Rosyjski propagandysta Sołowjow: "Wybuch na Moście Krymskim stwarza pretekst do użycia broni jądrowej"

Na Moście Krymskim, prowadzącym z Rosji przez Cieśninę Kerczeńską na okupowany przez Rosję ukraiński Krym, miał miejsce wybuch, który poważnie uszkodził konstrukcję.
Zniszczony Most Krymski/ Kerczeński Rosyjski propagandysta Sołowjow:
Zniszczony Most Krymski/ Kerczeński / EPA/UKRAINE SECURITY SERVICE HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

- Wybuch mostu krymskiego stwarza uzasadniony pretekst do użycia broni jądrowej przeciwko reżimowi kijowskiemu. W „podstawach państwowej polityki odstraszania nuklearnego”, zatwierdzonych przez prezydenta Putina w czerwcu 2020 r., jednym z warunków zastosowania jest „wpływ wroga na krytyczne państwowe lub wojskowe obiekty Federacji Rosyjskiej”.

W ten sposób rozwija się amerykańska intryga mająca na celu realizację swojego wieloletniego planu – rozpętania kontynentalnej wojny nuklearnej w Europie, mającej na celu zniszczenie lub krytyczne osłabienie dwóch konkurujących z Waszyngtonem podmiotów państwowych – UE i Federacji Rosyjskiej. Informacyjnym przygotowaniem do takiego rozwoju wydarzeń były wypowiedzi amerykańskich i częściowo europejskich urzędników o perspektywach ataku nuklearnego Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i jego skutkach.

Eksperci wojskowi uważają, że najskuteczniejszą odpowiedzią na wybuch mostu krymskiego będzie użycie lotnictwa strategicznego z potężnymi bombami lotniczymi (5000) przeciwko zgrupowaniu Sił Zbrojnych Ukrainy w kierunku Chersoniu, a także precyzyjne uderzenia broń w biurze prezydenckim, Sztabie Generalnym, GUR i SBU w Kijowie. Jednocześnie konieczne jest wysyłanie do żołnierzy specjalnych przedmiotów dla artylerii z ładunkami jądrowymi o niskiej wydajności.

- pisze Władimir Sołowiow, jeden z czołowych rosyjskich propagandystów na swoim kanale na Telegramie.

 

Most Krymski

Most był w ostatnich miesiącach pod ochroną rosyjskich środków obrony przeciwlotniczej. Według agencji Ukrinform ruch na moście został całkowicie wstrzymany. Rosjanie twierdzą, że dwa odcinki mostu częściowo się zawaliły.

"Prezydent Rosji Władimir Putin polecił utworzenie komisji rządowej w związku z sytuacją nadzwyczajną na moście krymskim" - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

"Władimir Putin otrzymał raporty od premiera Michaiła Miszustina, wicepremiera Marata Chusnullina, szefów Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Aleksandra Kurenkowa i Ministerstwa Transportu Giennadija Sawieliewa, a także szefów agencji bezpieczeństwa w związku z sytuacją nadzwyczajną na moście krymskim" – wskazał Pieskow. 

Jak czytamy Putin polecił premierowi powołanie komisji rządowej, która ma wyjaśnić przyczyny wypadku i jak najszybciej zlikwidować jego skutki. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Podano skład reprezentacji Polski na mecz z Argentyną Wiadomości
Podano skład reprezentacji Polski na mecz z Argentyną

Karol Świderski zagra obok Roberta Lewandowskiego w ataku piłkarskiej reprezentacji Polski w meczu grupy C mistrzostw świata z Argentyną. Biało-Czerwoni w przypadku co najmniej remisu na pewno awansują do 1/8 finału. Początek spotkania w Dausze o godz. 20:00.

Wpadka von der Leyen. Usunęła wpis na Twitterze Wiadomości
Wpadka von der Leyen. Usunęła wpis na Twitterze

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaliczyła wpadkę na Twitterze. Mianowicie oszacowała straty Sił Zbrojnych Ukrainy na 100 tys. żołnierzy. Dodała także, że za sprawą wojny na Ukrainie zginęło ponad 20 tys. ukraińskich cywilów. Fragment z danymi o ukraińskich stratach został szybko wycięty z oświadczenia unijnej polityk. 

„Sytuacja jest napięta”. Łukaszenka uderza w Polaków Wiadomości
„Sytuacja jest napięta”. Łukaszenka uderza w Polaków

Ze strony białoruskiego reżimu dochodzi do coraz większych represji wobec Polaków. O szczegółach informuje wiceprezes Związku Polaków na Białorusi Marek Zaniewski, który rozmawiał z portalem Interia. – To była akcja na szeroką skalę – komentuje. 

Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA

Michał D., szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza, został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom” Wiadomości
Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom”

Jacek Saryusz-Wolski poinformował o nietypowej sytuacji, do jakiej doszło w Parlamencie Europejskim. W czasie dzisiejszych obrad Komisji Zagranicznej miało miejsce coś zdumiewającego. Chodzi o pomoc naszego kraju dla Ukrainy.

Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości Wiadomości
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Jest prawomocny wyrok sądu. Za jego sprawą redaktor naczelny TVN24 musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w kwestii sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych Wiadomości
Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych

Były prezydent i premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew nie szczędził słów krytyki pod adresem Sojuszu. Ocenił, że „cywilizowany świat go nie potrzebuje”.

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia Wiadomości
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia

W wyniku nocnej awarii wodociągowej doszło do podmycia jezdni na placu Hallera. W zapadlisko wpadły dwa samochody. Kierowca pierwszego nie zauważył dziury w kałuży. Prowadzący drugie auto myślał, że zdoła przejechać.

Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. „Trudno się odpowiednio przygotować” Wiadomości
Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. „Trudno się odpowiednio przygotować”

Już niedługo obejrzymy mecz Polska – Argentyna. Emocje narastają nie tylko wśród kibiców, ale także piłkarzy, którzy z niecierpliwością wyczekują godz. 22:00 czasu miejscowego (w Polsce godz. 20:00). – Trudno się odpowiednio przygotować – stwierdza trener Biało-Czerwonych.

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba Wiadomości
Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe