Sensacyjne informacje ws. polskiej elektrowni jądrowej: „Umowa z Koreą przed Wszystkimi Świętymi, z Amerykanami później”

Jak informuje ekspert ds. energetyki i red. naczelny „Biznes Alert” Wojciech Jakóbik powołując się na doniesienia koreańskich mediów, Polacy i Koreańczycy mają podpisać list intencyjny o budowie reaktorów jądrowych na uroczystości zaplanowanej na 31 października.
Elektrownia jądrowa, zdjęcie poglądowe Sensacyjne informacje ws. polskiej elektrowni jądrowej: „Umowa z Koreą przed Wszystkimi Świętymi, z Amerykanami później”
Elektrownia jądrowa, zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Business Korea informuje, że Polacy i Koreańczycy (KHNP) podpiszą list intencyjny o budowie atomu 31 października OPRÓCZ, NIE ZAMIAST współpracy z USA (Westinghouse)

– informuje na Twitterze Wojciech Jakóbik.

Rząd nie zajął się uchwałą o atomie 25.10, 1.11 to dzień wolny, więc prace przeciągną się do kolejnego miesiąca. W kuluarach można usłyszeć, że umowa z Amerykanami byłaby dobrym sygnałem przed Świętem Niepodległości

– oznajmił w kolejnym wpisie. Dodał, że pamięta dyskusje o niewykonalności Baltic Pipe z 2015 roku, a nawet rozmowy o tym, że zablokują go... morświny. 

Widzę podobne w odniesieniu do energetyki jądrowej i zalecam spokój. Jeszcze wiele się może wydarzyć, ale jeśli z góry uznamy, że się nie da to okaże się, że się faktycznie nie da;)

Czytelnicy słusznie wskazują, że Polacy postraszą Amerykanów współpracą jądrową z Koreańczykami w tzw. Halloween. Reaktor albo psikus!

– podsumował Wojciech Jakubik.

Koreańczycy uzupełnią program Polskiej Energetyki Jądrowej. Zgrzyt z Westinghouse

Wg. koreańskich (Business Korea), ale także polskich („Dziennik Gazeta Prawna”, „Rzeczpospolita”) mediów, Polacy i Koreańczycy podpiszą list intencyjny o budowie reaktorów jądrowych przez koreańskie KHNP na uroczystości zaplanowanej na 31 października. Koreańczycy mają zająć się uzupełnieniem Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.

Jak czytamy w publikacjach, oferta Koreańczycy proponują transfer technologii jądrowej w ofercie najkorzystniejszej cenowo. 

Tu pojawił się zgrzyt z Westinghouse, który uważa, że ma prawo zablokować przekazanie licencji, a sprawa trafiła do sądu. KHNP przekazało jednak, że może przekazać Polsce technologię bez przeszkód

– podaje portal BiznesAlert.pl.

Niezależnie od umowy z Koreańczykami, głównym partnerem technologicznym Polski w ramach budowy elektrowni jądrowej ma być amerykański Westinghouse. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe