Ostatnie dni z wystawą "Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia"

To już ostatnie dni trwania wystawy Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia w Muzeum Narodowym w Warszawie. 
 Ostatnie dni z wystawą
/ Kuszenie św. Antoniego II, 1921–1922/ domena publiczna

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 9 października br.
W ostatnich dniach jej trwania, prace Witkacego będzie można oglądać w specjalnych, wydłużonych godzinach otwarcia:
środa–czwartek, 5–6 października: 10.00–18.00
piątek, 7 października: 10.00–22.00
sobota, 8 października: 10.00–18.00
niedziela, 9 października: 10.00–22.00

Wystawę żegnamy performansem Ramony Nagabczyńskiej, komiksem autorstwa Poli Dwurnik, a także zaproszeniem do przetwarzania zdjęć za pomocą filtra na Instagramie.
 
Styl Witkacego jest charakterystyczny i rozpoznawalny. Muzeum zaproponowało jego twórcze przetworzenie. Z okazji finisażu wystawy w księgarni na 1. piętrze Muzeum pojawił się komiks „Jedyne wyjście”, narysowany przez Polę Dwurnik według scenariusza Wojciecha Sztaby. To próba wizualnego zinterpretowania ostatniej, niedokończonej powieści Witkacego o tym samym tytule. Do malarskiej i portretowej stylistyki Witkacego nawiązuje również przygotowany przez MNW filtr na Instagramie. Dzięki niemu każdy może przerobić swoje zdjęcie na obraz Witkacego.

W sobotę 8 października w Muzeum wystąpi Ramona Nagabczyńska w spektaklu „Błogo”. Performans odnosi obecne na wystawie filozoficzne rozważania o cielesności do stanu ciąży jako wzmożonego „samoczucia się od wewnątrz”. Zaplanowano dwa spektakle – o godz. 19.00 oraz 20.30.
 
W najbliższy czwartek (6 października) o godz. 18.00 w Kinie MUZ odbędzie się wykład poświęcony twórczości Witkacego. Kuratorka wystawy Zofia Machnicka osadzi prace artysty w kontekście jednego z najbardziej aktualnych zagadnień współczesnej humanistyki – problemu cielesności. W ostatnią niedzielę o godz. 11.00 i 13.00 zapraszamy z kolei na oprowadzania po ekspozycji.
 
Wystawa Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia w MNW już tylko do 9 października!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

O tym decyduje Narodowy Bank Polski a nie rząd - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. Mają zmasakrowany mózg [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. "Mają zmasakrowany mózg" [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. "Mają zmasakrowany mózg" - atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe