Niebawem powstanie wojskowa telewizja? „Szef MON wydał zarządzenie”

Według serwisów Wirtualne Media i CyberDefence24, szef MON Mariusz Błaszczak wydał zarządzenie, którego skutkiem będzie powstanie wojskowej telewizji internetowej. Wojskowy Instytut Wydawniczy podległy Ministerstwu Obrony ma zająć się produkcją treści audiowizualnych.
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Niebawem powstanie wojskowa telewizja? „Szef MON wydał zarządzenie”
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak / PAP/Rafał Guz

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wydał 3 października zarządzenie zmieniające wcześniejsze zarządzenie (z 2016 roku) dotyczące nadania statutu Wojskowemu Instytutowi Wydawniczemu

– informują „Wirtualne Media” we wtorek. W publikacji czytamy, że do statutu dołączono słowa o „produkcji audialnej i audowizualnej”, której celem ma być kształtowanie „postaw patriotycznych i proobronnych”.

Przypomnijmy, że nad działającym w Warszawie Wojskowym Instytutem Wydawniczym pieczę sprawuje właśnie Minister Obrony. To on zapewnia nadzór, a także środki niezbędne do prowadzenia działalności wydawniczej.

W Zarządzeniu Nr 30/MON Ministra Obrony Narodowej z 2016 r. wskazano (§ 7. ust 1.), że Instytut jest odpowiedzialny za upowszechnianie wiedzy na temat Wojska Polskiego, a także „popularyzowanie kultury, tradycji i dziejów oręża polskiego". W jaki sposób? Poprzez działalność wydawniczą, edukacyjną i wychowawczą (...) Teraz zakres zadań WIW został rozszerzony. Dodano do niego produkcję audio i audiowizualną

– podaje CyberDefence24.

Działalność Wojskowego Instytutu Wydawniczego

Wojskowy Instytut Wydawniczy (WIW) to czołowy polski wydawca specjalizujący się w publikowaniu treści o tematyce wojskowej, okołowojskowej oraz z zakresu geopolityki. Za pośrednictwem wielokanałowej platformy przekazuje aktualne informacje.

Wiodący tytuł – miesięcznik „Polska Zbrojna” – należy do najstarszych polskich czasopism poświęconych sprawom wojska i jest obecny na rynku od 1921 roku. Portal polska-zbrojna.pl od lat jest cenionym źródłem aktualnych informacji o Siłach Zbrojnych RP.

Jak podaje WIW na swojej stronie, pozostałe pisma – „Polska Zbrojna. Historia”, „Kwartalnik Bellona” czy „Przegląd Sił Zbrojnych” – „od początku istnienia są synonimem najwyższej jakości merytorycznej”.

Ponadto redakcja „Polski Zbrojnej” od 26 lat co roku przyznaje swoją nagrodę – Buzdygany, repliki szesnastowiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej, jedną z najbardziej cenionych nagród w środowisku wojskowym – podsumowano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Podano skład reprezentacji Polski na mecz z Argentyną Wiadomości
Podano skład reprezentacji Polski na mecz z Argentyną

Karol Świderski zagra obok Roberta Lewandowskiego w ataku piłkarskiej reprezentacji Polski w meczu grupy C mistrzostw świata z Argentyną. Biało-Czerwoni w przypadku co najmniej remisu na pewno awansują do 1/8 finału. Początek spotkania w Dausze o godz. 20:00.

Wpadka von der Leyen. Usunęła wpis na Twitterze Wiadomości
Wpadka von der Leyen. Usunęła wpis na Twitterze

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaliczyła wpadkę na Twitterze. Mianowicie oszacowała straty Sił Zbrojnych Ukrainy na 100 tys. żołnierzy. Dodała także, że za sprawą wojny na Ukrainie zginęło ponad 20 tys. ukraińskich cywilów. Fragment z danymi o ukraińskich stratach został szybko wycięty z oświadczenia unijnej polityk. 

„Sytuacja jest napięta”. Łukaszenka uderza w Polaków Wiadomości
„Sytuacja jest napięta”. Łukaszenka uderza w Polaków

Ze strony białoruskiego reżimu dochodzi do coraz większych represji wobec Polaków. O szczegółach informuje wiceprezes Związku Polaków na Białorusi Marek Zaniewski, który rozmawiał z portalem Interia. – To była akcja na szeroką skalę – komentuje. 

Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA

Michał D., szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza, został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom” Wiadomości
Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom”

Jacek Saryusz-Wolski poinformował o nietypowej sytuacji, do jakiej doszło w Parlamencie Europejskim. W czasie dzisiejszych obrad Komisji Zagranicznej miało miejsce coś zdumiewającego. Chodzi o pomoc naszego kraju dla Ukrainy.

Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości Wiadomości
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Jest prawomocny wyrok sądu. Za jego sprawą redaktor naczelny TVN24 musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w kwestii sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych Wiadomości
Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych

Były prezydent i premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew nie szczędził słów krytyki pod adresem Sojuszu. Ocenił, że „cywilizowany świat go nie potrzebuje”.

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia Wiadomości
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia

W wyniku nocnej awarii wodociągowej doszło do podmycia jezdni na placu Hallera. W zapadlisko wpadły dwa samochody. Kierowca pierwszego nie zauważył dziury w kałuży. Prowadzący drugie auto myślał, że zdoła przejechać.

Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. „Trudno się odpowiednio przygotować” Wiadomości
Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. „Trudno się odpowiednio przygotować”

Już niedługo obejrzymy mecz Polska – Argentyna. Emocje narastają nie tylko wśród kibiców, ale także piłkarzy, którzy z niecierpliwością wyczekują godz. 22:00 czasu miejscowego (w Polsce godz. 20:00). – Trudno się odpowiednio przygotować – stwierdza trener Biało-Czerwonych.

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba Wiadomości
Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe