Krajowa Sekcja Młodych NSZZ "S" podsumowuje Konferencję Młodych EZA 2022

Głównym punktem Konferencji Młodych EZA 2022 była wymiana doświadczeń i wniosków z dyskusji na temat sytuacji i działań młodych działaczy i związków zawodowych w Europie.
 Krajowa Sekcja Młodych NSZZ
/ fot. Krajowa Sekcja Młodych NSZZ Solidarność / Facebook

– Była to wyjątkowa konferencja, ponieważ nie polegała na podnoszeniu naszych umiejętności i pozyskiwaniu wiedzy ze szkoleń. Głównym punktem była wymiana doświadczeń i wniosków z dyskusji na temat sytuacji i działań młodych działaczy i związków zawodowych w Europie. Ponadto poszerzyliśmy siatkę kontaktów z młodymi działaczami, co jest dla nas bardzo cenne – czytamy we wpisie Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność".

"Co jest ciekawe niektórzy uczestnicy konferencji znają NSZZ Solidarność. Jednocześnie są pod wrażeniem historii i przekazu, jaki ze sobą niesie, a my mogliśmy z dumą reprezentować go i zbierać przysłowiowe laury za dziedzictwo Solidarności" – dodali młodzi związkowcy.

Uczestnikami konferencji byli również przedstawiciele Ukrainy, którzy przybliżyli trudną sytuację, w jakiej ich kraj znalazł się od czasu pandemii covid-19 do obecnej sytuacji związanej z wojną. Obecni też byli edukatorzy z różnych NGOsów z Portugalii, Włoszech i Niemiec. Dzielili się swoimi historiami i metodami aktywizacji grup młodzieży w projekty lokalne i krajowe.

– Na koniec odwołaliśmy się do hipotetycznych i naszych własnych doświadczeń zawodowych, szkolnych i rodzinnych, które mogłyby powodować ograniczenie możliwości swobodnego wyrażania siebie. Takie rozważania pokazują wyraźnie jak na różnych etapach rozwoju powstają wewnętrzne blokady, obniża się poczucie własnej wartości, co skutkuje brakiem chęci do rozwoju. Takie sytuacje mają miejsce np. w przypadku bezpłatnych staży, w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, ale też zjawisk tj. korupcja i kumoterstwo w toku zdobywana niezbędnych kwalifikacji i zatrudnienia przez młodych pracowników – podsumowali.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję

Brytyjskie media skoncentrowane są na premierze dokumentalnego serialu Netfliksa „Harry i Meghan”. Źródła bliskie Pałacu Buckingham, na które powołuje się Daily Mail informują, że Książę William i Kate Middleton podjęli już decyzję w tej sprawie.

Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana Wiadomości
Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana

Sędzia Birgit Malsack-Winkemann należy do "Obywateli Rzeszy", którzy planowali obalenie rządu RFN - twierdzą władze. Miała pełnić funkcję "ministra sprawiedliwości" w nowych Niemczech. Gdy zasiadała z ramienia partii AfD w Bundestagu agitowała przeciwko uchodźcom i protestowała przeciwko polityce związanej z pandemią Covid-19.

Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO] Wiadomości
Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO]

„W Niemczech w czwartek doszło do kolejnych akcji aktywistów klimatycznych z grupy „Ostatnie pokolenie” na lotniskach w Monachium i Berlinie” – pisze w czwartek portal dziennika „Bild”. W Monachium aktywiści przykleili się do pasa startowego, z którego zostali później usunięci.

Wiadomości
Jaki aparat ma nowy iPhone 14? Poznaj specyfikację urządzenia

Robienie zdjęć to jedna z podstawowych funkcji każdego smartfona a jednocześnie funkcjonalność, po której możemy wyraźnie obserwować rozwój całej kategorii. Nic więc dziwnego, że producenci z każdym rokiem dążą do ulepszania funkcji fotograficznych swojego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku sprzętów Apple. Z każdą nową premierą kolejnego iPhone miłośnicy marki czekają na innowacje w zakresie fotografii. Jak to wygląda w przypadku iPhone 14? Pora to dokładnie przeanalizować.

Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć” Wiadomości
Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć”

Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego w „Salonie Politycznym Trójki” wypowiedział się na temat możliwości współpracy Prawa i Sprawiedliwości z jego ugrupowaniem.

„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich Wiadomości
„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich

Robert i Anna Lewandowscy razem z córkami udali się po mundialu w Katarze na Malediwy, gdzie spędzają wakacje. Na Instagramie żona kapitana polskiej reprezentacji poinformowała o „aferce”.

„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO Wiadomości
„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO

Zbigniew Ziobro na antenie Polsat News w programie „Graffiti” wypowiedział się między innymi na temat środków dla Polski z KPO. Minister sprawiedliwości dodał także, że aktualnie wina w tej kwestii jest niesłusznie przerzucana na konto jego ugrupowania.

Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Trwa obława Wiadomości
Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Trwa obława

Do zdarzenia doszło na terenie centrum handlowego „Marywilska 44” na Białołęce. Poszkodowany mężczyzna jest w stanie ciężkim. Trwa policyjny pościg za napastnikiem.

„Muszę być brutalnie szczera”. Burza w popularnym programie TVN Wiadomości
„Muszę być brutalnie szczera”. Burza w popularnym programie TVN

Wczoraj odbył się finał 11. serii popularnego programu TVN „Top Model”. W sieci zawrzało po emisji. Wszystko za sprawą słów znanej modelki, które padły pod adresem jednej z uczestniczek.

„Zareagowałem nerwowo”. Michniewicz o słowach Lewandowskiego Wiadomości
„Zareagowałem nerwowo”. Michniewicz o słowach Lewandowskiego

Czesław Michniewicz zareagował nerwowo na słowa Roberta Lewandowskiego, które kapitan reprezentacji Polski wypowiedział po przegranym meczu z Francją na mundialu w Katarze. Wcześniej kapitan reprezentacji Polski miał mówić selekcjonerowi zupełnie coś innego na temat stylu gry Biało-Czerwonych. – Zareagowałem nerwowo, bo mnie Robert mówił co innego – wyjaśniał Michniewicz na antenie Radia ZET.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe