Białoruski polityk grzmi w Moskwie o Polsce. "Jeśli rozpęta agresję, cała Wschodnia Europa stanie w ogniu"

"Polski rząd musi zrozumieć, że jeśli rozpęta agresję, (...) sprawi, że cała Wschodnia Europa stanie w ogniu" - mówił Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi Alaksandr Walfowicz, który uczestniczył w czwartek w Moskwie w spotkaniu sekretarzy bezpieczeństwa krajów ze Wspólnoty Niepodległych Państw.
Kreml Białoruski polityk grzmi w Moskwie o Polsce.
Kreml / pixabay.com

Polityk skupił się na wyliczaniu zagrożeń płynących ze strony Polski, rzucił także poważne ostrzeżenia - informuje Białoruska Agencja Telegraficzna (BiełTA), na którą powołuje się polsatnews.pl.

"Cała Wschodnia Europa stanie w ogniu" 

- Militaryzacja Polski i jej agresywne zamiary to najważniejszy problem. Ze szkodą dla własnych interesów gospodarczych państwo zdecydowało się na militaryzację i zwiększanie liczebności sił zbrojnych oraz sprzętu. Nikogo nie interesują zwykli Polacy i ich potrzeby - ostrzegał w Moskwie przedstawiciel Białorusi.

- Cel tych działań jest jasny: rozpętać agresję - przekonywał.

- Przeciwko komu? Naturalnie, najbliższa jest Republika Białorusi - przypomniał.

- Ale Polski rząd musi zrozumieć, że jeśli rozpęta agresję, wojna dotknie nie tylko terytorium Białorusi. To sprawi, że cała Wschodnia Europa stanie w ogniu. To dotknie spokojnych mieszkańców Polski i innych krajów, którzy nie wybaczą swoim liderom tego, co zrobili - powiedział Alaksandr Walfowicz.

Polityk oburzał się, że kraje sąsiadujące z Białorusią nie chcą negocjować.

- Musimy zasiąść do stołu negocjacyjnego, przedyskutować problemy, znaleźć wspólną płaszczyznę - mówił.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Sytuacja jest napięta. Łukaszenka uderza w Polaków Wiadomości
"Sytuacja jest napięta". Łukaszenka uderza w Polaków

Ze strony białoruskiego reżimu dochodzi do coraz większych represji wobec Polaków. O szczegółach informuje wiceprezes Związku Polaków na Białorusi Marek Zaniewski, który rozmawiał z portalem Interia. "To była akcja na szeroką skalę" - komentuje. 

Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA

Michał D., szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza, został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom” Wiadomości
Komisja PE wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom”

Jacek Saryusz-Wolski poinformował o nietypowej sytuacji, do jakiej doszło w Parlamencie Europejskim. W czasie dzisiejszych obrad Komisji Zagranicznej miało miejsce coś zdumiewającego. Chodzi o pomoc naszego kraju dla Ukrainy.

Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości Wiadomości
Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

Jest prawomocny wyrok sądu. Za jego sprawą redaktor naczelny TVN24 musi opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji w kwestii sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych Wiadomości
Miedwiediew nie przebiera w słowach: NATO stanie się celem naszych sił zbrojnych

Były prezydent i premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew nie szczędził słów krytyki pod adresem Sojuszu. Ocenił, że „cywilizowany świat go nie potrzebuje”.

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia Wiadomości
Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadła się jezdnia

W wyniku nocnej awarii wodociągowej doszło do podmycia jezdni na placu Hallera. W zapadlisko wpadły dwa samochody. Kierowca pierwszego nie zauważył dziury w kałuży. Prowadzący drugie auto myślał, że zdoła przejechać.

Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. „Trudno się odpowiednio przygotować” Wiadomości
Czesław Michniewicz zdradził, czego zabronił piłkarzom przed meczem z Argentyną. „Trudno się odpowiednio przygotować”

Już niedługo obejrzymy mecz Polska – Argentyna. Emocje narastają nie tylko wśród kibiców, ale także piłkarzy, którzy z niecierpliwością wyczekują godz. 22:00 czasu miejscowego (w Polsce godz. 20:00). – Trudno się odpowiednio przygotować – stwierdza trener Biało-Czerwonych.

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba Wiadomości
Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Poszkodowana jedna osoba

Jeden z pracowników ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem.

Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO] Wiadomości
Podejrzane zachowanie Putina. Uwagę zwraca jego stopa [WIDEO]

Od wielu miesięcy w mediach nie brakuje doniesień o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Według informacji, do których mieli dotrzeć dziennikarze „The Sun”, rosyjski przywódca jest poważnie chory. W grę wchodzi nawet rak trzustki i prostaty, a także choroba Parkinsona.

10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość Wiadomości
10 mld m3 gazu rocznie. Gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

30 listopada br. gazociąg podmorski uzyskał docelową moc przesyłową w kierunku Polski, czyli 10 mld m3 rocznie. Energinet, duński operator systemu przesyłowego, zakończył proces podłączenia tłoczni w Zealand do infrastruktury Baltic Pipe.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe