Podwyżki dla pracowników Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

O 16 proc. wzrosną od 1 stycznia przyszłego roku płace zasadnicze pracowników Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W przeliczeniu na etat podwyżka wyniesie średnio 850 zł brutto. Wzrost wynagrodzeń to efekt negocjacji przeprowadzonych z pracodawcą przez zakładowe organizacje związkowe. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 4 listopada.
 Podwyżki dla pracowników Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego
/ Fot. ilustracyjne / pixabay.com

Ponadto związkowcy uzgodnili z pracodawcą, że osoby najmniej zarabiające, czyli takie, których miesięczne stawki są niższe niż 4200 zł brutto, dostaną dodatkowo 100 zł podwyżki. – To nie jest złe porozumienie, ale liczyliśmy na nieco więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o pracowników najgorzej zarabiających, którzy najmocniej odczuwają skutki inflacji – powiedział Arkadiusz Derebisz, przewodniczący Solidarności w GTL.

Jeden z zapisów dokumentu dotyczy utrzymania korzystniejszych zasad wypłacania premii. Pracownicy spółki będą ją otrzymywali co miesiąc, a nie raz na kwartał, jak to było w poprzednich latach. Jak wyjaśnia Arkadiusz Derebisz, premia stanowi ok. 30 proc. miesięcznego wynagrodzenia każdego pracownika. – Wypłata premii co miesiąc, a nie raz na kwartał znacznie ułatwia pospinanie domowych budżetów. Przy tak wysokiej inflacji pieniądze są potrzebne na bieżąco – dodał.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze obsługuje Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach. Spółka zatrudnia ponad 400 osób. Są to pracownicy administracji, obsługi lotniskowej oraz służby ochrony lotniska.

aga


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
New York Times: Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd Wiadomości
"New York Times": Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd

Zachód sądził, że po upadku ZSRR wojna z użyciem artylerii i czołgów w Europie już nigdy się nie powtórzy, stąd zmniejszał zapasy broni. Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd – pisze "New York Times".

Śmierć białoruskiego ministra. Mógł zostać otruty Wiadomości
Śmierć białoruskiego ministra. "Mógł zostać otruty"

Szef białoruskiego MSZ Władimir Makiej zmarł w sobotę. Ani MSZ, ani oficjalne media, nie podają na razie więcej szczegółów na temat śmierci ministra. Na Twitterze ministerstwa spraw zagranicznych pojawiła się krótka informacja: „dzisiaj zmarł nagle minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej”.

Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji Wiadomości
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji

W ostatnim czasie głośno było o powrocie Kurdej-Szatan, celebrytki, która straciła wiele lukratywnych kontraktów po tym jak w odrażający sposób zaatakowała Straż Graniczną, na ekrany telewizorów.

Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską Wiadomości
"Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską"

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy.

Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe