Oficjalnie. Ukraińscy żołnierze już po drugiej stronie Dniepru. MON Ukrainy opublikował nagranie [WIDEO]

W wyniku ukraińskiej presji Rosjanie uciekli z Chersonia na zachodnim brzegu Dniepru. Tymczasem ukraińscy żołnierze są już i na wschodnim.
Chersoń, Ukraina, 13 listopada 2022 r. Oficjalnie. Ukraińscy żołnierze już po drugiej stronie Dniepru. MON Ukrainy opublikował nagranie [WIDEO]
Chersoń, Ukraina, 13 listopada 2022 r. / PAP/EPA/IVAN ANTYPENKO

Od jakiegoś czasu spekulowało się na temat desantu ukraińskich sił specjalnych na wschodni brzeg Dniepru. Teraz ukraiński MON publikuje nagranie z przeprawy ukraińskich specjalsów.

Piękny Dniepr

– czytamy na profilu ukraińskiego MON w komentarzu do nagrania.

 

Desant przez Dniepr

Wczoraj pojawiły się info o ukraińskim desancie na półwyspie Kinburn na południe od ujścia Dniepru. Dziś info, że siły UA są już w miejscowości Hierojskie. Jeśli to wszystko prawda, to może mieć to jeszcze większe konsekwencje niż odbicie Chersonia.

Taka akcja może wydawać się mocno ryzykowna, ale obecnie siły UA mogą tam liczyć na osłonę artylerii, zwłaszcza HIMARS. A szybkie zajęcie przez UA przyczółka po drugiej stronie Dniepru może mocno skomplikować obronne plany rosjan.

MON Ukrainy wrzucił wideo, które już krążyło w sieci, teraz najwyraźniej potwierdzając jego autentyczność. To wojska UA przeprawiające się przez ujście Dniepru.

Ukraińcy wybrali więc na miejsce desantu ten fragment Dniepru, gdzie rzeka jest szeroka na kilkanaście kilometrów. Wzięto rosjan przez zaskoczenie. Jedna z akcji, która przejdzie do historii wojskowości

– komentuje znany bloger i były dyrektor sekretariatu wicepremier Beaty Szydło Paweł Rybicki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. Przeszłam operację usunięcia Wiadomości
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. "Przeszłam operację usunięcia"

Ewa Chodakowska podzieliła się z internautami przejmującym wyznaniem. Okazuje się, że niedawno przeszła zabieg, który był zabiegiem usunięcia nowotworu.

To zmiana zasady. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska-Argentyna Wiadomości
"To zmiana zasady". Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska-Argentyna

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze o zaskakującej zmianie podjętej przez FIFA dot. sędziowania w meczu Polska - Argentyna.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik Wiadomości
Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdańsku. Jak podało Radio Gdańsk do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję Wiadomości
To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję

Nowy prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, iż ugrupowanie zmienia nazwę.

Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala Wiadomości
Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu” Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu”

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w „Strażniku Teksasu” oraz „Szklanej pułapce”. Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO] Wiadomości
Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO]

Obudził się największy czynny wulkan świata. Ostatni raz jego aktywność odnotowano w 1983 roku. W niedzielę tuż przed północą z krateru Mauna Loa wydostała się lawa.

 Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy” Wiadomości
Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy”

– Z pewnością w środę stawię się w pracy w sądzie; jestem jednak przygotowany na każdy zwrot – powiedział PAP warszawski sędzia Igor Tuleya, komentując orzeczenie nowej Izby Sądu Najwyższego, która przywróciła go do obowiązków sędziowskich. Dodał, że nadal nie uznaje tej izby za sąd.

„To była i jest obsesja Donalda Tuska” Wiadomości
„To była i jest obsesja Donalda Tuska”

– Zmiana strategii walki z PiS-em na bardziej agresywną, w postaci wartościowania moralnego, nie podoba się i osłabia zaufanie do Donalda Tuska. Nie udaje mu się stworzenie bloku opozycyjnego. I nie uda mu się, o czym doskonale wiemy. To była i jest obsesja Donalda Tuska – mówił w Radiu Gdańsk prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

Tarnów. Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci Wiadomości
Tarnów. Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło we wtorek rano na gminnej drodze w Szynwałdzie (pow. tarnowski). Bus wiozący niepełnosprawne dzieci na zajęcia do szkół w Tarnowie wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu – podaje tarnowska policja.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe