Czarnek do Tuska: Wstydu pan nie ma

Donald Tusk odwiedził w piątek miasteczko edukacyjne w Warszawie, gdzie skrytykował działania resortu edukacji. Na jego słowa zareagował Przemysław Czarnek.
Minister edukacji Przemysław Czarnek Czarnek do Tuska: Wstydu pan nie ma
Minister edukacji Przemysław Czarnek / fot. PAP/Tytus Żmijewski

Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził w piątek miasteczko edukacyjne w Warszawie, które zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego w pobliżu budynku ministerstwa edukacji.Zdaniem Tuska widać deprecjację zawodu nauczyciela. Były premier stwierdził również, że władza daje nauczycielom „w sposób arogancki ochłapy”. Zwrócił uwagę, że podwyżki dla nauczycieli powinny chociaż wyrównać najwyższą od ponad 20 lat inflację.

Czarnek odpowiada

Na odpowiedź szefa resortu edukacji nie trzeba było długo czekać. Polityk PiS odniósł się do słów lidera PO za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Pan wstydu nie ma. 1240 zł br. podwyżki dla najmniej zarabiających to 35 proc., to dwa razy tyle co inflacja. 11 mld zł zwiększenia subwencji to więcej niż pan i pana rząd zwiększył przez obie kadencje [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

„Pamięta pan kiedy dał 5,2 mld zł na infrastrukturę edukacyjną? Nigdy. Ile pan komputerów kupił dzieciom w szkołach? O!!!? Pytać dalej? [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Andrzej Duda: Rada Dialogu Społecznego ma teraz fundamentalne znaczenie Wiadomości
Andrzej Duda: Rada Dialogu Społecznego ma teraz fundamentalne znaczenie

Rada Dialogu Społecznego ma teraz, także w zmaganiu się ze skutkami pandemii, fundamentalne znaczenie. Nie ma innej drogi, byśmy przeszli przez ten trudny okres, jak spokojny dialog na poziomie państwowym - powiedział prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu RDS.

Cenna pomoc Polski dla Mołdawii przed rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną Wiadomości
Cenna pomoc Polski dla Mołdawii przed rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną

Mołdawia, która w czerwcu tego roku uzyskała status kraju kandydującego do Unii Europejskiej, pada ofiarą coraz mocniejszych ataków ze strony Rosji. Polski Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadził serię szkoleń dla swojego mołdawskiego odpowiednika, czyli ANRCETI, by pomóc w uchronieniu państwa przed kryzysem energetycznym.

W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam Wiadomości
"W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam"

Wiceszef MON Marcin Ociepa udzielił wywiadu Wprost.

Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. „Przeszłam operację usunięcia” Wiadomości
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. „Przeszłam operację usunięcia”

Ewa Chodakowska podzieliła się z internautami przejmującym wyznaniem. Okazuje się, że niedawno przeszła zabieg, który był zabiegiem usunięcia nowotworu.

„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna Wiadomości
„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze o zaskakującej zmianie podjętej przez FIFA dot. sędziowania w meczu Polska–Argentyna.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik Wiadomości
Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdański. Jak podało Radio Gdańsk, do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję Wiadomości
To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję

Nowy prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, iż ugrupowanie zmienia nazwę.

Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala Wiadomości
Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu” Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu”

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w „Strażniku Teksasu” oraz „Szklanej pułapce”. Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO] Wiadomości
Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO]

Obudził się największy czynny wulkan świata. Ostatni raz jego aktywność odnotowano w 1983 roku. W niedzielę tuż przed północą z krateru Mauna Loa wydostała się lawa.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe