Zdrowy mężczyzna poczuł się... niepełnosprawną kobietą i zaczął jeździć na wózku inwalidzkim

Norweg Jorund Viktoria Alme wywołał wiele kontrowersji po tym, jak ogłosił, że czuje się niepełnosprawną kobietą. Jego występ w norweskiej telewizji był szeroko komentowany, zwłaszcza przez osoby, które faktycznie nie mogą chodzić.
Jorund Viktoria Alme Zdrowy mężczyzna poczuł się... niepełnosprawną kobietą i zaczął jeździć na wózku inwalidzkim
Jorund Viktoria Alme / tv2.no

Norweg w towarzystwie żony wystąpił w programie "Dzień dobry Norwegio". Kobieta podkreśliła, że zaakceptowała wybór męża, chociaż był to trudny proces.

Poczuł się kobietą i usiadł na wózek

Pracujący niegdyś w banku mężczyzna pięć lat temu "któregoś dnia przyszedł do domu z wózkiem inwalidzkim", a następnie "zdał sobie sprawę, że czuje się kobietą". Norweg postanowił dokonać tranzycji.

Wyjaśnił, że zdiagnozowano u niego bardzo rzadkie zaburzenie polegające na braku akceptacji kończyn. Znane jest ono pod nazwą apotemnofilia.

– Wózek inwalidzki przynosi mojej głowie ulgę – relacjonował Alme.

Mnóstwo osób z niepełnosprawnością, które usłyszały historię Norwega nie kryło emocji. Morten Marius Skau, który jest przykuty do wózka nie z własnej woli zaprosił Alme do rozmowy na TikToku, by zadać mu kilka niewygodnych pytań.

– Samo siedzenie to najmniejszy problem. Masz nerwobóle, odleżyny, skurcze, problemy z oddawaniem moczu, dostajesz zapalenia pęcherza i od tego dochodzą jeszcze problemy psychiczne – mówił niepełnosprawny mężczyzna.

Skau dowiedział się od Alme, że państwo sfinansowało dla niego zakup wózka inwalidzkiego. Mężczyzna wykorzystuje go jednak wybiórczo i wstaje, kiedy chce sięgnąć do wyższej półki. Dodaje, że nie zajmuje miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych.

Po przeprowadzonej rozmowie Skau wyznał, że nie rozumie do końca podejścia Alme, jednak nie koncentruje się na nienawiści, która do niczego dobrego nie prowadzi. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Mordercy Henryka Flame. Kto zamordował Bartka? Wiadomości
Tadeusz Płużański: Mordercy Henryka Flame. Kto zamordował "Bartka"?

Do skrytobójczego zamachu na Henryka Flamego doszło 1 grudnia 1947 w Zabrzegu pod Czechowicami. Zamachowcem był miejscowy milicjant Rudolf Dadak, który nigdy nie został osądzony za swoją zbrodnię, tak samo jak inspiratorzy zamachu - m.in. Henryk Wendrowski. Pomimo prowadzonego śledztwa, nie zostali oni ujawnieni ani postawieni przed sądem.

Udało się. Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech Wiadomości
"Udało się". Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech

Szokujące są doniesienia o próbie sprzedaży akwareli Wassilego Kandinsky’ego na aukcji w Berlinie – pomimo że sytuacja prawna tego dzieła jest jasna: zostało one skradzione z MNW w 1984 r. – napisał w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki na portalu Facebook.

Apel Michniewicza. Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle Wiadomości
Apel Michniewicza. "Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją. Przed meczem w jednym z wywiadów głos zabrał selekcjoner Czesław Michniewicz, który zaapelował do piłkarzy.

Putin spadł ze schodów? Wiadomości
Putin spadł ze schodów?

Władimir Putin doznał niefortunnego upadku ze schodów we własnej rezydencji - utrzymuje rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR, który w przeszłości był źródłem cytowanych, choć niepotwierdzonych informacji o chorobach gospodarza Kremla.

Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano Wiadomości
Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano

Służby analizują przesyłki, które trafiły do ukraińskich placówek dyplomatycznych. Policja przekazuje materiały prokuraturze, która będzie prowadziła śledztwo - podkreślił w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zaznaczył, w przypadku incydentów w Polsce przesyłki zostały nadane z Niemiec.

Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz Wiadomości
Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz

W piątek Polska zaakceptowała pułap cenowy dotyczący rosyjskiej ropy naftowej, która jest transportowana za pomocą drogi morskiej na poziomie 60 dolarów za baryłkę.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę Wiadomości
Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek obszerną reformę Kodeksu karnego m.in. zaostrzającą kary za najcięższe przestępstwa, wprowadzającą tzw. bezwzględne dożywocie oraz konfiskatę aut pijanych kierowców – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie Wiadomości
Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie

Działania Rosji wskazują, że jest zdeterminowana, by w dalszym ciągu zabijać ukraińskich cywilów - powiedział w piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby. Jak dodał, pokazuje to, że Rosja nie jest gotowa do rozmów w sprawie zakończenia wojny. Pozytywnie odniósł się do postępów w wyznaczeniu pułapu ceny rosyjskiej ropy.

Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem Wiadomości
Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem

Podczas trwania meczu Portugalia - Korea Południowa na antenie TVP doszło do zabawnej sytuacji za sprawą komentatorów Macieja Iwańskiego oraz Sebastiana Mili.

Zieliński przed meczem z Francją: Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze Wiadomości
Zieliński przed meczem z Francją: "Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją w ramach 1/8 mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem do kibiców reprezentacji Polski zwrócił się Piotr Zieliński.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe