„Tak działa podły człowiek”. Znany dziennikarz Wirtualnej Polski w ogniu krytyki

Szymon Jadczak z wp.pl stwierdził, że poseł Zbigniew Ajchler (niezrzeszony) „niechlujnie” wypełnia oświadczenia majątkowe. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński podkreślił, że polityk cierpi na chorobę Parkinsona. W mediach społecznościowych rozpętała się burza.
 „Tak działa podły człowiek”. Znany dziennikarz Wirtualnej Polski w ogniu krytyki
/ Wikimedia Commons / domena publiczna / Lukas.kedzierski - Praca własna

Jak informuje portal tvp.info Szymon Jadczak napisał artykuł, w którym stwierdził, że 250 hektarów, które miały trafić do rolników, dostała spółdzielnia posła Zbigniewa Ajchlera.

Dziennikarz zarzucił politykowi "niechlujny" styl pisma. „Poseł Zbigniew Ajchler obraził się, gdy mu powiedziałem, że niechlujnie wypełnił oświadczenie majątkowe i w ten sposób okazuje brak szacunku swoim wyborcom. Sami oceńcie. Co tu jest napisane?” – stwierdził Jadczak publikując skan dokumentu.

Dziennikarz w ogniu krytyki

„Poseł Ajchler walczy z chorobą Parkinsona. Pan Szymon Jadczak, który – jako wybitny dziennikarz śledczy – z pewnością świetnie to wie, zataja ten fakt, szczuje na niego i szydzi z charakteru pisma. Wstyd” – odpowiedział na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. 

"Tak działa podły człowiek. 1. Nabija się z charakteru pisma chorego na Parkinsona człowieka + insynuuje celowość nieczytelnego pisania. 2. Zamiast przeprosić zestawia pismo z dokumentami przygotowanymi przez asystentów lub na komputerze" - napisał Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. 

Wpisy dziennikarza WP i polityków wywołały niemałe zamieszanie. W komentarzach wrze.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ukraińcy testują bojowego drona o ładowności do 75kg. W jego zasięgu znajduje się Moskwa! Wiadomości
Ukraińcy testują bojowego drona o ładowności do 75kg. W jego zasięgu znajduje się Moskwa!

Ukraiński portal Defense Express informuje, że państwowy koncern Ukroboronprom przeprowadził szereg udanych testów ukraińskiego drona bojowego o zasięgu rażenia nawet tysiąca kilometrów.

Nie żyje dwóch Polaków, którzy walczyli w Legionie Cudzoziemskim na Ukrainie Wiadomości
Nie żyje dwóch Polaków, którzy walczyli w Legionie Cudzoziemskim na Ukrainie

Media obiegła informacja o śmierci dwóch Polaków, którzy walczyli w Legionie Międzynarodowym na ukraińskim froncie. O szczegółach poinformował Mateusz Lachowski - korespondent Polsat News. Jeden ze zmarłych mężczyzn to Janusz Szeremeta ps. "Kozak".

Już myślałam, że TVN zmądrzał. Burza po występie Małgorzaty Rozenek Wiadomości
"Już myślałam, że TVN zmądrzał." Burza po występie Małgorzaty Rozenek

Kolejny odcinek "Dzień Dobry TVN" z udziałem Małgorzaty Rozenek i... kolejna burza w sieci. Niestety, ale to nie jest łatwy czas dla celebrytki.

Niemcy idą do sądu przeciw Gazpromowi. Chodzi o niedostarczony gaz Wiadomości
Niemcy idą do sądu przeciw Gazpromowi. Chodzi o niedostarczony gaz

Niemiecki koncern gazowy RWE wszczął procedurę arbitrażu przeciw Gazpromowi w związku z niedostarczeniem przez rosyjskiego giganta zamówionego gazu - podał w poniedziałek dziennik gospodarczy "Handelsblatt", powołując się na rzecznika firmy.

Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie: Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd Wiadomości
Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie: Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd

Jeśli chodzi o bojkot głosowania w Sejmie nad projektem uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, mogę powiedzieć tylko, że zdanie parlamentu wyraża się poprzez głosowanie, a nie poprzez brak udziału w nim - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Dziennikarze Onetu przekazali jej pieniądze za informacje, które mnie obciążą”. Były prezes Polskiego Związku Tenisowego odpowiada na zarzuty Wiadomości
„Dziennikarze Onetu przekazali jej pieniądze za informacje, które mnie obciążą”. Były prezes Polskiego Związku Tenisowego odpowiada na zarzuty

Były prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński opublikował na Facebooku obszerny wpis, w którym odniósł się do stawianych mu zarzutów dot. molestowania i napaści seksualnych. 

Lewandowski zawieszony. Odwołanie odrzucone Wiadomości
Lewandowski zawieszony. Odwołanie odrzucone

Dla Polaków mistrzostwa świata w Katarze już się zakończyły. Wszystko za sprawą przegranego meczu z Francją (1:3). Nasi piłkarze rozpoczęli pierwsze powroty do kraju. Okazuje się, że przed Robertem Lewandowskim najdłuższy odpoczynek, z racji tego, że komisja ligi podtrzymała karę trzech meczów wykluczenia.

Kaczyński przystał na debatę z Tuskiem. Podał konkretny warunek [WIDEO] Wiadomości
Kaczyński przystał na debatę z Tuskiem. Podał konkretny warunek [WIDEO]

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że zgodzi się na wyborczą debatę z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem, jeżeli debata odbędzie się na uczciwych warunkach.

Donald Tusk wściekły na trzech posłów… Koalicji Obywatelskiej Wiadomości
Donald Tusk wściekły na trzech posłów… Koalicji Obywatelskiej

Donald Tusk miał zagrozić trzem posłom Platformy brakiem miejsca na przyszłych listach wyborczych.

Nauczyciel udostępniał uczniom „książki queer” m.in. o zaletach środowiska sado-maso Wiadomości
Nauczyciel udostępniał uczniom „książki queer” m.in. o zaletach środowiska sado-maso

W Stanach Zjednoczonych w szkole średniej San Juan Hills doszło do skandalu. Transpłciowy nauczyciel języka angielskiego pochwalił się, że prowadzi bibliotekę „książek queer”. Mogą z nich korzystać uczniowie, co wywołało oburzenie wśród rodziców.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe