Karuzela z Blogerami. Jakub Zgierski („Młot na marksizm”): Co robią samozwańczy „ekolodzy” w Puszczy Karpackiej?

Nie ustaje temat Puszczy Karpackiej i utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Lewicowi ekolodzy nie zamierzają odpuścić leśnikom. Cały ruch aktywistów spaja Inicjatywa Dzikie Karpaty.
 Karuzela z Blogerami. Jakub Zgierski („Młot na marksizm”): Co robią samozwańczy „ekolodzy” w Puszczy Karpackiej?
/ pixabay.com

Mówiąc w skrócie, ekologiczni aktywiści domagają się zaprzestania wycinki drzew w Puszczy Karpackiej, utworzenia tam rezerwatu przyrody oraz powołania wspomnianego Turnickiego Parku Narodowego. W tym celu organizują protesty w lasach, przeszkadzając drwalom w pracy czy blokując wywóz drewna. Jak podały w sierpniu media, policja wkroczyła do jednego z nielegalnych obozów „ekologów” z tzw. Kolektywu Wilczyc w Nadleśnictwie Stuposiany. Na miejscu znaleziono narkotyki w ilościach handlowych, broń gazową oraz kusze. Natomiast sam las został zdewastowany i zanieczyszczony. Zdaniem rzecznika Lasów Państwowych Michała Gzowskiego nie mamy tu do czynienia z proekologicznymi protestami, a zwykłym ekoterroryzmem. Warto zadać jeszcze pytanie, kto sponsoruje działalność tych ludzi, skoro mogą sobie pozwolić na takie koczowanie w lasach i delektowanie się używkami.

„W latach 70. i 80. wielu ludzi kupowało na tych terenach działki, aby móc żyć w naturalnym miejscu, w otoczeniu lasów. Teraz widzimy, że część właścicieli chce ograniczyć prawa innym, powołując się na ekologię. Nie złapałem nikogo za rękę, ale są relacje leśników, że aktywiści wbijają gwoździe w drzewa, co stanowi ogromne zagrożenie dla drwali. Taki gwóźdź może sprawić, że pilarka się odbije i zabije człowieka. To jest zwykły ekoterroryzm. Byłem niedawno na szkoleniu i miałem do czynienia z różnymi pseudoekologami. Czystej postaci dogmatyzm w stylu marksistowskim. Oni wiedzą wszystko o ochronie środowiska, a leśników to najlepiej pozamykać do więzień. Jako Stowarzyszenie staramy się chronić przyrodę, np. opiniując różne projekty, ale oni po prostu posuwają się do działalności terrorystycznej” – komentuje sprawę Stefan Traczyk, prezes Zarządu Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów.


Do najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli Inicjatywy Dzikie Karpaty należy dr Antoni Kostka, geolog, który reprezentuje również Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze. Jest bardzo aktywny i często udziela wywiadów różnym lewicowym mediom. W wielu wpisach atakuje Lasy Państwowe, twierdząc, że jest to „kapitalistyczna korporacja”, która zarabia na wycince publicznych lasów. Jego stosunek jest jednoznacznie negatywny, na co wskazują inne sformułowania, np. „państwo w państwie” albo „największy obszarnik współczesnej Europy”. Jak pochwalił się w lutym 2020 roku, wraz z innymi obrońcami przyrody wybrał się do Brukseli, aby odbyć spotkanie z unijnym komisarzem Fransem Timmermansem i domagać się stanowczej reakcji ze strony Komisji Europejskiej. Swoją skargę aktywiści opatrzyli wiele mówiącym sloganem: „Nie ma ochrony przyrody bez praworządności”.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tak Twitter ukrywał informację na temat Bidena. Elon Musk ujawnia Wiadomości
Tak Twitter ukrywał informację na temat Bidena. Elon Musk ujawnia

Nowy właściciel portalu Twitter Elon Musk od kilku dni zapowiadał odtajnienie dokumentów dotyczących sytuacji z 2020 roku, kiedy to Twitter postanowił zablokować artykuł „New York Post” o synie obecnego prezydenta USA Hunterze Bidenie.

Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek? Wiadomości
Jej występ zachwycił widzów Dzień Dobry TVN. Zastąpi Rozenek?

Małgorzata Rozenek-Majdan od września należy do zespołu prowadzących program "Dzień dobry TVN". Jednak od pewnego czasu można usłyszeć, że nie wszystkim widzom podoba się styl, w jakim celebrytka prowadzi program. Z kolei zupełnie inne oceny zbiera Agata Młynarska, która niedawno pojawiła się w programie śniadaniowym TVN.

Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości Wiadomości
Zarzuty dla prokurator Wrzosek. Jest komentarz ministra sprawiedliwości

Materiał dowodowy "w bardzo wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przestępstwa – ocenił w sobotę w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy prokurator Ewy Wrzosek.

Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO] Wiadomości
Argentyńczyk oświadczył się Polce w trakcie wywiadu. Do internetu trafiło nagranie [WIDEO]

Polska przegrała z Argentyną w swoim ostatnim meczu w ramach fazy grupowej na Mundialu w Katarze 0-2. Jednak pewien ułamek piłkarskiego show skradła sytuacja, która miała miejsce przed rozpoczęciem konfrontacji obu drużyn. Kibic Argentyny przed kamerami telewizyjnymi postanowił oświadczyć się swojej dziewczynie z Polski.

Trener Francuzów zapytany o reprezentację Polski. „Oni uwielbiają to robić” Wiadomości
Trener Francuzów zapytany o reprezentację Polski. „Oni uwielbiają to robić”

Teraz zaczyna się nowy turniej. W grupie masz trzy mecze, a tutaj, jeśli chcesz grać dalej, musisz wygrać. Polska zasłużyła, by być w najlepszej szesnastce. Nie ma co za dużo myśleć, trzeba po prostu wygrać ten mecz – powiedział w sobotę selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps.

Rosjanie podszyli się pod Tomasza Grodzkiego. Ważny ukraiński polityk alarmuje Wiadomości
Rosjanie podszyli się pod Tomasza Grodzkiego. Ważny ukraiński polityk alarmuje

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk poinformował w piątek, że w ostatnich dniach otrzymał wiadomość od rosyjskich prankerów podszywających się pod marszałka polskiego Senatu Tomasza Grodzkiego, jednak nie zdołali go oni oszukać.

„Oddałbym się do dyspozycji”. Ziobro o Morawieckim Wiadomości
„Oddałbym się do dyspozycji”. Ziobro o Morawieckim

Nasze kontakty z PiS są nie najgorsze. Gorsze niestety z premierem Mateuszem Morawieckim. Przyczyną są relacje polski z UE. Premier zapewniał, że będą pieniądze, a nie będzie szantażu ze strony Brukseli. Jest odwrotnie – mówi na antenie RMF FM szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Premier Finlandii przypomina o postawie Polski. Mocne słowa Wiadomości
Premier Finlandii przypomina o postawie Polski. Mocne słowa

Przebywająca w Australii premier Finlandii Sandra Marin podkreśliła, jak ważną rolę w umacnianiu bezpieczeństwa Europy odgrywa Waszyngton. Przypomniała także, że to Polska i kraje bałtyckie ostrzegały przed czarnym scenariuszem.

Zerowy VAT na żywność. Jest decyzja ministra finansów Wiadomości
Zerowy VAT na żywność. Jest decyzja ministra finansów

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność – przekazał resort finansów.

Prezes PiS ma zapłacić Sikorskiemu 700 tys. zł. Prawnik Kaczyńskiego zabrał głos Wiadomości
Prezes PiS ma zapłacić Sikorskiemu 700 tys. zł. Prawnik Kaczyńskiego zabrał głos

W każdej perspektywie – nie tylko prawniczej – przyznanie odrealnionych, niemożliwych do spełnienia przez zapewne znakomitą większość społeczeństwa kwot, tytułem umocowania do opublikowania dwuzdaniowego oświadczenia, musi budzić sprzeciw i zrodzić prawem przewidziane reakcje – mówi portalowi tvp.info Adrian Salus, prawnik reprezentujący Jarosława Kaczyńskiego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe