76 mld euro - tyle zainwestowali w radykalizację islamu w ciągu 50 lat

Brytyjski zespół Henry'ego Jacsona opublikował raport na temat finansowania ekstremistycznego islamizmu na terenie Wielkiej Brytanii. Prześledzono przepływ pieniędzy z poszczególnych krajów i stwierdzono, że radykalni islamiści byli bardzo hojnie wspierani przez Arabię Saudyjską, Katar czy Kuwejt. Z podanych informacji wynika, że w ciągu ostatnich 50 lat Arabia Saudyjska zainwestowała w radykalnych islamistów co najmniej 76 miliardów euro.
 76 mld euro - tyle zainwestowali w radykalizację islamu w ciągu 50 lat
/ screen YT
Arabia Saudyjska od lat stara się eksportować podobny do ideologii ISIS Wahhabizm, który jest religijno-politycznym, reformatorskim ruchem powstałym w łonie islamu sunnickiego w XVIII wieku. Wahhabizm jest ruchem bardzo surowym, fundamentalistycznym i ultrakonserwatywnym. Promowanie Wahhabizmu miało miejsce w Azji, Afryce, Europie, przez co dziś w wielu krajach świata dominuje radykalna forma islamu. 

Materiały propagandowe i środki finansowe od lat są wysyłane nie tylko do Wielkiej Brytanii, ale i np. do Niemiec. Tam sprawę bada profesor Susanne Schroter z niemieckiego Instytutu Orientu. Za przekazane pieniądze buduje się meczety, instytucje edukacyjne oraz centra kulturalne, w których promuje się radykalną teologię wahhibizmu. 

Najnowszy raport niemieckiej agencji wywiadowczej (Urzędu Ochrony Konstytucji) wskazuje że w Niemczech żyje ponad 10 000 radykalnych islamistów.

źródło: swiato-poglad.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe