Posiedzenie Rady Sekretariatu Przemysłu Spożywczego w Kruszwicy

W dniach 10-12 października 2022 r., w Kruszwicy, odbyło się posiedzenie Rady Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „S”. Miejsce spotkania nie było wybrane przypadkowo. Członkowie Rady odwiedzili miejscowy cmentarz parafialny, gdzie pochowany jest śp. Jan Dybicz i mogli pomodlić się za Jego Wieczny Odpoczynek.
 Posiedzenie Rady Sekretariatu Przemysłu Spożywczego w Kruszwicy
/ fot. Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność"

– Janek nie zdążył odebrać medalu „Zasłużony dla Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”. Jako wieloletni działacz Krajowej Sekcji Przemysłu Mięsnego i Sekretariatu zasłużył na niego jak mało kto – powiedział przewodniczący Zbigniew Sikorski. – Cieszę się, że na obecnym posiedzeniu mogliśmy dopełnić formalności w tym względzie i zastępca przewodniczącego Rady Piotr Fabiański odebrał medal w imieniu Rodziny Janka – dodał.

W kwestiach merytorycznych Rada Sekretariatu uchwalił termin kongresu wyborczego, który będzie miał miejsce 28-30.06.2023r. Na kongresie wybrana zostanie nowa Rada Sekretariatu na kadencję 2023-28, jak również nowy Przewodniczący Rady.

Podjęto również uchwały o wystosowaniu wezwania do IUF aby bez dalszej zwłoki, usunąć z grona naszej światowej spożywczej federacji związkowej, obecnie zawieszone w prawach członka, rosyjskie związki zawodowe popierające reżim Putina i inwazję na Ukrainę. Podjęto też uchwałę o wyznaczeniu Waldemara Kiszkiela do Komitetu Sterującego projektu „EFFAT FoodDrinkEurope Joint Project”.

Przewodniczący Sikorski przekazał Radzie informacje z wyników pracy za ostatnie 3 miesiące. Dyskutowano również o sytuacji w poszczególnych branżach. Szczególną troską przejmuje sytuacja w branży piwowarskiej.

– Niestety nadmierne obciążenia fiskalne doprowadziły do napięć na linii pracodawcy-pracownicy. Te napięcia są wyczuwalne – mówił Cezary Kołodziejski z Sekcji Przemysłu Piwowarskiego. – Obecnie doszło do przesilenia w firmie Van Pur (więcej tutaj: Kamil Lazarewicz o napiętej sytuacji w Browarze Braniewo), ale i w innych firmach może dojść do spięcia. Po prostu dzieje się to przed czym ostrzegaliśmy. Szukając pieniędzy rząd może podciąć fundamenty, na których opiera się polskie browarnictwo – podkreślił.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Co dalej z podatkiem VAT na żywność? Premier ogłosił decyzję Wiadomości
Co dalej z podatkiem VAT na żywność? Premier ogłosił decyzję

- W tym tygodniu ukaże się rozporządzenie Ministerstwa Finansów wprowadzające zerową stawkę VAT na żywność - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Andrzej Duda: Rada Dialogu Społecznego ma teraz fundamentalne znaczenie Wiadomości
Andrzej Duda: Rada Dialogu Społecznego ma teraz fundamentalne znaczenie

Rada Dialogu Społecznego ma teraz, także w zmaganiu się ze skutkami pandemii, fundamentalne znaczenie. Nie ma innej drogi, byśmy przeszli przez ten trudny okres, jak spokojny dialog na poziomie państwowym - powiedział prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu RDS.

Cenna pomoc Polski dla Mołdawii przed rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną Wiadomości
Cenna pomoc Polski dla Mołdawii przed rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną

Mołdawia, która w czerwcu tego roku uzyskała status kraju kandydującego do Unii Europejskiej, pada ofiarą coraz mocniejszych ataków ze strony Rosji. Polski Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadził serię szkoleń dla swojego mołdawskiego odpowiednika, czyli ANRCETI, by pomóc w uchronieniu państwa przed kryzysem energetycznym.

W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam Wiadomości
"W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam"

Wiceszef MON Marcin Ociepa udzielił wywiadu Wprost.

Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. „Przeszłam operację usunięcia” Wiadomości
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. „Przeszłam operację usunięcia”

Ewa Chodakowska podzieliła się z internautami przejmującym wyznaniem. Okazuje się, że niedawno przeszła zabieg, który był zabiegiem usunięcia nowotworu.

„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna Wiadomości
„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze o zaskakującej zmianie podjętej przez FIFA dot. sędziowania w meczu Polska–Argentyna.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik Wiadomości
Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdański. Jak podało Radio Gdańsk, do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję Wiadomości
To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję

Nowy prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, iż ugrupowanie zmienia nazwę.

Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala Wiadomości
Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu” Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu”

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w „Strażniku Teksasu” oraz „Szklanej pułapce”. Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe