„Dzienniki detranzycji”. Wstrząsający dokument o kobietach, którym wmówiono, że mogą być mężczyznami [WIDEO]

„The Detransition Diaries” to film dokumentalny opowiadający historie trzech młodych kobiet, które przekonano, że ich traumatyczne przeżycia i podejrzenie dysforii (tzw. niezgodności płci) zostaną „naprawione” dzięki próbie medycznej „zmiany płci” na męską.
Kobieta, która najpierw przeszła proces tranzycji, a potem detranzycji „Dzienniki detranzycji”. Wstrząsający dokument o kobietach, którym wmówiono, że mogą być mężczyznami [WIDEO]
Kobieta, która najpierw przeszła proces tranzycji, a potem detranzycji / Screen YT The Center of Bioethics and Culture Network

Specjaliści medyczni, terapeuci, doradcy, a nawet urzędnicy szkolni potwierdzili, że „są trans”, ale dopiero gdy zaczęły podążać tą ścieżką, która miała dawać nadzieję, każda z nich zdała sobie sprawę, że podjęła straszną decyzję.

W „The Detransition Diaries” poznacie Helenę, Cat i Grace, które pochodzą z różnych środowisk, ale mają podobne problemy. Nie chcąc żyć na tym świecie jako kobiety, wszystkie rozpoczęły medyczną transformację poprzez przyjmowanie testosteronu, a jedna posunęła się do podwójnej mastektomii. Każda z nich zmieniła swoje imię, włosy, zaimki, myśląc, że to im pomoże i uwolni od przymusu i myśli samobójczych. Okazało się, że bardzo się pomyliły.

 

Społeczna plaga

Ten film skupia się na rosnącej liczbie młodych dziewcząt i kobiet, które decydują się na tranzycję. Statystyki pokazują, że w latach 2016–2017 wskaźnik operacji płci wśród kobiet i dziewcząt wzrósł w USA czterokrotnie i nadal rośnie. Jest to spowodowane, po części, rzeczywistością tej nowej społecznej plagi.

Usłyszycie Kellie-Jay Keen, brytyjską działaczkę na rzecz praw kobiet, Libby Emmons, starszą redaktorkę The Post Millennial, która obszernie pisała o debacie na temat transpłciowości, a także konsultantkę Natashę Chart, która jako młoda dziewczyna z autyzmem pracuje teraz nad ochroną autystycznych dzieci przed utwierdzaniem ich w przekonaniu, że być może „urodziły się w złym ciele”.

[cały film na Vimeo]


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce Wiadomości
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce

Prascy śledczy poszukują 42-letniego Petra Krausa podejrzewanego o zabójstwo kobiety, do którego doszło w czeskiej Pradze. Mężczyzna może przebywać na terenie Polski. Jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO” Wiadomości
OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO”

Portal OKO.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Według urzędników z Brukseli Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

„W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych” – pisze na łamach „The Moscow Times” Piotr Kozłow. „The Moscow Times” był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model” Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model”

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN „Top Model”. Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe