W jakich branżach najłatwiej o pracę w Rawie Mazowieckiej?

Rawa Mazowiecka to niewielkie miasto położone w województwie łódzkim. Jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Warszawą przez S8, jak i z Łodzią przez drogę krajową nr 72. Znaczne inwestycje w ciągu ostatnich kilku lat spowodowały, że w obszarze miejskim rozwinął się przemysł i handel. W jakich branżach najłatwiej jest znaleźć tam pracę? Podpowiadamy.
 W jakich branżach najłatwiej o pracę w Rawie Mazowieckiej?
/ freepik.com

W jakich branżach łatwo znaleźć pracę w Rawie Mazowieckiej?

Lokalizacja Rawy Mazowieckiej jest korzystna przede wszystkim dla branży logistycznej. Bardzo dobre połączenia drogowe pozwoliły wielu firmom otworzyć tutaj magazyny tranzytowe. Co za tym idzie, wzrosło zapotrzebowanie na magazynierów oraz kierowców. Potrzebni są także specjaliści. Między innymi rośnie zapotrzebowanie na inżynierów do spraw utrzymania ruchu oraz kierowników dystrybucji i logistyki. Warto także zwrócić uwagę, że w tej branży istnieje duża szansa na rozwój. Osoby zaangażowane i gotowe do zwiększania własnych umiejętności mogą szybko awansować na wyższe stanowiska. Wiążą się z tym znacznie wyższe zarobki, ale także większe obowiązki.

Praca w Rawie Mazowieckiej na GoWork.pl dostępna jest także w branży mięsnej. Działa tutaj także kilka zakładów, które specjalizują się w przetwarzaniu żywności. Cały ten proces odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych i ekologicznych metod. Technologia oparta jest w dużym stopniu na automatyce. Dlatego oprócz pracowników fizycznych, potrzebni są także specjaliści programowania maszyn. Firmy potrzebują także monterów urządzeń oraz mechaników i operatorów systemów zautomatyzowanych. Aby pracować na tych stanowiskach niezbędne jest odpowiednie doświadczenie w danej branży. Przedsiębiorstwa bardzo niechętnie zatrudniają osoby bez kwalifikacji.

Wśród najpopularniejszych branż w Rawie Mazowieckiej, warto zwrócić uwagę zarówno na małe i większe firmy działające w segmencie spożywczym, która w przeciągu ostatnich kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie. Duże wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim obecność wielu gospodarstw specjalizujących się w uprawie warzyw i owoców. Dzięki czemu funkcjonuje stały łańcuch dostaw do zakładów przetwórczych. Można przypuszczać, że ta branża będzie się w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać. Będą powstawać nowe firmy, w których zawsze znajdzie się zatrudnienie dla osób pragnących rozwijać tam swoje umiejętności.

Oferty pracy są skierowane także dla osób, które posiadają predyspozycje budowlańca. W Rawie Mazowieckiej działa duża ilość małych przedsiębiorstw oferujących usługi związane z remontami i budową obiektów na potrzeby przemysłu oraz wznoszeniem domów i innych budynków dla osób prywatnych. W samym mieście prężnie rozwija się także metalurgia. Kilka firm specjalizuje się również w wytwarzaniu wyrobów medycznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zatrudniają one głównie wykwalifikowane osoby. Co w dużym stopniu przyczyniło się do wdrożenia na rynek innowacyjnych produktów. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń drogowych wiele takich firm eksportuje swoje wyroby na zagraniczne rynki.

Warto także wspomnieć o branży turystycznej. Kilka lat temu przeprowadzona została kompleksowa rewitalizacja centrum miasta. Pozwoliło to przyciągnąć wielu inwestorów, którzy zaczęli opierać swój biznes na usługach dla turystów. Zarówno samo miasto, jak i jego okolice cieszą się ogromną popularnością wśród przyjezdnych, którzy szukają ciszy, odpoczynku i chcą zwiedzić kilka ważnych zabytków. Dlatego w sezonie turystycznym można natrafić na całkiem sporo ofert prac sezonowych głównie w gastronomii, a więc w barach i restauracjach zlokalizowanych nieopodal rynku. Część hoteli notuje także większe obłożenie, więc potrzebują sporo osób do obsługi turystów.

Jeśli chodzi o prace sezonowe i dorywcze, to najwięcej ogłoszeń dotyczy branży rolniczej. Ze względu na dużą ilość gospodarstw rolnych zlokalizowanych w sąsiedztwie Rawy Mazowieckiej, co roku pojawiają się oferty dotyczące zbioru owoców i warzyw, a także ich sortowania i pakowania. Ogłoszenia są atrakcyjne zarówno pod kątem wysokich stawek godzinowych, jak i możliwości skorzystania z zakwaterowania na miejscu. Zazwyczaj zatrudnienie nie trwa dłużej niż dwa lub trzy miesiące, co dla wielu osób może być istotną wadą.

Jak zwiększyć szanse na znalezienie pracy w Rawie Mazowieckiej?

Aby zwiększyć szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy w Rawie Mazowieckiej, należy przede wszystkim być gotowym na poszerzanie własnych umiejętności i kompetencji. Warto być na bieżąco z aktualnymi wymaganiami i oczekiwaniami pracodawców i na podstawie tych informacji szukać szkoleń i kursów, które kompleksowo przygotowują do wykonywania określonego zawodu. W Rawie Mazowieckiej działa Powiatowy Urząd Pracy, do którego należy się udać, szukając nie tylko zatrudnienia, ale również możliwości przekwalifikowania się i zdobycia cennej wiedzy w trakcie różnorakich zajęć edukacyjnych. Osoby, które nieustannie inwestują w siebie i swoją wiedzę mają znacznie większe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy ze sporymi perspektywami rozwoju.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA Wiadomości
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA

Janusz Waluś - polski imigrant, który spędził 28 lat w południowoafrykańskim więzieniu za zabicie blisko 30 lat temu komunistycznego działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego - został w środę warunkowo zwolniony z więzienia – poinformowano w oświadczeniu ministerstwa sprawiedliwości RPA.

Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny Wiadomości
Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny

Szef NATO Jens Stoltenberg poinformował, że Ukrainę wiosną może czekać ofensywa że strony Rosji. Stwierdził także, że aktualnie brak warunków do podjęcia rozmów pokojowych.

Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

– O tym decyduje Narodowy Bank Polski, a nie rząd – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. – Mają zmasakrowany mózg – atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe