Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Ależ to jest game changer! Polska bateria do telefonu jedyną taką na świecie

Ależ to jest polski game changer!!
Polska ultracienka bateria Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Ależ to jest game changer! Polska bateria do telefonu jedyną taką na świecie
Polska ultracienka bateria / Screen YT Ko

Pierwsza w historii rozmowa z polskimi twórcami jedynej na świecie baterii do telefonu bądź innych urządzeń elektrycznych (bateria cienkowarstwowa) która ma taką wysoką jakość, wytrzymuje bez utraty jakości 25000 lądowań, ładuje się do pełna w czasie … 8 minut przy koszcie jej stworzenia nawet 150 razy tańszym niż znane na świecie technologie!!! 150 razy! Najtańsza metoda produkcji baterii cienkowarstwowych na świecie do tej pory powodowałaby, że przy przykładowo zwykłym iPhonie jej koszt musiałby dziś wynieść … 5000 zł. Zwykły telefon musiałby kosztować 20 000 zł! Dlatego się jej nie stosuje. Ta, którą dzisiaj iPhone wykorzystuje kosztuje bowiem 5 dolarów. Polscy stworzyli technikę redukującą ten koszt nawet 150 razy, przy większej efektywności wynalazku! Potwierdzam. To naprawdę jest wielki projekt. To jest rewolucja dla niezwykle bliskiego nam obszaru. 

 

Czy polska bateria różni się od innych?

Czym różni się polska bateria cienkowarstwowa od innych baterii dostępnych na rynku? Absolutnie wszystkim. Bateria jono-litowa którą dzisiaj mamy w telefonach przy temperaturach silnie minusowych zaczyna źle działać. Co wie pewnie każdy narciarz. Baterie Polaków o których piszę pracują w temperaturze -40 do + 180 stopni bez jakiegokolwiek szwanku. Są jeszcze bezpieczniejsze, nie mają technicznej możliwości wybuchnąć co ma ogromne znaczenie dla produktów medycznych i lotniczych. Zwykła bateria przeżywa w przybliżeniu ok. 1500 - 2000 cykli ładowania. Bateria cienkowarstwowa przeżywa co najmniej 10 000 cykli bez spadku jakości. Bateria Polaków przy 20 000 cyklach ładowania straciła na jakości tylko o 4 % - 6 %! Jest też zwyczajnie cieńsza niż inne. Wreszcie najważniejsze, czas ładowania takiej baterii wynosi maksymalnie 8 minut. 8 minut!! 

Tradycyjne baterie osiągnęły już natomiast swój limit wydajności. Polacy mają szansę ten obszar zmienić. Startup buduje właśnie ogromną fabrykę pilotażową w Rzeszowie. Technologia została zwalidowana przez Uniwersytet Cambridge potwierdzając wszystkie powyższe warunki. Pierwsze baterie trafią do największych na świecie twórców elektroniki w przyszłym roku. Gdyby ktoś miał cień wątpliwości jacy jesteśmy. Takie projekty powstają w naszym kraju!!!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Enerhoatom: Rosjanie przywieźli wyrzutnie Grad na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej Wiadomości
Enerhoatom: Rosjanie przywieźli wyrzutnie Grad na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Rosjanie przywieźli w środę na teren okupowanej Zaporoskiej Elektrowni Atomowej kilka wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Grad, najpewniej przygotowują kolejną prowokację – poinformował operator ukraińskich siłowni jądrowych Enerhoatom.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli decyzję

Brytyjskie media skoncentrowane są na premierze dokumentalnego serialu Netfliksa „Harry i Meghan”. Źródła bliskie Pałacu Buckingham, na które powołuje się Daily Mail informują, że Książę William i Kate Middleton podjęli już decyzję w tej sprawie.

Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana Wiadomości
Próba zamachu stanu w Niemczech. Sędzia zatrzymana

Sędzia Birgit Malsack-Winkemann należy do "Obywateli Rzeszy", którzy planowali obalenie rządu RFN - twierdzą władze. Miała pełnić funkcję "ministra sprawiedliwości" w nowych Niemczech. Gdy zasiadała z ramienia partii AfD w Bundestagu agitowała przeciwko uchodźcom i protestowała przeciwko polityce związanej z pandemią Covid-19.

Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO] Wiadomości
Przykleili się do pasa startowego. Aktywiści klimatyczni wtargnęli na lotniska w Monachium i Berlinie [FOTO]

„W Niemczech w czwartek doszło do kolejnych akcji aktywistów klimatycznych z grupy „Ostatnie pokolenie” na lotniskach w Monachium i Berlinie” – pisze w czwartek portal dziennika „Bild”. W Monachium aktywiści przykleili się do pasa startowego, z którego zostali później usunięci.

Wiadomości
Jaki aparat ma nowy iPhone 14? Poznaj specyfikację urządzenia

Robienie zdjęć to jedna z podstawowych funkcji każdego smartfona a jednocześnie funkcjonalność, po której możemy wyraźnie obserwować rozwój całej kategorii. Nic więc dziwnego, że producenci z każdym rokiem dążą do ulepszania funkcji fotograficznych swojego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku sprzętów Apple. Z każdą nową premierą kolejnego iPhone miłośnicy marki czekają na innowacje w zakresie fotografii. Jak to wygląda w przypadku iPhone 14? Pora to dokładnie przeanalizować.

Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć” Wiadomości
Współpraca PiS z PSL? „Może na nas liczyć”

Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego w „Salonie Politycznym Trójki” wypowiedział się na temat możliwości współpracy Prawa i Sprawiedliwości z jego ugrupowaniem.

„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich Wiadomości
„Aferka” podczas wakacji Lewandowskich

Robert i Anna Lewandowscy razem z córkami udali się po mundialu w Katarze na Malediwy, gdzie spędzają wakacje. Na Instagramie żona kapitana polskiej reprezentacji poinformowała o „aferce”.

„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO Wiadomości
„Jest szantaż, nie ma pieniędzy”. Ziobro zabrał głos ws. KPO

Zbigniew Ziobro na antenie Polsat News w programie „Graffiti” wypowiedział się między innymi na temat środków dla Polski z KPO. Minister sprawiedliwości dodał także, że aktualnie wina w tej kwestii jest niesłusznie przerzucana na konto jego ugrupowania.

Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Trwa obława Wiadomości
Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Trwa obława

Do zdarzenia doszło na terenie centrum handlowego „Marywilska 44” na Białołęce. Poszkodowany mężczyzna jest w stanie ciężkim. Trwa policyjny pościg za napastnikiem.

„Muszę być brutalnie szczera”. Burza w popularnym programie TVN Wiadomości
„Muszę być brutalnie szczera”. Burza w popularnym programie TVN

Wczoraj odbył się finał 11. serii popularnego programu TVN „Top Model”. W sieci zawrzało po emisji. Wszystko za sprawą słów znanej modelki, które padły pod adresem jednej z uczestniczek.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe