnicy przeszli pod blisko kościoła stojący pomnik ks. Popiełuszki i tu nastąpił moment poświęcenia dzieła artysty Zbigniewa Mikielewicza. Po tym złożono kwiaty. Jako pierwsza uczyniła to delegacja naszego Regionu (Prezydium) pod przewodnictwem Tomasza Jeziorka.

Przez cały czas twórca pomnika Zbigniew Mikielewicz był bardzo chwalony za bardzo dobry – klasyczny projekt i wykonanie. Rzeczywiście – to jeden z najbardziej udanych pomników ks. Jerzego w Polsce. Być może przyczynia się do tego skromna, realistyczna do tego ciepła forma przedstawienia postaci, gdzie ks. Jerzy wygląda jakby przystanął na chwilę w reakcji na nasze spotkanie. Jest w Nim mnóstwo pogody…


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

O tym decyduje Narodowy Bank Polski a nie rząd - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. Mają zmasakrowany mózg [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. "Mają zmasakrowany mózg" [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. "Mają zmasakrowany mózg" - atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe