Nie chcą Tomasza Lisa? Specjalny list podpisały m.in. Holland, Środa i Płatek

Tomasz Lis odszedł z „Newsweeka” i zniknął z TOK FM. Agnieszka Holland, Magdalena Środa, Monika Płatek, Agata Diduszko i Agnieszka Graff dołączyły do grona osób, które podpisały się w liście do TOK FM ws. dziennikarza. Chodzi o ostatnie oświadczenie Jacka Żakowskiego. Twierdził on, że były naczelny „Newsweeka” wyjaśnił sprawę zarzutów o mobbing i jest w stanie wrócić do pracy na antenie.
Tomasz Lis Nie chcą Tomasza Lisa? Specjalny list podpisały m.in. Holland, Środa i Płatek
Tomasz Lis / Tomasz Lis / Screen YT Newsweek

„Wyjaśnienie spraw dotyczących podejrzenia mobbingu, molestowania i wszelkich innych rodzajów przemocy musi toczyć się zgodnie z przyjętymi procedurami” – czytamy w dokumencie.

Byli współpracownicy Lisa oskarżają go o mobbing, poniżanie i wulgaryzmy. W ich ocenie dziennikarz zachowywał się w sposób, który przyprawił kilka osób z redakcji o stany lękowe.

Tomasz Lis ma problemy?

Agnieszka Wiśniewska nie podzieliła opinii Żakowskiego, ujawniając, że dysponuje informacjami o niewłaściwym traktowaniu podwładnych przez Tomasza Lisa.

List do redakcji został podpisany przez 33 osoby. O szczegółach donosi portal Press.

„Nie ferujemy wyroku w tej sprawie, bo nie mamy takiej kompetencji, tak samo nie ma jej redaktor Jacek Żakowski” – zaznaczają autorzy listu.

„Z jednej strony zwraca on uwagę na problem publicznych wyroków zapadających na skutek publikacji medialnych poza wszelkimi procedurami i instytucjami, które zgodnie z umową społeczną mają służyć rozstrzyganiu sporów dotyczących łamania prawa, z drugiej strony sam robi dokładnie to samo. Korzystając ze swojej pozycji dziennikarza obecnego w popularnych mediach i ignorując trwające postępowanie w prokuraturze, wydaje publiczny wyrok uniewinniający” – uświadamiają.

Dodają, że „wyjaśnienie spraw dotyczących podejrzenia mobbingu, molestowania i wszelkich innych rodzajów przemocy musi toczyć się zgodnie z przyjętymi procedurami, które umożliwiają zważenie racji obu stron”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jacek Kurski wejdzie do rządu? Znamienne słowa prezesa PiS Wiadomości
Jacek Kurski wejdzie do rządu? Znamienne słowa prezesa PiS

– Ja miałem kilka pomysłów, ale w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński zapytany na antenie Radia Wrocław o przyszłość byłego szefa TVP Jacka Kurskiego.

W PE ruszyła procedura zmiany traktatów. Państwo europejskie ma powstać i już [WIDEO] Wiadomości
W PE ruszyła procedura zmiany traktatów. "Państwo europejskie ma powstać i już" [WIDEO]

W czerwcu Parlament Europejski zaakceptował rezolucję wzywającą Radę Europejską do wyrażenia zgody na rozpoczęcie procesu rewizji traktatów UE. "Państwo europejskie ma powstać i już" - mówi Patryk Jaki komentujący te okoliczności.

Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III nie będzie milczał Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III nie będzie milczał

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, wielkimi krokami zbliża się premiera nowego serialu dokumentalnego Netfliksa „Harry i Meghan”. Produkcja budzi ogromne emocje brytyjskich mediów, które nie maja wątpliwości, że w Pałacu Buckingham wrze.

Zełenski zaskoczył ukraińskich żołnierzy. Przyjechał do Słowiańska Wiadomości
Zełenski zaskoczył ukraińskich żołnierzy. Przyjechał do Słowiańska

We wtorek 6 listopada, w czasie ukraińskiego Dnia Sił Zbrojnych, prezydent Wołodymyr Zełenski opublikował wideo, w którym zwrócił się do wszystkich żołnierzy. Nagranie nie pochodziło jednak z prezydenckiego gabinetu, a z Donbasu.

Finowie zaniepokojeni. Tajemnicze dźwięki przy granicy z Rosją Wiadomości
Finowie zaniepokojeni. Tajemnicze dźwięki przy granicy z Rosją

Jak donosi fiński dziennik „Ilta-Sanomat”, Finowie od pewnego czasu uskarżają się na tajemniczy hałas w pobliżu granicy z Rosją. Nie brakuje teorii na temat tego, skąd dźwięki mogą pochodzić. Sprawą zajęły się już służby.

Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Przez lata związany z Radiem Kierowców Wiadomości
Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Przez lata związany z Radiem Kierowców

Nie żyje Jarosław Kawecki, który był dziennikarzem Polskiego Radia. Przez wiele lat współpracował z Radiem Kierowców. Słuchacze mogli zapamiętać go dzięki jego charakterystycznemu głosowi.

Rosja wycofa się z Ukrainy bez porozumienia? Antony Blinken ostrzega Wiadomości
Rosja wycofa się z Ukrainy bez porozumienia? Antony Blinken ostrzega

– Rosja może szukać sposobu na wycofanie się z wojny z Ukrainą bez negocjowania porozumienia pokojowego. Jeśli Kreml próbowałby doprowadzić do takiej sytuacji, byłoby to podyktowane chęcią przegrupowania wojsk w celu ponownego ataku – ostrzegł sekretarz stanu USA Antony Blinken, cytowany przez dziennik „The Wall Street Journal”.

„Premia się należy”. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy Wiadomości
„Premia się należy”. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy

– Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z serwisem wPolsce.pl.

Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi Wiadomości
Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi

W poniedziałek służby policyjne zdecydowały o zamknięciu wszystkich jarmarków bożonarodzeniowych na Corneliusplatz w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi, którzy znajdowali się na miejscu.

Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz. Wiadomości
Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złoży zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Pruszkowie o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze K.-Sz., oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy – dowiedziała się PAP. Artystka nazwała funkcjonariuszy „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe