Recital laureatów konkursu muzycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”

Członkowie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „S” 7 listopada br. zapoznali się z kunsztem artystycznym młodych wykonawców – laureatów siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”. Była to też okazja do wręczenia nagród laureatom konkursu.
 Recital laureatów konkursu muzycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”
/ fot. NSZZ "S" Region Gdański

 

Konkurs zorganizowała Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Patronem Konkursu jest Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

7 listopada br. odebrali nagrody i zaśpiewali zdobywcy I miejsc w kategorii szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz zespołów: Justyna Stefańska ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdańsku, Zofia Kosobucka z Zespołu Szkół w Chojnicach i Zespół „Encore” z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

– Żyć to działać – napisała, składając słowa podziękowania i gratulując organizatorom, nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży – uczestnikom konkursu kurator oświaty Małgorzata Bielang.

Do tych słów dołączył się Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „S”:

– Gratuluję młodym ludziom, którzy zaprezentowali się na naszej scenie. Gratuluję pomysłodawcom konkursu. Są młodzi ludzie, którzy chcą śpiewać i są ich opiekunowie, prowadzący młodzież trudną ścieżką szlifowania talentów – powiedział związkowy lider.

– Tutaj jest klimat. Tutaj każdy wykonawca, każde dziecko jest zauważone. Lubią tutaj przyjeżdżać. Mogą poznać najnowszą historię na placu Poległych Stoczniowców, w Sali BHP Stoczni Gdańskiej – dodał Wojciech Książek, przewodniczący Rady Międzyregionalnej Sekcji OiW NSZZ „S”.

W tegorocznej edycji konkursowej wystąpiło ponad 300 uczniów m. in. z Borcza, Bytowa, Chojnic, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Kębłowa, Kiełpina, Koleczkowa, Kołczygłów, Leźna, Lęborka, Luzina, Łęgowa, Malborka, Miastka, Miłobądza, Mostów, Niedamowa, Pierwoszyna, Połczyna, Potęgowa, Pucka, Redy, Rumi, Słosinka, Sulęczyna, Swarożyna, Tczewa, Wejherowa, Wiślinki, Włynkówka, Zagórzycy.

Przegląd konkursowy odbył się 18 października br. w Sali Akwen w siedzibie ZRG NSZZ „Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Udało się. Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech Wiadomości
"Udało się". Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech

Szokujące są doniesienia o próbie sprzedaży akwareli Wassilego Kandinsky’ego na aukcji w Berlinie – pomimo że sytuacja prawna tego dzieła jest jasna: zostało one skradzione z MNW w 1984 r. – napisał w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki na portalu Facebook.

Apel Michniewicza. Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle Wiadomości
Apel Michniewicza. "Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją. Przed meczem w jednym z wywiadów głos zabrał selekcjoner Czesław Michniewicz, który zaapelował do piłkarzy.

Putin spadł ze schodów? Wiadomości
Putin spadł ze schodów?

Władimir Putin doznał niefortunnego upadku ze schodów we własnej rezydencji - utrzymuje rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR, który w przeszłości był źródłem cytowanych, choć niepotwierdzonych informacji o chorobach gospodarza Kremla.

Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano Wiadomości
Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano

Służby analizują przesyłki, które trafiły do ukraińskich placówek dyplomatycznych. Policja przekazuje materiały prokuraturze, która będzie prowadziła śledztwo - podkreślił w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zaznaczył, w przypadku incydentów w Polsce przesyłki zostały nadane z Niemiec.

Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz Wiadomości
Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz

W piątek Polska zaakceptowała pułap cenowy dotyczący rosyjskiej ropy naftowej, która jest transportowana za pomocą drogi morskiej na poziomie 60 dolarów za baryłkę.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę Wiadomości
Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek obszerną reformę Kodeksu karnego m.in. zaostrzającą kary za najcięższe przestępstwa, wprowadzającą tzw. bezwzględne dożywocie oraz konfiskatę aut pijanych kierowców – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie Wiadomości
Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie

Działania Rosji wskazują, że jest zdeterminowana, by w dalszym ciągu zabijać ukraińskich cywilów - powiedział w piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby. Jak dodał, pokazuje to, że Rosja nie jest gotowa do rozmów w sprawie zakończenia wojny. Pozytywnie odniósł się do postępów w wyznaczeniu pułapu ceny rosyjskiej ropy.

Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem Wiadomości
Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem

Podczas trwania meczu Portugalia - Korea Południowa na antenie TVP doszło do zabawnej sytuacji za sprawą komentatorów Macieja Iwańskiego oraz Sebastiana Mili.

Zieliński przed meczem z Francją: Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze Wiadomości
Zieliński przed meczem z Francją: "Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją w ramach 1/8 mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem do kibiców reprezentacji Polski zwrócił się Piotr Zieliński.

Znana prokurator przekazywała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Prezydent Warszawy zabrał głos Wiadomości
Znana prokurator przekazywała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Prezydent Warszawy zabrał głos

Wiedzę o naruszających prawo kontaktach dyrektora Biura Bezpieczeństwa w warszawskim ratuszu Michała D. i prokurator Ewy W. uzyskano w toku szerokiego śledztwa; sugestie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są nieuprawnione - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przekazanym PAP - Swoje stanowisko w tej sprawie Rafał Trzaskowski będzie miał okazję przedstawić w realiach procesowych zeznając w charakterze świadka - dodano.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe