Obchody wspomnienia ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie

Zarząd Regionu Rzeszowskiego zaprasza na uroczystości związane ze wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 19 października o godz. 8.30 przedstawiciele Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” złożą kwiaty pod pomnikiem bł. Jerzego Popiełuszki, stojącym przed kościołem Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego.
 Obchody wspomnienia ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie
/ fot. NSZZ "S" Region Rzeszowski

19 października o godz. 8.30 przedstawiciele Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” złożą kwiaty pod pomnikiem bł. Jerzego Popiełuszki, stojącym przed kościołem Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego.

Pomnik Błogosławionego autorstwa Krzysztofa Brzuzana, znanego rzeszowskiego artysty-rzeźbiarza i fundatora Edwarda Kota został odsłonięty w 2010 r. Wybór miejsca na postawienie pomnika był nieprzypadkowy, ponieważ Matka Boska Saletyńska jest patronką ludzi pracy, a świątynia do roku 2014 skupiała rzeszowskie środowisko NSZZ „Solidarność” w ramach duszpasterstwa ludzi pracy.

Z kolei na godz. 18.00 Diecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy ks. Robert Mokrzycki, proboszcz parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, zaprasza członków NSZZ „Solidarność” wraz z pocztami sztandarowymi na uroczystość odpustową. Mszy Św. odpustowej przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Górny. Kazanie wygłosi ks. kmdr prof. dr hab. Stanisław Gulak.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Polacy zostali zapytani o Tuska. Ten sondaż nie spodoba się liderowi PO Wiadomości
Polacy zostali zapytani o Tuska. Ten sondaż nie spodoba się liderowi PO

Niedobre wieści dla Donalda Tuska – pisze w czwartek serwis wPolityce.pl i publikuje badanie przeprowadzone przez pracownię Social Changes.

Kontrowersyjna decyzja ws. przyszłości Michniewicza? Prezes PZPN zabrał głos Wiadomości
"Kontrowersyjna" decyzja ws. przyszłości Michniewicza? Prezes PZPN zabrał głos

Cezary Kulesza zabrał głos w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski. Sam selekcjoner w rozmowie na antenie Radia Zet przyznał, że jest zainteresowany kontynuacją współpracy z kadrą.

Enerhoatom: Rosjanie przywieźli wyrzutnie Grad na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej Wiadomości
Enerhoatom: Rosjanie przywieźli wyrzutnie Grad na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Rosjanie przywieźli w środę na teren okupowanej Zaporoskiej Elektrowni Atomowej kilka wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Grad, najpewniej przygotowują kolejną prowokację – poinformował operator ukraińskich siłowni jądrowych Enerhoatom.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję

Brytyjskie media skoncentrowane są na premierze dokumentalnego serialu Netfliksa „Harry i Meghan”. Źródła bliskie Pałacu Buckingham, na które powołuje się Daily Mail informują, że Książę William i Kate Middleton podjęli już decyzję w tej sprawie.

Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana Wiadomości
Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana

Sędzia Birgit Malsack-Winkemann należy do "Obywateli Rzeszy", którzy planowali obalenie rządu RFN - twierdzą władze. Miała pełnić funkcję "ministra sprawiedliwości" w nowych Niemczech. Gdy zasiadała z ramienia partii AfD w Bundestagu agitowała przeciwko uchodźcom i protestowała przeciwko polityce związanej z pandemią Covid-19.

Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO] Wiadomości
Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO]

„W Niemczech w czwartek doszło do kolejnych akcji aktywistów klimatycznych z grupy „Ostatnie pokolenie” na lotniskach w Monachium i Berlinie” – pisze w czwartek portal dziennika „Bild”. W Monachium aktywiści przykleili się do pasa startowego, z którego zostali później usunięci.

Wiadomości
Jaki aparat ma nowy iPhone 14? Poznaj specyfikację urządzenia

Robienie zdjęć to jedna z podstawowych funkcji każdego smartfona a jednocześnie funkcjonalność, po której możemy wyraźnie obserwować rozwój całej kategorii. Nic więc dziwnego, że producenci z każdym rokiem dążą do ulepszania funkcji fotograficznych swojego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku sprzętów Apple. Z każdą nową premierą kolejnego iPhone miłośnicy marki czekają na innowacje w zakresie fotografii. Jak to wygląda w przypadku iPhone 14? Pora to dokładnie przeanalizować.

Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć” Wiadomości
Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć”

Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego w „Salonie Politycznym Trójki” wypowiedział się na temat możliwości współpracy Prawa i Sprawiedliwości z jego ugrupowaniem.

„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich Wiadomości
„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich

Robert i Anna Lewandowscy razem z córkami udali się po mundialu w Katarze na Malediwy, gdzie spędzają wakacje. Na Instagramie żona kapitana polskiej reprezentacji poinformowała o „aferce”.

„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO Wiadomości
„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO

Zbigniew Ziobro na antenie Polsat News w programie „Graffiti” wypowiedział się między innymi na temat środków dla Polski z KPO. Minister sprawiedliwości dodał także, że aktualnie wina w tej kwestii jest niesłusznie przerzucana na konto jego ugrupowania.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe