Naukowy wieczór z dr Kaweckim: jako 5 osoba w historii połknąłem polską kapsułkę endoskopową BioCam

Jeden z ważniejszych filmów jaki tu udostępniam. Przed paroma minutami jako 5 osoba w historii w ramach pierwszego badania klinicznego połknąłem polską kapsułkę endoskopową BioCam
Kapsułka endoskopowa BioCam Naukowy wieczór z dr Kaweckim: jako 5 osoba w historii połknąłem polską kapsułkę endoskopową BioCam
Kapsułka endoskopowa BioCam / Maciej Kawecki

Czuję się wręcz wzruszony, że w Polsce dzieją się takie rzeczy. Kapsułka w tej chwili wykonuje kilkadziesiąt tysięcy zdjęć mojego jelita cienkiego, do którego nie można dotrzeć ani tradycyjną gastroskopią ani kolonoskopią. Dane obrazowe będą następnie analizowane przez sieć neuronową, która rozpozna zmiany patologiczne mojego układu pokarmowego. W czasie rzeczywistym na ekranie założonego pasa mogę też widzieć fragmenty mojego układu pokarmowego. Kapsułka według naszej wiedzy jest jedynym na świecie tak ruchomym implantem zawierającym bluetooth. Badanie poszło bezproblemowo, idealnie. Połknięcie odbyło się jeszcze pod nadzorem lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu którym dziękuję za otwartość na takie innowacje.

Wierzę, że ta kapsułka zmieni życie milionów ludzi na świecie. To projekt, w który wierzę szczególnie a dane które dziś chłopaki pozyskają z mojego układu pokarmowego posłużą szybszej diagnostyce i usprawnią sieć neuronową dla Was wszystkich. Chłopaki sami napisali przez dwa lata 7000 linijek kodu. Duma i gratulacje!! Większego świadectwa mojej wiary w Waszą technologie i umysły nie mogłem już dać. Jeśli chcecie pomóc twórcom ratować życia innych weźcie udział w badaniu klinicznym a link tu.

P.S. Nadal żyję! Jestem winny Wam informację, że po 24 h od połknięcia polskiej kapsułki endoskopowej BioCam czuję się świetnie. Na razie dzięki niej wiem, że mam dobrą perestaltykę jelit. Z ważnych informacji. Ta kapsułka, to jedyny na świecie tak ruchomy implant medyczny z modułem Bluetooth. Zespol BioCam przez 2 lata napisali 8000 linijek kodu by Sztuczna Inteligencja mogła diagnozować i nas ratować. Poniższy film nagrałem by Wam pokazać, jak ją uruchamiamy przed połknięciem. Wykorzystujemy do tego magnes. Gdy go zbliżymy do kapsułki ta zapala się i jest gotowa do połknięcia. Jeszcze raz gratuluję Wam tego co osiągnęliście jako zespół tworząc ten projekt!

P.P.S. Misja zakończona pełnym powodzeniem!!!! Przeszła cały układ pokarmowy, nadal się pali, działa na magnes. Zespół BioCam Gratulacje!!!!!!!!! To Wasze lata pracy!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kompromitująca wpadka w Dzień Dobry TVN Wiadomości
Kompromitująca wpadka w Dzień Dobry TVN

W programach na żywo nie trudno o wpadkę. Tak było tym razem w "Dzień Dobry TVN". Prowadzący - Filip Chajzer prawdopodobnie nie wiedział, że jego mikrofon jest włączony. Słowa dziennikarza są szeroko komentowane.

Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki Wiadomości
Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki

Miliarder Elon Musk powiedział w piątek, że jeśli Ron DeSantis, który zapewnił sobie drugą kadencję gubernatora Florydy, będzie się ubiegał o prezydenturę w 2024 roku, otrzyma jego poparcie.

PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ] Wiadomości
PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ]

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową Wiadomości
Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową

Korea Północna nasiliła w tym roku próby rakietowe i groźby nuklearne. W czasie wojny na Ukrainie i rywalizacji mocarstw Pjongjang wyraźnie opowiada się po stronie Rosji i Chin, a jednocześnie zacieśnia relacje z Moskwą, by równoważyć swoje uzależnienie od Pekinu – oceniają w rozmowie z PAP eksperci.

Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach Wiadomości
Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach

Od 1 sierpnia 1948 roku do 30 listopada 1954 roku był wiceministrem Bezpieczeństwa Publicznego. Już wcześniej Konrad Świetlik dał się poznać jako szef Głównego Zarządu Politycznego WP i dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 14 grudnia 1945 roku awansowany na generała brygady – był wówczas najmłodszym generałem w „ludowej” armii.

Wiadomości
[Nowy rysunek Krysztopy] "Mentalny zbieracz szparagów"

Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność.

Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni Wiadomości
Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni

W Łodzi w grudniu będzie miało miejsce spotkanie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pojawią się na nim ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich. Polska nie wyraziła jednak zgody na wjazd do kraju szefowi rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa.

Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego Wiadomości
Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego

Bundestag zatwierdził dodatkowe środki na wsparcie języka polskiego w Niemczech; teraz ważne jest, aby strona polska też opowiadała się za wielojęzycznością, w tym za niedyskryminującym wsparciem języka niemieckiego jako języka mniejszości - podkreślił w piątek ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger.

Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat Wiadomości
Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat

Minister obrony USA Lloyd Austin rozmawiał w piątek ze swoją niemiecką odpowiedniczką Christine Lambrecht o pomocy dla Ukrainy i wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO - przekazał Pentagon.

Rząd przyjął projekt zamrażający ceny gazu Wiadomości
Rząd przyjął projekt zamrażający ceny gazu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu. Celem ustawy jest zamrożenie cen gazu dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. – podał KPRM w piątkowym komunikacie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe