Prezydium Rady KSBIPD wyraża poparcie dla żądań Solidarności w IKEA Industry Lubawa

Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ ,,Solidarność” wyraża zdecydowane poparcie dla słusznych żądań Organizacji Zakładowej NSZZ ,,Solidarność” w IKEA Industry Lubawa, dotyczących warunków pracy i płacy zatrudnionych w zakładzie pracowników.
 Prezydium Rady KSBIPD wyraża poparcie dla żądań Solidarności w IKEA Industry Lubawa
/ pixabay.com

– Zrozumiałe postulaty pracownicze w obliczu realnego obniżenia wartości wynagrodzeń pracowników nie mogą być lekceważone przez firmę o wysoko cenionej marce rynkowej. Jednocześnie z dezaprobatą przyjmujemy postawę pracodawcy – IKEA Industry Lubawa w sporze zbiorowym trwającym od lutego 2022 roku. Uporczywe odrzucanie przez Zarząd wszystkich zgłoszonych przez stronę społeczną żądań, zmusiło związek zawodowy do podjęcia decyzji o wejście w spór zbiorowy z pracodawcą, którego pracodawca do tej pory nie uznaje – napisano w Stanowisku nr 5/2022, Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ "S".

"Prezydium Rady KSBiPD NSZZ ,,Solidarność” apeluje do Zarządu IKEA Industry Lubawa o niezwłoczne rozpoczęcie rokowań w celu rozwiązania sporu zbiorowego w drodze porozumienia i tym samym zakończenie nikomu niepotrzebnego konfliktu w zakładzie. Podjęcie rokowań i rozwiązanie sporu w drodze porozumienia pozwoli skupić się wszystkim na działaniach związanych z funkcjonowaniem zakładu i zabezpieczeniem zatrudnionych w nim pracowników w obecnej dość złożonej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Deklarujemy jednocześnie gotowość do wsparcia dialogu w IKEA Industry Lubawa" – czytamy w komunikacie.

– Ponadto informujemy, że w przypadku braku rozwiązania sporu w drodze dialogu oraz dalszego szykanowania członków NSZZ ,,Solidarność” w tym przewodniczącego Komisji Zakładowej pana Dariusza Kawki, Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ ,,Solidarność” działając w ramach swoich ustawowych i statutowych zobowiązań udzieli niezbędnej pomocy prawnej i logistycznej swojej organizacji związkowej, oraz podejmie działania w kierunku zaostrzenia form protestu przez nasz związek zawodowy – poinformowało Prezydium Rady KSBiPD NSZZ ,,Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
New York Times: Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd Wiadomości
"New York Times": Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd

Zachód sądził, że po upadku ZSRR wojna z użyciem artylerii i czołgów w Europie już nigdy się nie powtórzy, stąd zmniejszał zapasy broni. Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd – pisze "New York Times".

Śmierć białoruskiego ministra. Mógł zostać otruty Wiadomości
Śmierć białoruskiego ministra. "Mógł zostać otruty"

Szef białoruskiego MSZ Władimir Makiej zmarł w sobotę. Ani MSZ, ani oficjalne media, nie podają na razie więcej szczegółów na temat śmierci ministra. Na Twitterze ministerstwa spraw zagranicznych pojawiła się krótka informacja: „dzisiaj zmarł nagle minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej”.

Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji Wiadomości
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji

W ostatnim czasie głośno było o powrocie Kurdej-Szatan, celebrytki, która straciła wiele lukratywnych kontraktów po tym jak w odrażający sposób zaatakowała Straż Graniczną, na ekrany telewizorów.

Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską Wiadomości
"Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską"

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy.

Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe