Kryzys dotyka Niemcy. Upadłość legendarnych firm po dekadach funkcjonowania

Niemieckie firmy mają kłopoty? Coraz więcej marek mających swój rodowód w Niemczech nie ukrywa, że dotykają je coraz większe problemy związane z kryzysem. Mowa tu o przedsiębiorstwach, które przetrwały wiele dekad, lecz dziś ich przyszłość wygląda fatalnie.
 Kryzys dotyka Niemcy. Upadłość legendarnych firm po dekadach funkcjonowania
/ pixabay.com/Wykres, gospodarka, recesja

Jedna z niemieckich firm, która ogłosiła brak wypłacalności funkcjonowała na rynku od 170 lat. Mowa tu o firmie Kappus, której przedmiotem działalności jest produkcja mydła.

Nie jest to jednak jedyny przykład z Niemiec. Problemy dotykają także marki z takich branż jak: spożywcza, budowlana i także motoryzacyjna. Powodem takiego stanu mają być za wysokie koszty prowadzenia działalności.

Przed Niemcami pojawia się również widmo recesji. Wzrost niemieckiej gospodarki za bieżący rok to około 1,5 proc. – wynika z informacji podanych przez ekonomistów MFW. Z kolei już w kolejnym roku gospodarka naszych zachodnich sąsiadów może się skurczyć o nawet 0.3 proc. – gorzej ma być tylko w Rosji.

Upadłość i problemy niemieckich firm

Jedną z niemieckich firm, która ogłosiła upadłość jest działający od 125 lat Wolff. Przedsiębiorstwo od pewnego czasu wzmagało się z wieloma kłopotami. W jednym z wywiadów dyrektor zarządzający Wolffa wskazał czynniki, które zaważyły o jej upadłości. Są nimi gwałtownie rosnące ceny drewna, plastiku, stali, zbyt długi czas oczekiwania na dostawy materiałów budowlanych i ogromne braki kadrowe.

Inną firmą z Niemiec, która podjęła radykalne kroki w kwestii swojej dalszej działalności jest producent słodyczy Bodeta. Przedsiębiorstwo po 130 latach stało się niewypłacalne. W październiku właściciele postanowili złożyć wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego w Magdeburgu. Powodem opłakanej sytuacji firmy są rosnące ceny energii i wykorzystywanych w produkcji surowców.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jacek Kurski wejdzie do rządu? Znamienne słowa prezesa PiS Wiadomości
Jacek Kurski wejdzie do rządu? Znamienne słowa prezesa PiS

– Ja miałem kilka pomysłów, ale w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński zapytany na antenie Radia Wrocław o przyszłość byłego szefa TVP Jacka Kurskiego.

W PE ruszyła procedura zmiany traktatów. Państwo europejskie ma powstać i już [WIDEO] Wiadomości
W PE ruszyła procedura zmiany traktatów. "Państwo europejskie ma powstać i już" [WIDEO]

W czerwcu Parlament Europejski zaakceptował rezolucję wzywającą Radę Europejską do wyrażenia zgody na rozpoczęcie procesu rewizji traktatów UE. "Państwo europejskie ma powstać i już" - mówi Patryk Jaki komentujący te okoliczności.

Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III nie będzie milczał Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III nie będzie milczał

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, wielkimi krokami zbliża się premiera nowego serialu dokumentalnego Netfliksa „Harry i Meghan”. Produkcja budzi ogromne emocje brytyjskich mediów, które nie maja wątpliwości, że w Pałacu Buckingham wrze.

Zełenski zaskoczył ukraińskich żołnierzy. Przyjechał do Słowiańska Wiadomości
Zełenski zaskoczył ukraińskich żołnierzy. Przyjechał do Słowiańska

We wtorek 6 listopada, w czasie ukraińskiego Dnia Sił Zbrojnych, prezydent Wołodymyr Zełenski opublikował wideo, w którym zwrócił się do wszystkich żołnierzy. Nagranie nie pochodziło jednak z prezydenckiego gabinetu, a z Donbasu.

Finowie zaniepokojeni. Tajemnicze dźwięki przy granicy z Rosją Wiadomości
Finowie zaniepokojeni. Tajemnicze dźwięki przy granicy z Rosją

Jak donosi fiński dziennik „Ilta-Sanomat”, Finowie od pewnego czasu uskarżają się na tajemniczy hałas w pobliżu granicy z Rosją. Nie brakuje teorii na temat tego, skąd dźwięki mogą pochodzić. Sprawą zajęły się już służby.

Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Przez lata związany z Radiem Kierowców Wiadomości
Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Przez lata związany z Radiem Kierowców

Nie żyje Jarosław Kawecki, który był dziennikarzem Polskiego Radia. Przez wiele lat współpracował z Radiem Kierowców. Słuchacze mogli zapamiętać go dzięki jego charakterystycznemu głosowi.

Rosja wycofa się z Ukrainy bez porozumienia? Antony Blinken ostrzega Wiadomości
Rosja wycofa się z Ukrainy bez porozumienia? Antony Blinken ostrzega

– Rosja może szukać sposobu na wycofanie się z wojny z Ukrainą bez negocjowania porozumienia pokojowego. Jeśli Kreml próbowałby doprowadzić do takiej sytuacji, byłoby to podyktowane chęcią przegrupowania wojsk w celu ponownego ataku – ostrzegł sekretarz stanu USA Antony Blinken, cytowany przez dziennik „The Wall Street Journal”.

„Premia się należy”. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy Wiadomości
„Premia się należy”. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy

– Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z serwisem wPolsce.pl.

Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi Wiadomości
Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi

W poniedziałek służby policyjne zdecydowały o zamknięciu wszystkich jarmarków bożonarodzeniowych na Corneliusplatz w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi, którzy znajdowali się na miejscu.

Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz. Wiadomości
Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złoży zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Pruszkowie o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze K.-Sz., oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy – dowiedziała się PAP. Artystka nazwała funkcjonariuszy „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe