Szukaj
Konto

Boris Johnson przerywa swój urlop na Karaibach. „Jest gotowy”

22.10.2022 10:28
Boris Johnson stanie do walki o fotel premiera?
Źródło: fot. Flickr / President of Ukraine
Komentarzy: 0
Boris Johnson jest gotowy do wzięcia udziału w wyborach na następcę Liz Truss i wraca z wakacji na Karaibach – donosi BBC.

W czwartek tuż po godz. 14 brytyjska premier Liz Truss przekazała, że ustępuje ze stanowiska. Zrobiła to w 45. dniu po objęciu urzędu, co czyni ją najkrócej urzędującą premier w historii Wielkiej Brytanii.

- Objęłam urząd w czasie wielkiej gospodarczej oraz międzynarodowej niestabilności. Rodziny i firmy martwiły się o to, jak zapłacić rachunki - mówiła Truss. Jak dodała, biorąc pod uwagę całą sytuację, "nie może wypełnić mandatu".

Johnson wraca z urlopu

Boris Johnson jest gotowy do wzięcia udziału w wyborach na następcę Liz Truss i wraca z wakacji na Karaibach - donosi BBC. Według ministra handlu sir Jamesa Duddridge’a, który jest zwolennikiem Borisa Jonhsona, były brytyjski premier "wraca do domu i jest gotowy", by stanąć do walki o fotel szefa rządu.

- Jest jedynym zwycięzcą wyborów, który ma udokumentowane osiągnięcia w Londynie, w sprawie Brexitu i w zdobyciu mandatu - twiedzi cytowany przez BBC Duddridge. Były premier miał już rozmawiać z posłami torysów i zapewnić ich, że przy ewentualnym ponownym objęciu władzy zmieniłby swój styl rządzenia "na bardziej inkluzywny".

Dlaczego Johnson nie ogłosił jeszcze swojej kampanii? Według posła konserwatystów Brendana Clarke-Smitha "prawdopodobnie czeka, aby zobaczyć, czy otrzyma wsparcie". - Powiedziałbym, że z pewnością jest na to gotowy - dodał.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 22.10.2022 10:28
Źródło: BBC / wprost.pl