Wikariusz Arabii Płd.: Papieska wizyta w Bahrajnie jest szansą dla świata

- Do tego spotkania dochodzi w poważnej sytuacji światowego niepokoju, ale w centrum owego wydarzenia stoi możliwe współistnienie dobra, pokoju, pojednania, budowania godnego życia dla wszystkich – tak o planowanym przyjeździe Papieża do Bahrajnu mówi wikariusz Arabii Południowej bp Paolo Martinelli. Hierarcha zaznacza, iż Franciszek odwiedzi tam Kościół imigrantów, a więc wspólnotę w zasadzie wielokulturową, a ponadto Ojciec Święty będzie też kontynuował dialog chrześcijańsko-muzułmański.
Papież Franciszek Wikariusz Arabii Płd.: Papieska wizyta w Bahrajnie jest szansą dla świata
Papież Franciszek / EPA/Riccardo Antimiani Dostawca: PAP/EPA

Jak wskazuje katolicki duchowny, Papież całkiem niedawno, bo w 2019 r., przyjechał do innego pobliskiego kraju, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wówczas Franciszek oraz wielki imam kairskiego uniwersytetu Al-Azhar Ahmed al-Tayyeb podpisali tam dokument o ludzkim braterstwie. Zdaniem bp. Martinellego, czasowa bliskość obu tych wydarzeń jest szczególnie znacząca i może inspirować cały świat.

- Do tej wizyty dochodzi więc w atmosferze, gdzie wciąż rezonuje poprzednie spotkanie. Stąd uważam, iż mamy tutaj możliwość pogłębienia, ponownego wzięcia pod uwagę motywów wydarzenia z Abu Zabi oraz dalszego inspirowania, zarówno wspólnoty chrześcijańskiej, katolików, jak i wszystkich innych należących do różnych religii. W taki sposób może to być bardzo znaczący moment – wskazał bp Martinelli. 

Hierarcha podkreślił również że bez wątpienia znajdujemy się w bardzo poważnej sytuacji historycznej.

- Oczywiście, konflikt w Europie odczuwamy na całym świecie. Dlatego wierzę, że te odwiedziny Papieża, podobne do jego ostatnich spotkań, następują w chwili, w której takie wydarzenie może mocno inspirować promocję pokoju, rzeczywistego pojednania - stwierdził.

- Rejon Zatoki Perskiej przedstawia pewien złożony obraz społeczeństwa formowanego przez wiele różnych kultur czy duchowości. Stąd uważam, iż ta wizyta ma szansę stanowić poważną zachętę do przemyślenia na nowo stosunków międzynarodowych, inspirować tworzenie dobrych relacji, szukanie godnego życia dla wszystkich, ukazując, jak różnice i różnorodność w miłości do wspólnego dobra mogą być bogactwem, a nie przeciwnością - powiedział wikariusz Arabii Południowej.

Tomasz Matyka SJ/vaticannews.va / Abu Zabi


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji Wiadomości
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji

W ostatnim czasie głośno było o powrocie Kurdej-Szatan, celebrytki, która straciła wiele lukratywnych kontraktów po tym jak w odrażający sposób zaatakowała Straż Graniczną, na ekrany telewizorów.

Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską Wiadomości
"Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską"

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy.

Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe