Beata Szydło: Kiedy KE wspomoże państwa członkowskie w związku z uchodźcami z Ukrainy? [VIDEO]

"Komisja Europejska nadal nie podjęła wystarczających działań na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce i innych krajach UE. Kiedy KE zamierza zająć się wsparciem dla tych milionów osób?" - pyta na Twitterze europoseł PiS Beata Szydło, do wpisu dołączając nagranie swojego wystąpienia przed komisją Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim.
Europoseł Beata Szydło Beata Szydło: Kiedy KE wspomoże państwa członkowskie w związku z uchodźcami z Ukrainy? [VIDEO]
Europoseł Beata Szydło / Flickr / Kancelaria Premiera / domena publiczna

Wiadomo, że w tej chwili stoimy jako Europa, jako Unia Europejska, przed ogromnym wyzwaniem jakim jest sytuacja związana z wojną na Ukrainie

– rozpoczęła swoje wystąpienie przed komisją Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim była polska premier.

„Z ubolewaniem stwierdzam, że Komisja Europejska...”

Napaść Rosji na Ukrainę to z jednej strony kryzys energetyczny, który pokazał, że z jednej strony musimy zabezpieczyć naszą infrastrukturę krytyczną przed atakami z zewnątrz, a więc potrzebni są nam ludzie, którzy będą potrafili to robić. Muszą być zapewnione odpowiednie warunki kształcenia dla takich specjalistów, tutaj w Europie

– wskazała Beata Szydło. Podkreśliła również, że państwa członkowskie, w tym również Polska, od wielu miesięcy mierzą się z napływem uchodźców z Ukrainy.

Ludzi, którzy znajdują w naszych krajach swój nowy dom i chcą przetrwać wojnę. Ale to również ogromne wyzwanie, nie tylko w zakresie rynku pracy, ale opieki i edukacji, ale także w zakresie uznawania kwalifikacji i nabywania nowych umiejętności, jak np. nauka języka. Z ubolewaniem stwierdzam, że Komisja Europejska dalej nie podjęła odpowiednich działań na właściwą skalę w tym zakresie, by pomóc państwom członkowskim. Chciałam zapytać pana komisarza, czy może jest plan na to, żeby wspierać państwa członkowskie również i tutaj?

– zapytała Beata Szydło.

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w PE – czym się zajmuje?

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL) jest komisją Parlamentu Europejskiego. Odpowiada za kwestie związane z polityką zatrudnienia i polityką społeczną, w tym za prawa pracownicze, zabezpieczenie społeczne, włączenie społeczne, swobodny przepływ pracowników i emerytów, kształcenie zawodowe i doskonalenie zawodowe, Europejski Fundusz Społeczny oraz prawo dotyczące dyskryminacji w zatrudnieniu. W trakcie IX kadencji Parlamentu Europejskiego (2019-2024) komisja liczy 55 członków. Od 24 stycznia 2022 r. przewodniczy jej Dragoș Pîslaru z Rumunii.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kontrowersyjna decyzja ws. przyszłości Michniewicza? Prezes PZPN zabrał głos Wiadomości
"Kontrowersyjna" decyzja ws. przyszłości Michniewicza? Prezes PZPN zabrał głos

Cezary Kulesza zabrał głos w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski. Sam selekcjoner w rozmowie na antenie Radia Zet przyznał, że jest zainteresowany kontynuacją współpracy z kadrą.

Enerhoatom: Rosjanie przywieźli wyrzutnie Grad na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej Wiadomości
Enerhoatom: Rosjanie przywieźli wyrzutnie Grad na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Rosjanie przywieźli w środę na teren okupowanej Zaporoskiej Elektrowni Atomowej kilka wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Grad, najpewniej przygotowują kolejną prowokację – poinformował operator ukraińskich siłowni jądrowych Enerhoatom.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję

Brytyjskie media skoncentrowane są na premierze dokumentalnego serialu Netfliksa „Harry i Meghan”. Źródła bliskie Pałacu Buckingham, na które powołuje się Daily Mail informują, że Książę William i Kate Middleton podjęli już decyzję w tej sprawie.

Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana Wiadomości
Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana

Sędzia Birgit Malsack-Winkemann należy do "Obywateli Rzeszy", którzy planowali obalenie rządu RFN - twierdzą władze. Miała pełnić funkcję "ministra sprawiedliwości" w nowych Niemczech. Gdy zasiadała z ramienia partii AfD w Bundestagu agitowała przeciwko uchodźcom i protestowała przeciwko polityce związanej z pandemią Covid-19.

Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO] Wiadomości
Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO]

„W Niemczech w czwartek doszło do kolejnych akcji aktywistów klimatycznych z grupy „Ostatnie pokolenie” na lotniskach w Monachium i Berlinie” – pisze w czwartek portal dziennika „Bild”. W Monachium aktywiści przykleili się do pasa startowego, z którego zostali później usunięci.

Wiadomości
Jaki aparat ma nowy iPhone 14? Poznaj specyfikację urządzenia

Robienie zdjęć to jedna z podstawowych funkcji każdego smartfona a jednocześnie funkcjonalność, po której możemy wyraźnie obserwować rozwój całej kategorii. Nic więc dziwnego, że producenci z każdym rokiem dążą do ulepszania funkcji fotograficznych swojego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku sprzętów Apple. Z każdą nową premierą kolejnego iPhone miłośnicy marki czekają na innowacje w zakresie fotografii. Jak to wygląda w przypadku iPhone 14? Pora to dokładnie przeanalizować.

Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć” Wiadomości
Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć”

Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego w „Salonie Politycznym Trójki” wypowiedział się na temat możliwości współpracy Prawa i Sprawiedliwości z jego ugrupowaniem.

„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich Wiadomości
„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich

Robert i Anna Lewandowscy razem z córkami udali się po mundialu w Katarze na Malediwy, gdzie spędzają wakacje. Na Instagramie żona kapitana polskiej reprezentacji poinformowała o „aferce”.

„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO Wiadomości
„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO

Zbigniew Ziobro na antenie Polsat News w programie „Graffiti” wypowiedział się między innymi na temat środków dla Polski z KPO. Minister sprawiedliwości dodał także, że aktualnie wina w tej kwestii jest niesłusznie przerzucana na konto jego ugrupowania.

Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Trwa obława Wiadomości
Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Trwa obława

Do zdarzenia doszło na terenie centrum handlowego „Marywilska 44” na Białołęce. Poszkodowany mężczyzna jest w stanie ciężkim. Trwa policyjny pościg za napastnikiem.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe