CZY TRANSFER GLEBA CZUGUNOWA ZDECYDUJE O TYM KTO SPADNIE?

CZY TRANSFER GLEBA CZUGUNOWA ZDECYDUJE O TYM KTO SPADNIE?

W rękach młodego jeźdźca Betardu Sparty Wrocław Gleba Czugunowa - i oczywiście samej Sparty ! - jest decyzja, która może przesądzić o spadku jednego z klubów z PGE Ekstraligi do I Ligi. Chodzi oczywiście – o czym we wrocławskiej żużlowej trawie piszczy coraz głośniej – o jego możliwy transfer z Wrocławia do Grudziądza lub Krosna (wymieniam w kolejności alfabetycznej). Oba zespoły, zarówno GKM, który w tym roku zapewnił sobie utrzymanie w lidze bardzo spokojnie, wyraźnie górując nad Ostrowem Wielkopolskim inaczej niż to było w ubiegłym sezonie, gdy do ostatniej kolejki ważyło się czy spadnie Grudziądz czy Zielona Góra - jak i Krosno, które sensacyjnie awansowało, mają wyrównane składy i ewentualne przejście do któregoś z nich Gleba Czugunowa, mogłoby rozstrzygnąć walkę, który z tych klubów się utrzyma. Oczywiście nie odmawiam ani GKM-owi ani Wilkom walki o wyższe cele. Obu klubom życzę jak najlepiej i oba zasługują, aby jeździć w najlepszej lidze świata dożywotnio. A jednak to właśnie oba te zespoły skazywane są przez ekspertów i dziennikarzy na walkę o to, żeby nie spaść. Zapewne nie bez kozery.

 

Sympatyczny Gleb, który w zeszłym roku jeździł w reprezentacji Polski, która zdobyła złoty medal na ME U-21 na Łotwie, jest wciąż zawodnikiem klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Nie jest jednak tajemnicą, że rozmawia z najlepszym klubem Podkarpacia i z drugim klubem (za Toruniem) z Kujaw i Pomorza. Jego decyzja, gdzie będzie jeździć może być więc bardzo brzemienna w skutki dla kształtu PGE Ekstraligi w sezonie 2023.

 

Jest jednak jeszcze jedna niebagatelna sprawa. To interes żużla we Wrocławiu. Włodarze Betardu Sparty wcale nie muszą zgodzić się, aby zawodnik z ważnym kontraktem gdziekolwiek przechodził. Oczywiście pewność, że Artiom Łaguta będzie znowu jeździł w klubie z ulicy Mickiewicza, oznacza dla Czugunowa niekomfortową sytuację bycia rezerwowym. Jednak żużel to sport kontuzjogenny i dla Sparty lepiej mieć w odwodzie tak cennego i już doświadczonego żużlowca, jakim jest Gleb. Nie ma co ukrywać, że Wrocław nie należy do finansowych kopciuszków w PGE Ekstraliga. Wręcz przeciwnie. Klub stać na to, aby Czugunowa utrzymać jako „jokera”, który może pojawiać się od czasu do czasu, w razie kontuzji innych zawodników lub też nawet w meczach ze słabszymi rywalami. Zatem klub jeżdżący na Stadionie Olimpijskim może po prostu chuchać na zimne i zablokować transfer Gleba.

 

Pasjonujący mecz, gdzie pojedzie w sezonie 2023 mający polski paszport i polską licencję Gleb Czugunow – wkracza w decydującą fazę…

 

*tekst ukazał się na portalu interia.pl      (31.10.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier Morawiecki: Albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa Wiadomości
Premier Morawiecki: Albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa

W wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik: albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa – oświadczył w sobotę w Kijowie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego.

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa

Premier Mateusz Morawiecki przybył w sobotę rano do Kijowa - przekazało PAP Centrum Informacyjne Rządu. Pierwszym punktem wizyty było złożenie kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu, następnie szef polskiego rządu spotka się premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem oraz prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Kompromitująca wpadka w Dzień Dobry TVN Wiadomości
Kompromitująca wpadka w Dzień Dobry TVN

W programach na żywo nie trudno o wpadkę. Tak było tym razem w "Dzień Dobry TVN". Prowadzący - Filip Chajzer prawdopodobnie nie wiedział, że jego mikrofon jest włączony. Słowa dziennikarza są szeroko komentowane.

Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki Wiadomości
Elon Musk zdecydował kogo poprze w walce o fotel prezydencki

Miliarder Elon Musk powiedział w piątek, że jeśli Ron DeSantis, który zapewnił sobie drugą kadencję gubernatora Florydy, będzie się ubiegał o prezydenturę w 2024 roku, otrzyma jego poparcie.

PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ] Wiadomości
PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ]

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową Wiadomości
Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową

Korea Północna nasiliła w tym roku próby rakietowe i groźby nuklearne. W czasie wojny na Ukrainie i rywalizacji mocarstw Pjongjang wyraźnie opowiada się po stronie Rosji i Chin, a jednocześnie zacieśnia relacje z Moskwą, by równoważyć swoje uzależnienie od Pekinu – oceniają w rozmowie z PAP eksperci.

Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach Wiadomości
Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach

Od 1 sierpnia 1948 roku do 30 listopada 1954 roku był wiceministrem Bezpieczeństwa Publicznego. Już wcześniej Konrad Świetlik dał się poznać jako szef Głównego Zarządu Politycznego WP i dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 14 grudnia 1945 roku awansowany na generała brygady – był wówczas najmłodszym generałem w „ludowej” armii.

Wiadomości
[Nowy rysunek Krysztopy] "Mentalny zbieracz szparagów"

Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność.

Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni Wiadomości
Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni

W Łodzi w grudniu będzie miało miejsce spotkanie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pojawią się na nim ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich. Polska nie wyraziła jednak zgody na wjazd do kraju szefowi rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa.

Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego Wiadomości
Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego

Bundestag zatwierdził dodatkowe środki na wsparcie języka polskiego w Niemczech; teraz ważne jest, aby strona polska też opowiadała się za wielojęzycznością, w tym za niedyskryminującym wsparciem języka niemieckiego jako języka mniejszości - podkreślił w piątek ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe