„Cierpiałem przez niego”. Zaskakujące słowa kolegi Lewandowskiego z Barcelony

Robert Lewandowski przez osiem lat występował w Bayernie Monachium. Pod koniec poprzedniego sezonu stało się jednak jasne, że kapitan reprezentacji Polski ma zamiar zmienić otoczenie i szukać dla siebie wyzwań w innym klubie.
Polak był łączony z wieloma drużynami z europejskiej elity. Mówiono między innymi o Chelsea, PSG i Manchesterze City. Ostatecznie jednak Polak powędrował do Dumy Katalonii, gdzie w tamtejszej szatni spotkał między innymi Marcosa Alonso, który w 2020 roku, grając w Chelsea FC, przekonał się na własnej skórze o formie Polaka.
Alonso o Lewandowskim
– Wcześniej grałem przeciwko niemu. Cierpiałem przez niego. Jego dobra dyspozycja w ogóle mnie nie zaskakuje. Jest, jeśli nie najlepszym, to jednym z najlepszych zawodników na świecie – stwierdził Alonso.
Alonso zapewne ma tu na myśli mecz Chelsea z Bayernem z 2020 roku. Wówczas to klub z niebieskiej części Londynu przegrał z Bawarczykami 3:0. W tym spotkaniu Robert Lewandowski odnotował jedno trafienie i dwie asysty. Z kolei Marcos Alonso, grając w barwach „The Blues”, obejrzał w tej konfrontacji czerwoną kartkę.