Ambasador Rosji oskarża Berlin o zrujnowanie współpracy energetycznej. Po czym dodaje: „Możliwość nadal istnieje”

Według Rosjanina rząd w Berlinie "zrujnował jeden z podstawowych filarów dobrobytu, sukcesu i konkurencyjności kraju, czyli długoterminowe dostawy rosyjskich surowców energetycznych po rozsądnych cenach, własnymi rękami".
Ambasador Rosji odniósł się tym samym do wypowiedzi premiera Dolnej Saksonii Stephana Weila, który stwierdził, że powrót do współpracy energetycznej między Niemcami a Rosją jest niemożliwy.
"Możliwość nadal istnieje"
Zdaniem rosyjskiego ambasadora Moskwa "wielokrotnie, w tym na najwyższym szczeblu, deklarowała gotowość do szybkiego uruchomienia dostaw gazu do Niemiec poprzez gazociąg Nord Stream 2".
CZYTAJ TAKŻE: Śledztwo ws. Nord Stream. Są wstępne ustalenia z Kopenhagi
- Naszym zdaniem w pełni zaspokoiłoby to potrzeby biznesu, przemysłu i obywateli tego kraju - dodał.
- Możliwość w przypadku nieuszkodzonej odnogi Nord Stream 2 nadal istnieje. Strona niemiecka musi jednak podjąć niezbędne decyzje (…) Na tym etapie nie rejestrujemy jednak żadnych sygnałów w tym kierunku - zaznaczył.
Россия не видит правовых препятствий для совместной работы с европейскими странами по расследованию инцидентов на "Северных потоках", заявил посол РФ в ФРГ Сергей Нечаев:https://t.co/8oHqDLUXLI pic.twitter.com/OVLRJBAutY
— ТАСС (@tass_agency) October 18, 2022
Komentarze
Rosja nie jest gotowa na negocjacje ws. zakończenia wojny z Ukrainą

Rosyjski nacjonalista do Putina: Użyj broni nuklearnej na Ukrainie
Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
„TAZ”: „Między Polską a Niemcami wszystko idzie dobrze. Gdyby tylko nie tych kilka tysięcy ocalałych…”

Aleksandra Fedorska nie dostała akredytacji na Forum Polsko-Niemieckie w Berlinie. Będzie protest


