Ile prądu zużywają Twoje sprzęty domowe? Sprawdź, by „Mądrze korzystać z energii!”

Urządzenia elektryczne w naszych domach pochłaniają różną ilość energii, ale jak sprawdzić, które z nich najmocniej wpływa na nasze rachunki? Odpowiedź na to pytanie dostarcza nowa kampania PGE pod hasłem „Mądrze korzystaj z energii!”, dzięki której sprawdzisz, ile energii zużywa każdy sprzęt elektryczny w twoim domu.
 Ile prądu zużywają Twoje sprzęty domowe? Sprawdź, by „Mądrze korzystać z energii!”
/ Grafika: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

By sprawdzić, ile prądu zużywa twoja pralka, zmywarka czy telewizor, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.madrze-korzystaj.pl, która powstała w ramach kampanii PGE „Mądrze korzystaj z energii!”. Na stronie znajduje się specjalnie przygotowany kalkulator, który dostarcza informacji na temat mocy danego urządzenia, a także rocznego zużycia energii przez to urządzenie, wyliczonego na podstawie tego, jak często z niego korzystamy.

PGE Polska Grupa Energetyczna zachęca, by mądrze korzystać z energii, podnosząc świadomość konsumencką i zmieniając złe nawyki, które prowadzą do marnotrawienia energii. Symbolem kampanii jest kojarzona z mądrością Sowa, która podpowiada, jak oszczędzać energię.

Oto niektóre z propozycji, które pomogą ulżyć portfelom konsumentów: zawsze odłączaj urządzenia od zasilania, gdy z nich nie korzystasz; gaś światło w pomieszczeniach, z których wychodzisz; kupuj urządzenia o wyższej klasie energetycznej; poczekaj z praniem do czasu, gdy zapełnisz cały bęben; nie otwieraj bez potrzeby zamrażalnika i nagrzanego piekarnika; wlewaj do czajnika tyle wody, ile zamierzasz wypić. Zmieniając swoje drobne nawyki, możesz zaoszczędzić i zmniejszyć rachunki za prąd, na co zwraca uwagę również prezes PGE.

– Mądre korzystanie z dobra, jakim jest energia elektryczna, powinno nam towarzyszyć każdego dnia. Szczególnie teraz, gdy wojna wywołana przez Putina na Ukrainie zachwiała sytuacją geopolityczną i wywołała światowy kryzys energetyczny. Każdy z nas, zmieniając swoje nawyki, może mądrze korzystać z energii elektrycznej i ograniczyć jej zużycie, a tym samym zmniejszyć swoje rachunki – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Mądre głowy wiedzą, jak korzystać z energii”.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

O tym decyduje Narodowy Bank Polski a nie rząd - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. Mają zmasakrowany mózg [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. "Mają zmasakrowany mózg" [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. "Mają zmasakrowany mózg" - atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe