Wojciech Mucha nie jest już naczelnym "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej"

„Informuję, że rozwiązałem za porozumieniem stron umowę o pracę i nie jestem już redaktorem naczelnym «Dziennika Polskiego» i «Gazety Krakowskiej»” – poinformował w mediach społecznościowych były dziennikarz m.in. „Gazety Polskiej”, a potem red. naczelny ww. tytułów Wojciech Mucha.
 Wojciech Mucha nie jest już naczelnym
/ pixabay.com

Przypomnijmy: w maju ubiegłego roku Grupa Polska Press zdecydowała o odwołaniu Jerzego Sułowskiego, redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Nowym redaktorem naczelnym powyższych tytułów został Wojciech Mucha, były dziennikarz „Gazety Polskiej”.

Wojciech Mucha wcześniej po 9 latach pracy rozstał się z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. – Rozstałem się z redakcją z powodów osobistych, to moja decyzja. Było to oczywiście trudne po tylu latach, bo zżyłem się z przyjaciółmi i czytelnikami – mówił wtedy branżowemu portalowi WirtualneMedia.pl Wojciech Mucha.

Czytaj więcej: Wojciech Mucha, b. dziennikarz „Gazety Polskiej”, nowym naczelnym „Gazety Krakowskiej” Polska Press

„Tytuły są wieczne, a redaktorzy naczelni…”

Tymczasem w poniedziałek 7 listopada Wojciech Mucha poinformował w mediach społecznościowych, że za porozumieniem stron rozwiązał umową o pracę z dotychczasowym pracodawcą.

W ubiegły piątek moja rola jako redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” dobiegła końca – rozwiązałem za porozumieniem stron umowę o pracę. Tytuły są wieczne, zespoły dziennikarskie długowieczne, a redaktorzy naczelni – cóż – zmieniają się bardzo często, to prawdopodobnie najbardziej gorące krzesło w każdej redakcji

– napisał redaktor na Facebooku.

Redaktorem naczelnym się bywa i trzeba ten czas wykorzystać jak najlepiej. Przez ostatnie półtora roku starałem się, by każdego dnia otrzymywali Państwo, czy to w formie papierowej, czy w serwisach internetowych najlepsze z możliwych wydań „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Od początku przyświecało mi, by dać dziennikarzom maksymalnie dużo przestrzeni i wspólnie z nimi pracować tak, by krakowianie i Małopolanie otrzymywali pełny obraz zdarzeń

– dodał dziennikarz.

O sprawie informuje również serwis Wirtualne Media. Nie wiadomo, czy red. Mucha rozstaje się także z wydawnictwem Polska Press, ani jakie są przyczyny jego odejścia. Dopóki nie zostanie wybrany nowy red. naczelny, tytułami ma kierować dotychczasowy wicenaczelny Piotr Rąpalski.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awans Polski możliwy nawet w przypadku porażki z Argentyną [ANALIZA] Wiadomości
Awans Polski możliwy nawet w przypadku porażki z Argentyną [ANALIZA]

Polscy piłkarze mogą zakwalifikować się do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze nawet jeśli przegrają w środę z Argentyną, ale różnicą nie większą niż trzy gole. Będzie to jednak zależało od wyniku meczu Meksyku z Arabią Saudyjską. Remis lub wygrana biało-czerwonych na pewno da im awans.

New York Times: Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd Wiadomości
"New York Times": Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd

Zachód sądził, że po upadku ZSRR wojna z użyciem artylerii i czołgów w Europie już nigdy się nie powtórzy, stąd zmniejszał zapasy broni. Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd – pisze "New York Times".

Śmierć białoruskiego ministra. Mógł zostać otruty Wiadomości
Śmierć białoruskiego ministra. "Mógł zostać otruty"

Szef białoruskiego MSZ Władimir Makiej zmarł w sobotę. Ani MSZ, ani oficjalne media, nie podają na razie więcej szczegółów na temat śmierci ministra. Na Twitterze ministerstwa spraw zagranicznych pojawiła się krótka informacja: „dzisiaj zmarł nagle minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej”.

Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji Wiadomości
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji

W ostatnim czasie głośno było o powrocie Kurdej-Szatan, celebrytki, która straciła wiele lukratywnych kontraktów po tym jak w odrażający sposób zaatakowała Straż Graniczną, na ekrany telewizorów.

Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską Wiadomości
"Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską"

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy.

Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe