Ryszard Czarnecki: Polska powinna być na szczycie G-20!

POLSKA POWINNA BYĆ NA SZCZYCIEG-20!
Szczyt G20 w 2008 roku w Argentynie Ryszard Czarnecki: Polska powinna być na szczycie G-20!
Szczyt G20 w 2008 roku w Argentynie / Wikipedia CC BY 2,0 Presidencia de la Nacion Argrntina

W przyszłym miesiącu w listopadzie w największym muzułmańskim państwie świata – Indonezji (273 miliony ludzi, ale 11% stanowią chrześcijanie!) odbędzie się szczyt G-20. Niestety z Putinem -co zostało publicznie pochwalone przez – i tu drugie niestety – niemiecką przewodniczącą Komisji Europejskiej von der Leyen. Była minister w trzech rządach Angeli Merkel uznała, że to dobrze, że prezydent Rosji pojawi się, bo będzie okazja, żeby go tam, w Dżakarcie (stolica Indonezji)… skrytykować!

To pomieszanie z poplątaniem, bo przecież pułkownik z Kremla ma głęboko w… powiedzmy : w nosie, czy będzie skrytykowany, czy nie. Jemu chodzi o to, żeby pokazać Rosjanom, że on sam i Rosja dalej się liczą, są zapraszani, są punktem odniesienia. Dla Władimira Władimirowicza Putina, niegdyś pułkownika KGB/FSB istotne jest, że świat musi się z nim liczyć, choćby stał nie wiadomo za jakimi zbrodniami. A liczy się – skoro Putina zaprasza...

Jednak chodzi mi nie tylko o to, kto będzie, ale kogo nie będzie. Mimo że Holandia i Hiszpania nie są państwami, które „łapią się” na oficjalny skład G-20 to jednak na szczycie będą w charakterze gości. Jestem głęboko przekonany, że Polska również powinna być zaproszona. Po pierwsze dlatego, że jesteśmy piątym krajem UE, a nie siódmym, jak Holandia. Po drugie, wydajemy na zbrojenia więcej niż Królestwo Niderlandów (to od dwóch lat oficjalna nazwa państwa ze stolicą w Hadze). Nie mam nic do Holandii, ale Polska powinna być również reprezentowana na szczycie w Dżakarcie jako gość. I o to powinny walczyć polskie władze i polski rząd.

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (04.10.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie: Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd Wiadomości
Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainie: Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd

Jeśli chodzi o bojkot głosowania w Sejmie nad projektem uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, mogę powiedzieć tylko, że zdanie parlamentu wyraża się poprzez głosowanie, a nie poprzez brak udziału w nim - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Dziennikarze Onetu przekazali jej pieniądze za informacje, które mnie obciążą”. Były prezes Polskiego Związku Tenisowego odpowiada na zarzuty Wiadomości
„Dziennikarze Onetu przekazali jej pieniądze za informacje, które mnie obciążą”. Były prezes Polskiego Związku Tenisowego odpowiada na zarzuty

Były prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński opublikował na Facebooku obszerny wpis, w którym odniósł się do stawianych mu zarzutów dot. molestowania i napaści seksualnych. 

Lewandowski zawieszony. Odwołanie odrzucone Wiadomości
Lewandowski zawieszony. Odwołanie odrzucone

Dla Polaków mistrzostwa świata w Katarze już się zakończyły. Wszystko za sprawą przegranego meczu z Francją (1:3). Nasi piłkarze rozpoczęli pierwsze powroty do kraju. Okazuje się, że przed Robertem Lewandowskim najdłuższy odpoczynek, z racji tego, że komisja ligi podtrzymała karę trzech meczów wykluczenia.

Kaczyński przystał na debatę z Tuskiem. Podał konkretny warunek [WIDEO] Wiadomości
Kaczyński przystał na debatę z Tuskiem. Podał konkretny warunek [WIDEO]

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że zgodzi się na wyborczą debatę z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem, jeżeli debata odbędzie się na uczciwych warunkach.

Donald Tusk wściekły na trzech posłów… Koalicji Obywatelskiej Wiadomości
Donald Tusk wściekły na trzech posłów… Koalicji Obywatelskiej

Donald Tusk miał zagrozić trzem posłom Platformy brakiem miejsca na przyszłych listach wyborczych.

Nauczyciel udostępniał uczniom „książki queer” m.in. o zaletach środowiska sado-maso Wiadomości
Nauczyciel udostępniał uczniom „książki queer” m.in. o zaletach środowiska sado-maso

W Stanach Zjednoczonych w szkole średniej San Juan Hills doszło do skandalu. Transpłciowy nauczyciel języka angielskiego pochwalił się, że prowadzi bibliotekę „książek queer”. Mogą z nich korzystać uczniowie, co wywołało oburzenie wśród rodziców.

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Premier zabiera głos Wiadomości
Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Premier zabiera głos

– W głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości oczywiście będę bronił Zbigniewa Ziobry, będę bronił spójności Zjednoczonej Prawicy – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ZP jest formacją „dużego namiotu”, łączącą różne poglądy.

Niemieckie media: Niemcy na 18. [!] miejscu wśród krajów wspierających Ukrainę Wiadomości
Niemieckie media: Niemcy na 18. [!] miejscu wśród krajów wspierających Ukrainę

„Niemcy nie robią wystarczająco dużo, żeby pomóc Ukrainie, są na 18. miejscu wśród krajów wspierających Kijów” – pisze portal tygodnika „Spiegel”. Niemieccy politycy mówią z kolei o swoim walnym udziale we wsparciu Ukrainy.

Burza w Portugalii. Kibice jednoznacznie: Mają dość Cristiano Ronaldo Wiadomości
Burza w Portugalii. Kibice jednoznacznie: Mają dość Cristiano Ronaldo

Z ankiety przeprowadzonej przez portugalskie media wynika, że kibice mają dość Cristiano Ronaldo. Nawet 70 proc. fanów opowiedziało się przeciwko byłemu zawodnikowi Manchesteru United w wyjściowym składzie reprezentacji Portugalii.

„Tak nie można grać, jesteście zacofani”. Legenda reprezentacji Niemiec atakuje Polaków po meczu z Francją Wiadomości
„Tak nie można grać, jesteście zacofani”. Legenda reprezentacji Niemiec atakuje Polaków po meczu z Francją

150-krotny reprezentant Niemiec Lothar Matthaeus rozmawiał z „Przeglądem Sportowym” w Onecie i skomentował grę Biało-Czerwonych podczas katarskiego mundialu. Nie szczędził przy tym krytycznych słów. „Tak nie można grać, jesteście zacofani” – skwitował.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe