Ruszyły wybory na kadencję 2023–2028

W związku z kończącą się dziewiątą kadencją funkcjonowania władz związkowych w zakładach pracy na terenie całej Polski wystartowały pierwsze wybory na nową kadencję 2023–2028.
 Ruszyły wybory na kadencję 2023–2028
/ Region Częstochowski NSZZ "Solidarność"

Związkowcy z częstochowskiej firmy Dom Polska (dawniej Metalplast, producent zamków, zawiasów, okuć itp.) jako pierwsi w Regionie Częstochowskim 4 listopada br. przeprowadzili wybory na przyszłą kadencję 2023–2028.

Na stanowisko przewodniczącego Komisji Zakładowej wybrano, po raz trzeci, Jana Bednarka, który należy do Solidarności od 1981 roku.

Z kolei w Regionie Podkarpacie,pierwsze wybory na nową kadencję odbyły się 4 listopada br. w MPGK Krośnieński Holding Komunalny. Nowym Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej został wybrany Marek Bogaczyk. Wybrano także ośmioro członków Komisji Międzyzakładowej i czworo do Komisji Rewizyjnej.

Delegatami na WZD Regionu Podkarpacie wybrani zostali: Marek Bogaczyk i Zbigniew Pelczar.

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą KK nr 4/22 ws. kalendarza wyborczego na kadencję 2023 - 2028 wybory odbywają się w następujących terminach:

1. W terminie od 1 listopada 2022 r. do 31 marca 2023 r. odbywają się wybory: 

 • władz podstawowych jednostek organizacyjnych Związku, wymienionych w § 19 Statutu NSZZ „Solidarność”; 

 • delegatów na walne zebranie delegatów regionu; 

 • delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego, jeżeli podstawowa jednostka organizacyjna należy bezpośrednio do krajowej jednostki branżowej; 

 • wybory władz niższych jednostek organizacyjnych Związku, zgodnie z § 19 ust. 7 i 8 Statutu NSZZ „Solidarność”, a także delegatów na zakładowe, międzyzakładowe lub koordynacyjne zebranie delegatów, mogą odbywać się we wcześniejszym terminie.   

2. W terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2023 r. odbywają się wybory: 

 • władz regionów; 

 • delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów. 

3. W terminie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2023 r. odbywają się wybory: 

 • władz regionalnych sekcji branżowych i problemowych; 

 • władz regionalnych sekretariatów branżowych; 

 • delegatów do kongresu regionalnego sekretariatu branżowego; 

 • delegatów na walne zebranie delegatów krajowej sekcji branżowej. 

4. W terminie od 1 kwietnia do 31 maja 2023 r. odbywają się wybory: 

 • władz krajowych sekcji branżowych i problemowych; 

 • delegatów do kongresu krajowego sekretariatu branżowego. 

5. W terminie od 1 maja do 31 lipca 2023 r. odbywają się wybory: 

 • władz krajowych sekretariatów branżowych; 

 • władz Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów. 

6. W terminie do 31 października 2023 r. odbywają się wybory ogólnokrajowych władz Związku (sprawozdawczo - wyborczy Krajowy Zjazd Delegatów).


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Morawiecki: Potrzebujemy zjednoczenia sił, które chcą Europy republikańskiej Wiadomości
Morawiecki: Potrzebujemy zjednoczenia sił, które chcą Europy republikańskiej

Nie jesteśmy państwem drugorzędnym, jesteśmy państwem pierwszorzędnym w Europie i jako takie państwo będziemy na pewno prowadzić odpowiednią politykę - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas ECR Party Warsaw Summit. Podkreślał też, że wartością Zjednoczonej Prawicy jest jedność.

Złe wieści na temat zdrowia Pelego. Chemioterapia przestała działać Wiadomości
Złe wieści na temat zdrowia Pelego. Chemioterapia przestała działać

Legendarny brazylijski piłkarz Pele otrzymuje opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia w związku z nowotworem okrężnicy przestała przynosić oczekiwane rezultaty - poinformowała w sobotę gazeta "Folha de Sao Paulo".

Transmisja NA ŻYWO! VIII Dzień Patrioty z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Anną Popek czy Jakubem Maciejewskim. Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku? Wiadomości
Transmisja NA ŻYWO! VIII Dzień Patrioty z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Anną Popek czy Jakubem Maciejewskim. Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Giorgia Meloni: Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna Wiadomości
Giorgia Meloni: Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna

– Przyszłość Europy będzie konserwatywna – zapewniła w sobotę premier Włoch Giorgia Meloni podczas warszawskiego spotkania partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Zapytano Niemców, jak oceniają pracę rządu Olafa Scholza Wiadomości
Zapytano Niemców, jak oceniają pracę rządu Olafa Scholza

Przeszło dwie trzecie Niemców jest niezadowolonych z koalicji rządzącej – wynika z badania przeprowadzonego przez ARD Deutschlandtrend.

Legenda reprezentacji Niemiec krytycznie o Polsce. Byłem bardzo rozczarowany Wiadomości
Legenda reprezentacji Niemiec krytycznie o Polsce. "Byłem bardzo rozczarowany"

Reprezentacja Polski ostatecznie wyszła z grupy na mundialu w Katarze. Jednak od początku nie brak z wielu stron komentarzy, że styl gry biało-czerwonych jest delikatnie mówiąc – męczący. Teraz głos na temat naszej reprezentacji zabrał Lothar Matthaeus.

Tak Twitter ukrywał informację na temat Bidena. Elon Musk ujawnia Wiadomości
Tak Twitter ukrywał informację na temat Bidena. Elon Musk ujawnia

Nowy właściciel portalu Twitter Elon Musk od kilku dni zapowiadał odtajnienie dokumentów dotyczących sytuacji z 2020 roku, kiedy to Twitter postanowił zablokować artykuł „New York Post” o synie obecnego prezydenta USA Hunterze Bidenie.

Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek? Wiadomości
Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek?

Małgorzata Rozenek-Majdan od września należy do zespołu prowadzących program "Dzień dobry TVN". Jednak od pewnego czasu można usłyszeć, że nie wszystkim widzom podoba się styl, w jakim celebrytka prowadzi program. Z kolei zupełnie inne oceny zbiera Agata Młynarska, która niedawno pojawiła się w programie śniadaniowym TVN.

Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości Wiadomości
Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości

Materiał dowodowy "w bardzo wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przestępstwa – ocenił w sobotę w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy prokurator Ewy Wrzosek.

Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO] Wiadomości
Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO]

Polska przegrała z Argentyną w swoim ostatnim meczu w ramach fazy grupowej na Mundialu w Katarze 0-2. Jednak pewien ułamek piłkarskiego show skradła sytuacja, która miała miejsce przed rozpoczęciem konfrontacji obu drużyn. Kibic Argentyny przed kamerami telewizyjnymi postanowił oświadczyć się swojej dziewczynie z Polski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe