UE chce zablokować wszelkie środki dla Polski? Prezydent zabrał głos

Znów jakieś doniesienia medialne. Jeżeli się potwierdzą, to będzie widać, że w instytucja europejskich kontynuowane jest wtrącanie się w polską politykę i próbę wymuszenia na polskim społeczeństwie zmianę władz w Polsce – stwierdził na antenie TVP prezydent Andrzej Duda komentując poranne doniesienia "Rzeczpospolitej".
Prezydent RP Andrzej Duda UE chce zablokować wszelkie środki dla Polski? Prezydent zabrał głos
Prezydent RP Andrzej Duda / fot. PAP/Leszek Szymański

"Rzeczpospolita" napisała w poniedziałek, że oprócz wstrzymania środków na Krajowy Plan Odbudowy (24 mld euro dotacji i 12 mld euro pożyczek z unijnego funduszu na odbudowę gospodarczą po pandemii), "teraz pod znakiem zapytania stoi też ponad 75 mld euro z tzw. normalnego budżetu w ramach polityki spójności”.

"Polska może zacząć realizować projekty, bo cztery programy operacyjne zostały już przez KE zaakceptowane, ale nie może liczyć na to, że Komisja opłaci przysłane do Brukseli rachunki" – pisze „Rz".

Jest komentarz Andrzeja Dudy

Polski prezydent w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP stwierdził, że „znów są to doniesienia medialne”. Dodał jednak, że jeżeli się potwierdzą, „to będzie widać, że w instytucja europejskich kontynuowane jest wtrącanie się w polską politykę i próbę wymuszenia na polskim społeczeństwie zmianę władz w Polsce”.

– Wierzę w to głęboko, że Polacy nie lubią, żeby próbować coś na nich wymuszać, zwłaszcza jeżeli chodzi o takie sprawy, jak nasza wolność, suwerenność i swoboda wyboru, kto ma nami rządzić. Po to walczyli przez całe dziesięciolecia nasi ojcowie, dziadkowie, żeby zrzucić sowieckie okowy, które nam narzucały niechcianą władzę – powiedział.

– Mam nadzieję, że Polacy więcej już sobie na to nie pozwolą, ale mam nadzieję, że rozumie to także Europa Zachodnia. (…) Żeby przypadkiem ich działania, jeżeli takie mają zamiar realizować, nie przyniosły im skutku odwrotnego niż oczekują – podkreślił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Bardzo mocne słowa Morawieckiego. To chora logika Rosji Wiadomości
Bardzo mocne słowa Morawieckiego. "To chora logika Rosji"

"Putin chce odebrać życie milionom ludzi, by Rosja była wielka. Nie możemy na to pozwolić. Nigdy nie poddamy się temu barbarzyńskiemu reżimowi i zawsze będziemy wspierać Ukrainę" - zapewnił Morawiecki.

Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska wygrywa w swoim drugim meczu podczas mundialu w Katarze. Spotkanie z Arabią Saudyjską zakończyło się wynikiem 2-0. Bramki strzelili: Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

W tym sondażu PiS deklasuje resztę stawki. Fatalny wynik KO Wiadomości
W tym sondażu PiS deklasuje resztę stawki. Fatalny wynik KO

35 procent Polaków uważa, że Prawo i Sprawiedliwość to partia, która najskuteczniej spełni swoje obietnice wyborcze - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Do analizy przez psychiatrę. To zdjęcie Kadyrowa z Putinem zwróciło uwagę Wiadomości
"Do analizy przez psychiatrę". To zdjęcie Kadyrowa z Putinem zwróciło uwagę

Ramzan Kadyrow za pośrednictwem swojego konta na Telegramie opublikował zdjęcie z prezydentem Rosji – Władimirem Putinem. Fotografia budzi wiele komentarzy i opinii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe