Bp Milewski w uroczystość Wszystkich Świętych: Po drugiej stronie jest życie

- Trudno dziś uciec od pytania, co jest po drugiej stronie? Dzisiejsza uroczystość nam odpowiada: życie – powiedział bp Mirosław Milewski w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu zabytkowym w Alejach Kobylińskiego w Płocku. W Eucharystii uczestniczyli wierni miasta Płocka i wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego.
bp Mirosław Milewski Bp Milewski w uroczystość Wszystkich Świętych: Po drugiej stronie jest życie
bp Mirosław Milewski / YT print screen/Ciech24

Bp Milewski w homilii zaznaczył, że Bóg wpisał w ludzkie serca wielkie pragnienia: wielkiej miłości, pełnego szczęścia, wewnętrznego pokoju, sprawiedliwości. Skoro to zrobił, zaplanował także jak mogą się spełnić. Żyjąc nawet najpiękniej na tym świecie nie znajdzie się nikogo ani niczego, kto zaspokoiłby wszystkie pragnienia, bo tego świat dać nie może. Serce pozostanie niespokojne do końca życia, aż do chwili, w której spocznie w Bogu. 

Kaznodzieja podkreślił, że w uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy i czcimy wszystkich świętych, także tych, o których nikt nie wie, a którzy tak pięknie przeżyli swoje życie, że spotkali Boga twarzą w twarz. Oni pokazują kierunek życia.

- Trudno tego dnia uciec od pytania, co jest po drugiej stronie? Uroczystość dzisiejsza nam odpowiada: życie. Jak wygląda życie po drugiej stronie? Dokładnie tego nie wiemy – powiedział. 

- Pozostaje postawić sobie jeszcze jedno pytanie: jaka droga wiedzie do tego życia? Odpowiedzi udziela nam Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Błogosławieni, czyli szczęśliwi są nie ci, którzy potrafią się w tym świecie rozpychać łokciami, dobrze ustawić, kombinować. Błogosławionymi nazywa ludzi, których serca pragną pokoju, sprawiedliwości, miłosierdzia; błogosławieni są ci, których serca są ubogie, ciche, cierpliwe i pokorne - wymienił biskup. 

Bp Milewski stwierdził też, że „to nie jest droga tego świata, to jest droga ducha, droga wnętrza”. Żeby ją odkryć trzeba się zatrzymać, zastanowić, zajrzeć do środka. W uroczystość Wszystkich Świętych warto się zatrzymać i pomyśleć o upływającym czasie i o jego wykorzystaniu.

eg / Płock


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Cenna pomoc Polski dla Mołdawii przed rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną Wiadomości
Cenna pomoc Polski dla Mołdawii przed rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną

Mołdawia, która w czerwcu tego roku uzyskała status kraju kandydującego do Unii Europejskiej, pada ofiarą coraz mocniejszych ataków ze strony Rosji. Polski Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadził serię szkoleń dla swojego mołdawskiego odpowiednika, czyli ANRCETI, by pomóc w uchronieniu państwa przed kryzysem energetycznym.

W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam Wiadomości
"W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam"

Wiceszef MON Marcin Ociepa udzielił wywiadu Wprost.

Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. Przeszłam operację usunięcia Wiadomości
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. "Przeszłam operację usunięcia"

Ewa Chodakowska podzieliła się z internautami przejmującym wyznaniem. Okazuje się, że niedawno przeszła zabieg, który był zabiegiem usunięcia nowotworu.

„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna Wiadomości
„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze o zaskakującej zmianie podjętej przez FIFA dot. sędziowania w meczu Polska–Argentyna.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik Wiadomości
Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdański. Jak podało Radio Gdańsk, do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję Wiadomości
To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję

Nowy prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, iż ugrupowanie zmienia nazwę.

Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala Wiadomości
Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu” Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu”

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w „Strażniku Teksasu” oraz „Szklanej pułapce”. Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO] Wiadomości
Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO]

Obudził się największy czynny wulkan świata. Ostatni raz jego aktywność odnotowano w 1983 roku. W niedzielę tuż przed północą z krateru Mauna Loa wydostała się lawa.

 Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy” Wiadomości
Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy”

– Z pewnością w środę stawię się w pracy w sądzie; jestem jednak przygotowany na każdy zwrot – powiedział PAP warszawski sędzia Igor Tuleya, komentując orzeczenie nowej Izby Sądu Najwyższego, która przywróciła go do obowiązków sędziowskich. Dodał, że nadal nie uznaje tej izby za sąd.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe