Spotkanie Sekcji Służby Zdrowia i Sekretariatu Ochrony Zdrowia w Tarnowie

W dniach 12–13 października w Tarnowie odbyło się wspólne spotkanie Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia i Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia.
 Spotkanie Sekcji Służby Zdrowia i Sekretariatu Ochrony Zdrowia w Tarnowie
/ fot. Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"

Tematami spotkania były m.in. organizacja Marszu Godności, który odbędzie się 17 listopada w Warszawie.

"W sposób szczególny podczas marszu nasz Sekretariat będzie wspierał Pracowników Pomocy Społecznej, których wynagrodzenia są na żenująco niskim poziomie. Transport na manifestację tradycyjnie z Waszymi Regionami. Apelujemy o liczny udział" – zaapelował Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia.

Krajowa Sekcja Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ ,,Solidarność” zrzeszona w Sekretariacie Ochrony Zdrowia za szczególnie istotne uznała powiązanie wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej ze średnią krajową oraz finansowanie zadań i wynagrodzeń pracowników sektora pomocy społecznej z budżetu państwa, co jest naturalną konsekwencją art. 2 ustawy o pomocy społecznej, zgodnie z którym pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa.

Sekretariat zachęca do wsparcia Koleżanek i kolegów, jak również pozostałych postulatów.

Podczas spotkania w Tarnowie, Rada omówiła również niebezpieczeństwa związane z propozycjami zmian w ustawach dotyczących lecznictwa uzdrowiskowego.

W dniu 21 października odbędzie się Zespół Trójstronny przy Ministrze Zdrowia, którego jednym z tematów będą planowane zmiany w lecznictwie uzdrowiskowym.

Rada ponownie przeanalizowała zmiany w ordynacji wyborczej NSZZ ,,S” na nadchodzącą kadencję.

W trakcie spotkania Członkowie Rady Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia i Krajowej Sekcji Służby Zdrowia złożyli kwiaty przed Pomnikiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Odbyła się również Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w pobliskim Tuchowie, który jest ,,kolebką” Ojców Redemptorystów w Polsce. Była to okazja, aby podczas wspólnej Mszy Świętej wyrazić wdzięczność za mijającą kadencję Związkowej pracy i prosić o potrzebne łaski dla Polski i NSZZ ,,Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Złe wieści na temat zdrowia Pelego. Chemioterapia przestała działać Wiadomości
Złe wieści na temat zdrowia Pelego. Chemioterapia przestała działać

Legendarny brazylijski piłkarz Pele otrzymuje opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia w związku z nowotworem okrężnicy przestała przynosić oczekiwane rezultaty - poinformowała w sobotę gazeta "Folha de Sao Paulo".

Transmisja NA ŻYWO! VIII Dzień Patrioty z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Anną Popek czy Jakubem Maciejewskim. Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku? Wiadomości
Transmisja NA ŻYWO! VIII Dzień Patrioty z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Anną Popek czy Jakubem Maciejewskim. Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Giorgia Meloni: Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna Wiadomości
Giorgia Meloni: Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna

– Przyszłość Europy będzie konserwatywna – zapewniła w sobotę premier Włoch Giorgia Meloni podczas warszawskiego spotkania partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Zapytano Niemców, jak oceniają pracę rządu Olafa Scholza Wiadomości
Zapytano Niemców, jak oceniają pracę rządu Olafa Scholza

Przeszło dwie trzecie Niemców jest niezadowolonych z koalicji rządzącej – wynika z badania przeprowadzonego przez ARD Deutschlandtrend.

Legenda reprezentacji Niemiec krytycznie o Polsce. Byłem bardzo rozczarowany Wiadomości
Legenda reprezentacji Niemiec krytycznie o Polsce. "Byłem bardzo rozczarowany"

Reprezentacja Polski ostatecznie wyszła z grupy na mundialu w Katarze. Jednak od początku nie brak z wielu stron komentarzy, że styl gry biało-czerwonych jest delikatnie mówiąc – męczący. Teraz głos na temat naszej reprezentacji zabrał Lothar Matthaeus.

Tak Twitter ukrywał informację na temat Bidena. Elon Musk ujawnia Wiadomości
Tak Twitter ukrywał informację na temat Bidena. Elon Musk ujawnia

Nowy właściciel portalu Twitter Elon Musk od kilku dni zapowiadał odtajnienie dokumentów dotyczących sytuacji z 2020 roku, kiedy to Twitter postanowił zablokować artykuł „New York Post” o synie obecnego prezydenta USA Hunterze Bidenie.

Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek? Wiadomości
Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek?

Małgorzata Rozenek-Majdan od września należy do zespołu prowadzących program "Dzień dobry TVN". Jednak od pewnego czasu można usłyszeć, że nie wszystkim widzom podoba się styl, w jakim celebrytka prowadzi program. Z kolei zupełnie inne oceny zbiera Agata Młynarska, która niedawno pojawiła się w programie śniadaniowym TVN.

Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości Wiadomości
Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości

Materiał dowodowy "w bardzo wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przestępstwa – ocenił w sobotę w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy prokurator Ewy Wrzosek.

Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO] Wiadomości
Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO]

Polska przegrała z Argentyną w swoim ostatnim meczu w ramach fazy grupowej na Mundialu w Katarze 0-2. Jednak pewien ułamek piłkarskiego show skradła sytuacja, która miała miejsce przed rozpoczęciem konfrontacji obu drużyn. Kibic Argentyny przed kamerami telewizyjnymi postanowił oświadczyć się swojej dziewczynie z Polski.

Trener Francuzów zapytany o reprezentację Polski. „Oni uwielbiają to robić” Wiadomości
Trener Francuzów zapytany o reprezentację Polski. „Oni uwielbiają to robić”

Teraz zaczyna się nowy turniej. W grupie masz trzy mecze, a tutaj, jeśli chcesz grać dalej, musisz wygrać. Polska zasłużyła, by być w najlepszej szesnastce. Nie ma co za dużo myśleć, trzeba po prostu wygrać ten mecz – powiedział w sobotę selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe