Pracownicy UM Województwa Podkarpackiego służyli przy grobie ks. Jerzego

W dniach 7-8 października 2022 r Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego po raz pierwszy pełniła służbę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.
 Pracownicy UM Województwa Podkarpackiego służyli przy grobie ks. Jerzego
/ fot. NSZZ "S" Region Rzeszowski

Większość z siedmiu członków NSZZ „S”, którzy pracują w różnych budynkach i departamentach Urzędu, była przy grobie Męczennika po raz pierwszy.

"Wszyscy z wielkim wzruszeniem uczestniczyliśmy w mszach świętych w kościele, w którym posługiwał ksiądz Jerzy, a w muzeum Jego imienia, mieszczącym się w podziemiach kościoła św. Stanisława Kostki, oglądaliśmy eksponaty i zdjęcia oraz słuchaliśmy archiwalnych nagrań. Służba przy grobie ks. Jerzego była dla nas ważnym wydarzeniem duchowym i wspólnotowym. Wspólna modlitwa i wykonywane prace porządkowe oraz całodobowe czuwanie przy grobie, były szansą na różnego rodzaju przemyślenia i lepsze poznanie siebie nawzajem" - przekazała Małgorzata Franczyk, z-ca przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Dodała, że służbie sprzyjała pogoda. "Wspaniała polska jesień zachwyciła nas kolorami, a życzliwość osób, od lat stale koordynujących i posługujących przy grobie Męczennika oraz wielu innych modlących przy grobie, dodawała nam sił. Czuliśmy się wyróżnieni mogąc sprawować tę posługę! Wszyscy wróciliśmy ubogaceni czasem spędzonym przy grobie Patrona NSZZ „Solidarność” oraz z planami na kolejną taką posługę" - napisała przewodnicząca Franczyk.

Organizację Zakładową NSZZ „S” Pracowników UMWP reprezentowali: Małgorzata Franczyk, Dorota Jamrozy, Zofia Kasperek, Iwona Kochan-Warowna, Antoni Piekłowski, Karol Tworz i Józef Warzybok.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA

Michał D. szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom Wiadomości
Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że "Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom"

Jacek Saryusz-Wolski poinformował o nietypowej sytuacji, do jakiej doszło w Parlamencie Europejskim. W czasie dzisiejszych obrad Komisji Zagranicznej miało miejsce coś zdumiewającego. Chodzi o pomoc naszego kraju dla Ukrainy.

Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości Wiadomości
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Jest prawomocny wyrok sądu. Za jego sprawą redaktor naczelny TVN24 musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w kwestii sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych Wiadomości
Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych

Były prezydent i premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew nie szczędził słów krytyki pod adresem Sojuszu. Ocenił, że "cywilizowany świat go nie potrzebuje".

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia Wiadomości
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia

W wyniku nocnej awarii wodociągowej doszło do podmycia jezdni na placu Hallera. W zapadlisko wpadły dwa samochody. Kierowca pierwszego nie zauważył dziury w kałuży. Prowadzący drugie auto myślał, że zdoła przejechać.

Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. Trudno się odpowiednio przygotować Wiadomości
Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. "Trudno się odpowiednio przygotować"

Już niedługo obejrzymy mecz Polska - Argentyna. Emocje narastają nie tylko wśród kibiców, ale także piłkarzy, którzy z niecierpliwością wyczekują godz. 22:00 czasu miejscowego (w Polsce godz. 20:00). "Trudno się odpowiednio przygotować" - stwierdza trener biało-czerwonych.

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba Wiadomości
Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem.

Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO] Wiadomości
Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO]

Od wielu miesięcy w mediach nie brakuje doniesień o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Według informacji, do których mieli dotrzeć dziennikarze "The Sun" rosyjski przywódca jest poważnie chory. W grę wchodzi nawet rak trzustki i prostaty, a także choroba Parkinsona.

10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość Wiadomości
10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

30 listopada br. gazociąg podmorski uzyskał docelową moc przesyłową w kierunku Polski, czyli 10 mld m3 rocznie. Energinet, duński operator systemu przesyłowego zakończył proces podłączenia tłoczni w Zealand do infrastruktury Baltic Pipe.

Nie żyje były chiński przywódca Jiang Zemin Wiadomości
Nie żyje były chiński przywódca Jiang Zemin

W wieku 96 lat z powodu białaczki i niewydolności organów zmarł w środę były przywódca Chin Jiang Zemin – poinformowały państwowe chińskie media. Był sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w latach 1989-2002.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe