Podwyżki dla pracowników Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

Ponadto związkowcy uzgodnili z pracodawcą, że osoby najmniej zarabiające, czyli takie, których miesięczne stawki są niższe niż 4200 zł brutto, dostaną dodatkowo 100 zł podwyżki. - To nie jest złe porozumienie, ale liczyliśmy na nieco więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o pracowników najgorzej zarabiających, którzy najmocniej odczuwają skutki inflacji - powiedział Arkadiusz Derebisz, przewodniczący Solidarności w GTL.
Jeden z zapisów dokumentu dotyczy utrzymania korzystniejszych zasad wypłacania premii. Pracownicy spółki będą ją otrzymywali co miesiąc, a nie raz na kwartał, jak to było w poprzednich latach. Jak wyjaśnia Arkadiusz Derebisz, premia stanowi ok. 30 proc. miesięcznego wynagrodzenia każdego pracownika. - Wypłata premii co miesiąc, a nie raz na kwartał znacznie ułatwia pospinanie domowych budżetów. Przy tak wysokiej inflacji pieniądze są potrzebne na bieżąco - dodał.
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze obsługuje Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach. Spółka zatrudnia ponad 400 osób. Są to pracownicy administracji, obsługi lotniskowej oraz służby ochrony lotniska.
aga
Komentarze
37. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. W tym roku bez odcinków górskich

„Czerwony Radom pamiętam siny”. Dziś 50. rocznica Czerwca 1976

Zawody wędkarskie „S” z ZG „Rudna”. Złowili prawie 350 kg ryb

"Bez Czerwca 1976 nie byłoby Solidarności". W Płocku odbyły się uroczystości 50. rocznicy wydarzeń Czerwca 1976 roku

Zrobili to! Górnicy z ZG Sobieski wnieśli flagę Solidarności na Mont Blanc
