Szukaj
Konto

W Nigerii porwano księdza. W tym roku terroryści uprowadzili tam już kilkudziesięciu duchownych

10.11.2022 09:27
W Nigerii porwano księdza. W tym roku terroryści uprowadzili tam już kilkudziesięciu duchownych
Źródło: pixabay.com/geralt
Komentarzy: 0
W miejscowości Kachia lga, w centralnej Nigerii, uprowadzono księdza. W państwie tym można mówić o prawdziwej pladze tego procederu, bowiem w samym 2022 roku, według oficjalnych źródeł, porwano już dwudziestu trzech duchownych.

O sprawie porwanie księdza informują władze lokalnego kościoła. Uprowadzony ks. Abraham Kunat - proboszcz parafii pod wezwaniem św. Bernarda w Idon Gida - zachowując środki bezpieczeństwa, mieszkał w pobliskim mieście. Jednak to właśnie w Kachia Iga porwano go w środku dnia w ostatni poniedziałek.

Kanclerz kurii zwraca się do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji uwolnienia kapłana. Dotąd nie podano powodów uprowadzenia duchownego. Motywy sprawców mogą być różne - od porwania dla okupu, po częste w Nigerii akty terroru wobec chrześcijan.

Według dostępnych informacji, w roku 2022 - w wyniku napaści islamistycznych bojówek - życie straciło już ponad cztery tysiące chrześcijan. Mimo iż nigeryjski rząd otwarcie nie wspiera fundamentalistów, to jednak zarzuca mu się brak reakcji na islamistyczne ataki, porwania i rzezie wyznawców Chrystusa.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 10.11.2022 09:27
Źródło: Radio Watykańskie/vaticannews.va