Chersoń: Z budynku administracji zniknęła rosyjska flaga! Władze okupacyjne wzywają do ewakuacji

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”, wiceprzewodniczący okupacyjnej administracji wojskowo-cywilnej w Chersoniu Kirył Stremousow wezwał na Telegramie mieszkańców miasta do ewakuacji. Z głównego budynku administracji w mieście zdjęto rosyjską flagę.
 Chersoń: Z budynku administracji zniknęła rosyjska flaga! Władze okupacyjne wzywają do ewakuacji
/ Tysol

Pozostali mieszkańcy Chersonia sami narażają się na niebezpieczeństwo. Naziści, z pomocą amerykańskiej broni, nie przestają ostrzeliwać pokojowej infrastruktury miasta

– napisał na Telegramie Kirył Stremousow. 

Z kolei Jurij Sobolewskij, ukraiński przewodniczący chersońskiej rady obwodowej, poinformował, że z budynku regionalnej administracji zniknęła rosyjska flaga. 

Chersońska obwodowa administracja państwowa. Zdjęcie wykonane dzisiaj. Tajemnicze zniknięcie sam wiesz czego… Chersoń był, jest i będzie tylko ukraiński. A jeśli nie my, to wy sami zdejmiecie swoje szmaty

– napisał Sobolewskij.

Mieszkańcy Chersonia mogą nadal ewakuować się z prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego. Ruch pojazdów cywilnych z prawego na lewy brzeg Dniepru będzie kontynuowany i będzie odbywał się w taki sam sposób jak dotychczas – przez Rechport. Na lewy brzeg Dniepru można stamtąd przejść transportem wodnym, a także przeprawić się prywatnym samochodem na barkach

– poinformował urzędnik. 

O sprawie informuje również na Twitterze NEXTA.

Flaga Rosji została zdjęta z budynku obwodowej administracji państwowej #Chersoń

– czytamy w tweecie NEXTY, do którego dołączono zdjęcie budynku administracji obwodu. Faktycznie nie wisi nad nim flaga Rosji.

 

 

Zainstalowany przez Rosjan urzędnik w Chersoniu Kirill Stremousov mówi, że rosyjskie wojska „najprawdopodobniej” wycofają się na lewy brzeg Dniepru, więc ludzie powinni pilnie opuścić Chersoń. Mówi, że nie jest to pewne, ale „najprawdopodobniej”

– informuje z kolei korespondent telewizji ABC News Patrick Reevell. 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Znana aktorka pochwaliła się, że wyszła z restauracji bez płacenia. Któż z nas nie robił takich rzeczy? Wiadomości
Znana aktorka pochwaliła się, że wyszła z restauracji bez płacenia. "Któż z nas nie robił takich rzeczy?"

Renata Dancewicz wyznała w jednym z ostatnich wywiadów, że zdarzyło jej się wyjść z restauracji bez płacenia za posiłek. – Są gorsze przestępstwa. Któż z nas nie robił takich rzeczy? – tłumaczyła się.

Stany Zjednoczone podjęły decyzję ws. Patriotów. Złe wieści dla Ukrainy Wiadomości
Stany Zjednoczone podjęły decyzję ws. Patriotów. Złe wieści dla Ukrainy

– Nie mamy obecnie planów rozmieszczenia systemów obrony powietrznej Patriot na Ukrainie – powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. Jak dodał, gdyby inne państwo zdecydowało się na taki krok, byłaby to jego suwerenna decyzja.

GUS podał dane dot. inflacji. Spadek po raz pierwszy od lutego Wiadomości
GUS podał dane dot. inflacji. Spadek po raz pierwszy od lutego

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pojawiły się dane dot. wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI), czyli główna miara inflacji w Polsce. Wyniósł on 17,4 proc. rok do roku, co oznacza spadek wobec października, gdzie wyniósł 17,9.

Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO Wiadomości
Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO

– Potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO. To dobry, istotny krok, ale jeszcze nie decydujący, jeśli chodzi o wypłatę tych środków – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Powołanie komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Nowe informacje Wiadomości
Powołanie komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Nowe informacje

– Projekt ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich będzie złożony prawdopodobnie dziś – powiedział w środę sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Wiadomo, kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9 Wiadomości
Wiadomo, kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9

Portal Defence24.pl informuje, że pierwsze koreańskie czołgi K2, a także haubice samobieżne K9A1 trafią do Polski jeszcze w tym tygodniu, a dokładniej – 2 grudnia. 

„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew” Wiadomości
„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew”

– Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec zostały przedstawione przez polskich ambasadorów w kilkunastu państwach; jest pozytywny odzew, w zdecydowanej większości stolic są one przyjmowane ze zrozumieniem, padły nawet propozycje mediacji – przekazał PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami Wiadomości
Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami

„Według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce jest nadal aktualna” – pisze we wtorek agencja Reutera. O aktualności propozycji zapewniła we wtorek także minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Kariera polskiego Pioruna. Podpisany kontrakt z kolejnym krajem Wiadomości
Kariera polskiego Pioruna. Podpisany kontrakt z kolejnym krajem

Polskie systemy rakietowe Piorun wejdą na wyposażenie Sił Zbrojnych Norwegii. System produkowany jest przez spółkę MESKO SA ze Skarżyska-Kamiennej, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce Wiadomości
Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce

Janusz Waluś, który od 30 lat przebywa w więzieniu w RPA – został ugodzony nożem przez współwięźnia. Polak na podstawie decyzji sądu z 21 listopada miał w ciągu 10 dni opuścić w ramach warunkowego zwolnienia miejsce swojego dotychczasowego pobytu.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe