Musk przejął Twittera i wydał oświadczenie. Konto Donalda Trumpa zostanie przywrócone?

Dlatego kupiłem Twiterra. Nie dlatego, że będzie to łatwe, ani żeby zarobić więcej pieniędzy. Zrobiłem to, aby pomóc ludzkości, którą kocham – oświadczył Elon Musk, który w czwartek sfinalizował przejęcie spółki Twitter.
Elon Musk przejął Twittera Musk przejął Twittera i wydał oświadczenie. Konto Donalda Trumpa zostanie przywrócone?
Elon Musk przejął Twittera / fot. YouTube / Ted

Właściciel spółki Tesla Elon Musk w czwartek sfinalizował przejęcie Twittera. Zakup jednego z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie kosztował Amerykanina 44 mld dolarów.Jednym z pierwszych decyzji Elona Muska było zwolnienie czołowych menedżerów, których oskarżył o wprowadzenie go w błąd co do liczby kont spamowych na platformie. Musk zwolnił szefa Twittera Paraga Agrawala, dyrektora finansowego Neda Segala.

Elon Musk zwolnił także szefową ds. prawnych Vijaya Gadde, o której mówi się, że to właśnie ona zdecydowała o usunięciu Donalda Trumpa z Twittera. Tym samym media spekulują, czy w niedalekiej przyszłości konto byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych nie zostanie przywrócone.

CZYTAJ WIĘCEJ: Elon Musk przejął Twittera. Od razu zwolnił czołowych dyrektorów firmy

Oświadczenie Muska

Musk w swoim opublikowanym na Twitterze oświadczeniu podkreślił, że jego zdaniem istnieje duże niebezpieczeństwo, że media społecznościowe rozpadną się na te skrajnie prawicowe oraz skrajnie lewicowe, które będą generować „więcej nienawiści i podzielą nasze społeczeństwo”.

„W nieustannej pogoni za kliknięciami, wiele z tradycyjnych mediów dostosowało się do tych spolaryzowanych ekstremów. Zdają sobie sprawę, że to przynosi pieniądze, ale w ten sposób tracimy możliwość dialogu” – dodał.

Jak stwierdził Musk, to właśnie z tego powodu kupił spółkę Twitter: „Nie dlatego, że będzie to łatwe, ani żeby zarobić więcej pieniędzy. Zrobiłem to, aby pomóc ludzkości, którą kocham. Zrobiłem to z pokorą, wiedząc, że porażka w drodze do tego celu jest bardzo prawdopodobna”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Burza w Pałacu Buckingham: Wyszły na jaw „metody wychowawcze Karola III. „Zmuszał Williama i Harry'ego do jednego” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham: Wyszły na jaw „metody" wychowawcze Karola III. „Zmuszał Williama i Harry'ego do jednego”

Wszystko wskazuje na to, że król Karol III bardzo rygorystycznie podchodził do wychowania swoich synów – księcia Williama i księcia Harry'ego. Chłopcy w dzieciństwie musieli podporządkowywać się surowemu podejściu ojca w różnych aspektach. Jednym z nich był... ubiór.

[najnowszy sondaż] Ponad 40 proc. poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. „Najlepszy wynik od wielu miesięcy” Wiadomości
[najnowszy sondaż] Ponad 40 proc. poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. „Najlepszy wynik od wielu miesięcy”

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 40 proc. respondentów, a Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 28 proc. głosów – wynika z najnowszego badania poparcia dla partii politycznych, zrealizowanego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Znana aktorka pochwaliła się, że wyszła z restauracji bez płacenia. „Któż z nas nie robił takich rzeczy?” Wiadomości
Znana aktorka pochwaliła się, że wyszła z restauracji bez płacenia. „Któż z nas nie robił takich rzeczy?”

Renata Dancewicz wyznała w jednym z ostatnich wywiadów, że zdarzyło jej się wyjść z restauracji bez płacenia za posiłek. – Są gorsze przestępstwa. Któż z nas nie robił takich rzeczy? – tłumaczyła się.

Stany Zjednoczone podjęły decyzję ws. Patriotów. Złe wieści dla Ukrainy Wiadomości
Stany Zjednoczone podjęły decyzję ws. Patriotów. Złe wieści dla Ukrainy

– Nie mamy obecnie planów rozmieszczenia systemów obrony powietrznej Patriot na Ukrainie – powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. Jak dodał, gdyby inne państwo zdecydowało się na taki krok, byłaby to jego suwerenna decyzja.

GUS podał dane dot. inflacji. Spadek po raz pierwszy od lutego Wiadomości
GUS podał dane dot. inflacji. Spadek po raz pierwszy od lutego

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pojawiły się dane dot. wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI), czyli główna miara inflacji w Polsce. Wyniósł on 17,4 proc. rok do roku, co oznacza spadek wobec października, gdzie wyniósł 17,9.

Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO Wiadomości
Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO

– Potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO. To dobry, istotny krok, ale jeszcze nie decydujący, jeśli chodzi o wypłatę tych środków – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Powołanie komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Nowe informacje Wiadomości
Powołanie komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Nowe informacje

– Projekt ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich będzie złożony prawdopodobnie dziś – powiedział w środę sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Wiadomo, kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9 Wiadomości
Wiadomo, kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9

Portal Defence24.pl informuje, że pierwsze koreańskie czołgi K2, a także haubice samobieżne K9A1 trafią do Polski jeszcze w tym tygodniu, a dokładniej – 2 grudnia. 

„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew” Wiadomości
„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew”

– Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec zostały przedstawione przez polskich ambasadorów w kilkunastu państwach; jest pozytywny odzew, w zdecydowanej większości stolic są one przyjmowane ze zrozumieniem, padły nawet propozycje mediacji – przekazał PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami Wiadomości
Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami

„Według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce jest nadal aktualna” – pisze we wtorek agencja Reutera. O aktualności propozycji zapewniła we wtorek także minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe